Skocz do zawartości

Uzywany wzmacniacz do acoustic energy 101


Michał Adamczyk

Recommended Posts

Witam. Prosiłbym o dobranie używki do wyżej wymienionych kolumn. Na monitory jestem zdecydowany chyba że są jakieś używki o podobnej charakterystyce brzmienia to proszę o poradę. Z wzmacniaczy nad arcam alpha 5 sie zastanawiam, ale nie słyszałem niestety tych wzmacniaczy:/. Kwota jaka mogę przeznaczyć to 500 zł. Acousticów słuchałem na atollu i naprawdę fajnie to brzmiało.
Co do rozstawienia i wielkości pokoju te sprawy są oki. Kolumny nie będą katowane raczej na niskim i średnim poziomie głośności. Proszę o pomoc wiem że kolumny są mało u nas obsłuchane, ale bardzo mi się spodobało brzmienie ta dynamika, fajny zwarty bas coś pięknego. Oczywiście z nowych słuchałem jeszcze BX2, Indian line 260 tesi i kilku innych, ale najbardziej odpowiada mi acoustic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak fajnie grają nowe kolumny w tej cenie, to oczywiste, że używane mogą zagrać jeszcze lepiej.
Piszesz, że 101 grały dobrze z Atollem. Z jakim modelem, można wiedzieć?
Z jakim by jednak nie grały, to nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że znaleźć wzmacniacz za 500 zł, który choć w przybliżeniu tak zagra to prawie niemożliwe?
Co znaczy, że sprawy rozstawienia i wielkości pokoju są oki? Wynika z tego, że się znasz na akustyce i ustawianiu kolumn. Tak?
Pokój zatem nie jest zbyt duży (powiedzmy góra 18 - 20 metrów2. a kolumny będą stały po choć kilkadziesiąt cm od ścian i na solidnych, stabilnych standach, które mają odpowiednią wysokość?
No dobra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) i dziękuję za zainteresowanie:). Tak warunki rozstawienia o których mowa będą spełnione, prócz standów one dojdą z czasem na razie będą stały na szerokiej komodzie w pokoju o wielkości 16m2. Odległość od ściany będzie zależna od miejsca odsłuchu rzecz jasna, ale to już sobie dopasuje jak będę miał kolumny. Nie jestem znawcą dlatego pisze, ale deczko się interesuje i wiem że kolumny nie mogą być w rogach, przy ścianie itd itd. Jestem początkującym słuchaczem(nie audiofilem) i zaczynam dopiero poszukiwania- tak dla rozjaśnienia. Pieniążki jakie moge przeznaczyć na wzmak kolumny to 2000 zł, przewody osobno około 200 zł chce przeznaczyć. Byłem w Krakowie w salonie i słuchałem kilku podstawkowych które były oki, ale wow nie było i tak z przypadku podjechałem do kolejnego salonu i tam usłyszałem indiany, acoustic i one na mnie ogromne wrażenie zrobiły, a że było późno słuchałem ich tylko na atollu bo był on tam "podstawowym" wzmakiem do odsłuchu(kosztował 3 tyś zł) niestety modelu dziś dokłądnego nie znam moge dopytać sprzedawce po weekendzie. Wiem że za 500 zł nie uzyskam tak fajnego efektu i mimo wszystko i przewody i akustyka "domowe" nie dadzą takiego efektu jak w pokoju odsłuchowym w salonie, ale mam nadzieje że są wzmacniacze które potrafią napędzić te kolumny(bądź podobne brzmieniowo używki które mam nadzieje polecicie).

Przepraszam za tak obszerny tekst.
ach zapomniałem wysokość ustawienia kolumn: lekko poniżej poziomu uszu powinien znajdować się głośnik wysoko tonowy w takich kolumnach(jeśli dostałem dobre info)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Widzę, że rozsądnie podchodzisz do sprawy.
Zbliża się weekend, więc poszukamy czegoś ciekawego. Zarówno kolumn jak i wzmacniacza. Dziś już nie dam rady, może jeszcze ktoś z kolegów pomoże?
Co do kolumn, to jeśli nie znajdziemy nic ciekawszego z używanych, to zawsze możesz kupić te AE 101 skoro Ci się podobały.
Na Atolla czy inny tej klasy wzmacniacz przecież można powoli składać. A tymczasem rozejrzymy się za jakimś niedrogim o dobrym brzmieniu i nieco podobnym sposobie grania.

A ten wzmacniacz Atoll w salonie, to mógł być IN-50 SE albo IN-80 SE.

Ja też nie jestem audiofilem, jak może zauważyłeś icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_smile.gif dziękuję za czas który poświęcisz by mi pomóc(a wiadomo że to najcenniejsza rzecz:). Atoll in50se w tym salonie gdzie słuchałem w cenie około 3 tys jest tylko dostępny ten wzmacniacz z ciemnym frontem(a taki był). Ja też postaram się jeszcze posłuchać specyfiki grania innych wzmacniaczy w salonie, ale w tym tygodniu też już nie dam rady:/, a i wiadomo że nówki za 2-4 tyś nie będą miały takiego brzmienia jak używany wzmacniacz. Sam się zastanawiam poważnie czy nie lepiej jednak kupić porządniejszy wzmak "na lata" i tańsze kolumny, ale to już zdam się na waszą radę jak można zbliżone brzmienie uzyskać w ten sposób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękujesz, jak coś dobrego z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że tak.

Jeśli kupisz teraz lepszy wzmacniacz, to automatycznie gorsze kolumny. Choć jeśli masz 2 kzł na dwa elementy, to może uda się znaleźć ciekawy tandem? Jakbyśmy się tak rozejrzeli za używanymi AE, może innym modelem, to może zagrałoby nie gorzej?
Albo jakieś jeszcze inne kolumny jak NHT Super One czy Usher S-520.

No i nic nie napisałeś z jakiego źródła dźwięku będziesz korzystał. A przecież to także bardzo ważne. W salonie pewnie było co najmniej dobre.
Pamiętasz jakie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pamiętam niestety:/ oczywiście płyty cd, ale jaki odtwarzacz nie wiem:/. Sprawdze jeszcze to. U mnie na obecną chwilę niestety, albo i stety pc z aim sc8000, wiem że w przypadku pc lepszy byłby DAC, ale raczej docelowo będzie inne źródło(to już dobierzemy na spokojnie po zebraniu na nie odpowiedniej kwoty). A prosił bym o opinie na temat pc jako źródła, czy można za pomocą komputera uzyskać zadowalający dźwięk przy tego rodzaju zestawie? AIM sc nie jest wysokich lotów, ale wydaje się być dość neutralnie grającym urządzeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale, jakby mógłbyś napisać w czym bardziej pasował Tobie dźwięk AE101, od MA bx2, czy IL Tesi, byłoby dobrze i może można by coś jeszcze trafniejszego polecić ? Mogę się tylko domyślać że, w dwu ostatnich nie pasowało może zbytnie ocieplenie, miękkość w dole pasma, względem AE, ale to może moja subiektywna ocena ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku bardzo dobrze to ująłeś, szczególnie tesi mimo że dźwięk też miły ciekawy to jednak acoustiki brzmiały bardziej żywo, dynamicznie, żwawo, bas był taki zwarty, idealny na mój gust- biore jednak lekką poprawkę że słuchałem ich po paru godzinach odsłuchu i dość krótko jedkna dwa utwory raptem.
Monitory brazy te z tą nową membraną też całkiem fajnie brzmiały, ale jednak mniej mi podeszły niż 101. Tak jak pisąłem na tygodniu na bank podjadę jeszcze na odsłuch ich porządny na różnych wzmacniaczach. Znalazłem tu na forum Wzmacniacz Rotel RA-935BX cena 550 zł, nie wiem tylko czy do tego typu brzmienia głośników będzie pasował.

Panowie na spokojnie przemyślałem sprawę i postanowiłem poczekać jeszcze z pół roku. Odłożę kwotę około 3-3.5 tyś zł i wrócę do was. W tym czasie obsłucham się jeszcze różnych monitorów na wzmacniaczach(okazało się żę kolega kolegi ma sklep audio;) i wyrobie sobie gust muzyczny do końca. Bezsensem jest kupowanie podstawek za 1.5 zł i do tego jakiś stary wzmacniacz z przed 10-15 lat lub nowszy ale wątpliwej jakości.
Bardzo dziękuję za poświęcony czas i przepraszam jeśli macie poczucie że wam go zmarnowałem. Będę śledził dalej forum i z czasem się odezwę.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. No widzisz w 1 poście napisałeś MA bx2 , a teraz MA bronze 2. One brzmią trochę inaczej, broznze 2 jakby szczuplej, chłodniej względem bx2, przynajmniej tak to odebrałem. Co do tesi 260 to to faktycznie zbyt ciepło i miękko, choć model nota 260 gra bardziej twardo, prezyzyjnie.
Cóż to nie będę w takim wypadku pisał moich propozycji, skoro dajesz sobie czas, ale pisz może swoje jakieś spostrzeżenia z odsłuchów.
Większa szansa tym samym na sukces w zakupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do tesi 260 to to faktycznie zbyt ciepło i miękko, choć model nota 260 gra bardziej twardo, prezyzyjnie.


Różnica jest około 300zł za nowe sztuki czy jest różnica w jakości dźwięku z jakaś przewagą w tym droższym modelu ?
są modele kolumn podstawkowych aby tak dobrze grały szerokością sceny i rozdzielczością takim ładnym wokalem jak Tesi 260 do ceny 1700zł ?
takie bardzo ogólne pytanie zadałem lecz ciekawość mnie pokonała pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie wzmacniacza lub kolumn sprzed 10 - 15 lat (lub starszych) jest czasem dużo lepszym posunięciem niż kupienie nowych elementów.
Tylko oczywiście jeśli kupujemy takie urządzenia, które były kiedyś dość drogie. Są wysokiej klasy i bardzo solidnie zrobione.
Zagrają często dużo lepiej kupić takie niż nówki a trwałością też mogą je przewyższyć z wiadomych względów.
Czasami tylko taki wzmacniacz na przykład może wymagać przeglądu, konserwacji, regulacji, by ... pograć następne 10 - 15 lat icon_biggrin.gif
Czego po tych najnowszych wzmacniaczach z niższych pułapów cenowych się raczej nie spodziewam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

są modele kolumn podstawkowych aby tak dobrze grały szerokością sceny i rozdzielczością takim ładnym wokalem jak Tesi 260 do ceny 1700zł ?
takie bardzo ogólne pytanie zadałem lecz ciekawość mnie pokonała pozdrawiam.



Te dwa modele grają sporo inaczej, to że tesi jest nieco droższa, nie znaczy że każdemu przypadnie taki styl do gustu, czy że we wszystkich "kategoriach" jest lepsza od noty. Dla mnie właśnie nieco kuleje w nich rozdzielczość i dokładność średnicy i basu ( mimo że nie jestem fanem ostrych i laboratoryjnie grających kolumn). Kolumnami które też wprowadzają pewną słodycz i ciepło są Castle knight 2 . Ja stawiam na dużo lepsze Dali zensor 3, Elac 63.2, lepsza przejrzystość i zróżnicowanie dźwięku, ale bez natarczywości, z dobrym nasyceniem dołu, a w Dali 3 dodatkowo dużo większa skala dźwięku ze względu na wielkość. Wszystkie sporo poniżej 2k.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupienie wzmacniacza lub kolumn sprzed 10 - 15 lat (lub starszych) jest czasem dużo lepszym posunięciem niż kupienie nowych elementów.
Tylko oczywiście jeśli kupujemy takie urządzenia, które były kiedyś dość drogie. Są wysokiej klasy i bardzo solidnie zrobione.
Zagrają często dużo lepiej kupić takie niż nówki a trwałością też mogą je przewyższyć z wiadomych względów.
Czasami tylko taki wzmacniacz na przykład może wymagać przeglądu, konserwacji, regulacji, by ... pograć następne 10 - 15 lat icon_biggrin.gif
Czego po tych najnowszych wzmacniaczach z niższych pułapów cenowych się raczej nie spodziewam.



Nie no ja wiem angel że i mercedesy starej daty potrafiły przejechać 1 mln km co w dzisiejszych czasach zapewne nie ma już takiego auta wytrzymałego:). Bardziej o konkret mi chodziło ze do takich kolumn lepiej kupić porządny wzmacniacz np takiego musical fidelity za tysiąc zł, czy obecnie dostępnego na allegro atolla za 2 tyś niż kupować lekko podniszczony wzmak za 500 zł. Raczej nic jakoś wybitnego za 500 zł w dobrym stanie nie grzebanego się nie kupi(mogę się mylić). Na spokojnie dozbieram jeszcze z tysiaka i wtedy się odezwę tak jak pisałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak, to masz rację. Do 500 zł raczej nic wybitnego nie kupisz. Ja swego czasu nabyłem bardzo fajny wzmacniacz Pro-Ject 7AMP i jeśli jest wybitny, to w dziedzinie muzykalności. Choć dając drugie tyle można kupić jeszcze bardziej muzykalny AA MAP-105.
Tylko, że te wzmacniacze nie każdemu będą pasowały.

Na pewno warto zaczekać, dozbierać, zastanowić się a jeśli można najlepiej posłuchać. icon_idea.gif

Tak na marginesie, to te AE Aesprit 300, które Ci poleciłem na PW, mógłbyś posłuchać, jeśli nie masz daleko.
Cena jest dobra o ile styl grania by Ci się spodobał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam ponownie. Minęło deczko czasu i u mnie parę rzeczy uległo zmianie. Zakupiłem dość okazyjnie marantza pm7001 wiem że jest sporo lepszego sprzętu, ale jak to mówią Stało Sięicon_biggrin.gif. Kolejną zmianą jest też branie pod uwagę kolumn podłogowych. Tu moje pytanie odnośnie indiana line tesi 542 jest obecnie fajna oferta na nie, tylko nie mam możliwości odsłuchu, czy możecie mi powiedzieć coś o takim zestawieniu czy będzie to grało dobrze, czy jednak dół i środek będą zbyt obfite i całość będzie za bardzo mułowata?
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby coś pchnąć temat. Opisze pokrótce moje odczucia z odsłuchu podłogówek z wczoraj:
Kable na jakich słuchałem przedziale cenowym na który moge sobie pozwolić: qed qe1315 ruby anniversary evolution i wtyki prolink pr tbc-054.
-Pierwszy ogien kolumny melodika bl 40 bas sredni wyraźny, ale wydawał mi się nieraz mało kontrolowany reszta tonów też niczego sobie, ale bez WoW, niestety żadnego uśmiechu na twarzy nie było po prostu poprawne grające głośniki które słuchałem bez jakiejś ogromnej przyjemności moje cena około 2350,
-po tym odrazu podłączył mi handlarz szafiry 31 i tu wowwwwwww, bas mocny dynamiczny, nic nie przysłaniał, średnica wyraźna, góra bardzo wyraźna czysta nie było zapiaszczenia, ani jakaś piskliwa, scena wyraźna szeroka i nawet spora głębia była, ale bas robił wrażenie największe choć nie było mowy o tym by jakoś strasznie dominował, wokale wyraźne melodyjna(francuskie piosenkarki) cena około 2850 zl a i wykonanie rewelka, wielkie krowy, ale pieknie dobrane kolory i jakość oki jak dla mnie laika
- potem ae103 i tu tak: bas malo widoczny tzn był, ale po pylonach to tak jakby nie istniał, bebny było słychać, gitare basową też, ale ze 101 wydawało mi się że lepszy był, może to ciśnienie akustyczne jednak tam robiło robote w monitorach, za to scena, wokale detaliczność jak na kwotę 2750 były niesamowite, scena była tak detaliczna i szeroka że wokalistkę za tyłek można by było złapać;D wygląd: bardzo przyjemny, niewielkie, ale za to ciężkie i solidnie wykończone
- bx5 i indiany razem opisze bo tu nie ma co pisać cena niższa i jak na moje ucho było to słychać. Grały poprawnie, ale nic poza tym, bx 5 były najsłabsze moim zdaniem bas niby był, góra też, ale to wszystko bez głębi bez wyraźnej sceny tak jakby za lekką kurtynką. Indiany znowu jak podłączył to pierwsze skojarzenie front do niedrogiego kina domowego lepsze do filmów niż muzyki niestety. Wykonanie obu oki, tyle że wąziutkie, malutkie i bez szału z tych dwóch wolał bym już podstawkowca wybrać chociażby 101. cena wiadomo niższa niż u pylonów i ae103, ale i tak uważam ze 1600 zł nie warte tyle bym za nie dał ale ze wzmakiem wbudowanym;)

Zensory 5 były ale już nie miałem czasu, a jeśli chodzi o budowę i wygląd rewelka spore, ale nie takie krowy jak pylony musze ich posłuchać koniecznie.
Aaa muzy słuchałem 3 kawałków, jakaś francuska wokalistka taki typowy audiofilski utworek, mocny rock(nie metal) tu ae103 pokazała najpiękniejsze gitary jakie w życiu słyszałem, i armin van buuren jeden kawałek tu pylony miotły dynamika i basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianych wcześniej odsłuchów to Monitor audio porównywałeś z Indiana line tesi 542, czy nota 550 ?
Troszkę jestem zaskoczony, bo bx5 góry mają według mnie sporo(MA jako całe raczej też), a Ty napisałeś że jakby za kurtynką. Zaś Indiana line tesi 542 odebrałem jako mocno ocieplone nieco leniwe granie, jakby za kurtynką, natomiast Indiana line nota 550 bardziej zwarte , detaliczniejsze.
Co Pylonów saphire 31 które Ci się podobały, to świetne opinie zbiera model 25, forumowicz chyba sprzedaje nówki-sprawdź dział sprzedaż.
Jak lubisz nieco twardsze granie, a z ładną górą ( takie odniosłem wrażenie) ro jak masz u siebie salon video design posłuchaj jak grają np. elac fs 147( bywają z 5k na 3k) lub tańsze elac fs67.2 (bywają też w MM), lub Acoustic Energy, z popularnych kolumn może sprawdził by Ci się Tannoy V4 (dobra scena). Potem szukać używanych modeli na rynku wtórnym, lub exdemo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku ja tak po chłopskiemu piszę, bo nie mam jeszcze wiedzy i doświadczenia jeśli chodzi o słuchani. Noty 550 słuchałem wczoraj i fakt one zaraz po bx5 pusciłem i były szybsze moim zdaniem tzn bardziej dynamiczne, tesi 260 słuchałem wcześniej i tam średnica moim zdaniem zbyt jakby to powiedzić gęsta, dominujące. Co do bx5 poprawne granie, ale chyba to przez bas dość moim zdaniem specyficzny można by powiedzie niepełny całość wydawała się lekko odległa i jakby przytłumione, a może to przez wzmacniacz. Też nie ma co do konca porównywać ae i pylonów do tesi i bx tych modeli bo to troche inne ceny, także za kwotami penie różnice dźwięku szły.

Oczywiście proszę o info odnośnie używanych kolumn tak do 2,5 tyś jeśli są jakieś ciekawe to z chęcią się przyjże chciałem jeszcze focale i eposy koniecznie odsłuchać mam nadzieje że na dniach się to uda. elac fs67.2 akurat są na allegro jeszcze na gwarancji, ale muszę je odsłuchać koniecznie.
A i Jacku czy wzmacniacz będzie odpowiedni do tych elaców?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, sądząc po tym co piszesz, będzie to zdecydowanie brzmienie jakiego raczej szukasz, niż jakiego nie szukasz. Selektywne, dokładne, dźwięk w ryzach, ale w każdym razie nie rozmiękczone(tesi), ale też nie agresywne w sensie metaliczne.
Warto posłuchać, zresztą jak jest okazja warto wszystkiego (prawie) posłuchać, wiedzy nigdy za wiele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modelu 68,2 dużo mogę powiedzieć, bo je mam i długo wybierałem wśród innych, w sumie odsyłam Cię do działu testy, jest tam wszystko ładnie napisane i się zgadzam.
Od siebie dodam że bas nawet jest lepszy niż pisze redaktor. Co do mniejszych braciszków, czyli 67.2 wiadomo bas jest mniej rozciągnięty, ale góra dokładniejsza i nieco bardziej wyeksponowana niż w 68.2. Natomiast fs 147 to przy 67.2 spory dynamit, jak na gabaryty i śliczna góra, nie agresywna ale bogata i przyjemna.
(77 nie znam, nie wiem jak odnieść pewnie coś jak 67?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze ceny 68.2 i 67.2 schodzą dość nisko nawet za nowe w marketach typu saturn są do kupienie za mniej niż 2 tyś, przed chwilą na allegro 77 gość kupił za 1200 zł troszkę żałuje że w ciemno nie licytowałem nowe warte 3.2 tyś zł. Jutro posłucham i zobacze. Dzięki Jacku

Ok jestem po odsłuchu. Niestety musiałem posłuchać elaców w media markt,w top hi fi jakoś nie miałem śmiałości:D to już kolejny salon tej sieci gdzie sprzedawca może nie specjalnie dale daje odczuć klientowi, że szkoda jego zachodu zajmować się sprzedażą tak tanich kolumn:/. I tak w media słuchałem tylko nowych 78 nie mieli innych i posłuchałem sobie zensorów 7. Obie konstrukcje bardzo fajne, ale jak dla mnie bezapelacyjnie elac wygrał z całej stawki, Jacek trafiłeś w mój gust icon_smile.gif. Elack piękne czyściutkie wokale, bas był po prostu idealny super grał z całością był kiedy trzeba szybki, pełny i kończył rozbrzmiewać wtedy kiedy powinien, góra bardzo wyraźna ,ale z tamtym amplitunerem marantza grała nie jakoś strasznie ostro. Scena nie była bardzo rozległa pewnie też przez warunki), ale była bardzoooo detaliczna. Niestety nie było anie 68 anie 67 anie tez 77 i nie mam do nich odniesienia, ale podejrzewam że grają podobnie 67 z 77 i 68 z 78. Poczytam jeszcze troszkę i proszę o wasze opinie, ale na 99% będę brał 68.2 jeśli grają tak jak 78(niestety za drogie około 2300 sztuka). Jacku z czym twoje 68 grają i czy może nie sprzedajesz;D;D?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci zatem szukać, oraz słuchać , kiedy ja szukałem w Łodzi to w salonie ,,thf,, były 68.2 po 3890, sporo, tam bez problemu sprzedawca udostępnił pokõj do odsłuchu. Zauważyłem je potem w MM tam też chętnie podłączyli 67,68. Cena była niższa, bo jak usłyszałem w ich cenie ludzie czėściej tam kupują cały zestaw kina domowego;), więc miałem argument do dalszych negocjacji;)
U mnie grają z zestawem denona, który stylem w sumie najbardziej mi odpowiadał i co waźne uzyskałem to z elac-przyjemne brzmienie, nie męczące na długich nasiadówach muzycznych. Nie ma tam metaliczności, całość jest spójna, a bas trzyma świetnie kontrole w trudnych nagraniach. Mimo że to w sumie niedrogi zestawik (denek)słychać różnicę między słabo nagranymi albumami, a dobrymi realizacjami, znaczy że nie gra na jedno kopyto i nie narzuca mocno swojego stylu.Z marantzem będzie wiècej detali, prezyzji, powietrza.
Sprzedawać kolumn nie planuję, prędzej delikatne eksperymenty z wzmacniaczem.
Choć zobaczę najpierw jak zmieni się delikatnie brzmienie po remoncie salonu i zmianie mebli( na szczęście żona wie że rozstaw kolumn musi zostać, być też ,,fotel,, odsłuchowy, dywanik icon_razz.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić problem ze względu na nową serię 77 i 78(ceny bardzo wysokie jak na razie). 68 są jeszcze dostępne, ale za dwie z salonu 3200 zł wychodzi mniej więcej także troszkę dużo. Uzbroję się w cierpliwość i poczekam na rynku wtórnym kupię najprędzej. Jest oferta za 1500 zł na 67.2, ale znowu kontakt ze sprzedającym jest praktycznie 0 telefon podał jakiś zły, a na maile nie odpowiada i nie wiem co z dostawą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...