Skocz do zawartości

problem z dzwiękiem


maniu

Recommended Posts

No właśnie, już poruszałem ten temat na forum ale nadal szukam wyjścia z tej sytuacji bo spać nie mogę icon_wink.gif otóż, posiadam taki oto zestaw : STX f-200 + Amplituner Yamaha R-S201 + DAC Prodigy Audio Cube

Dźwięk prosto z radia jest piękny, przyjemny dla uszu nawet na dużej głośności chce się tego słuchać z uśmiechem na twarzy, po przełączeniu na muzykę z Laptopa przez DAC, dźwięk staje się głośny, męczący dla uszu, nieprzyjemny ba nawet scena gdzieś zanika

Ktoś mi pisał że to wina mojego amplitunera który gra jasno, ale dziwi mnie to że na radiu gra tak przyjemnie. Ja stawiam na to że ten DAC nie daje rady ?? A może to wina taniego kabla RCA ?

Czekam na przesyłkę z nowym opampem do DAC`a i daje sobie nadzieję że on rozwiąże problem, ale jeśli nie ?
Do tego zastanawiam się nad zakupem Cd --> Yamaha cd-n301, ktoś coś na jego temat ? ( tym razem pojadę na odsłuch )
Pomożecie ?

P.S Nie bardzo chcę się pozbywać tego amplitunera bo świeżo kupiony ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra dość specyficznie, a niestety masz najniższy klasą model z radiem, już lepiej byłoby z rs300/rs500, a jak widzisz nawet wizualnie trochę inne klocki o wzmacniaczach nie wspomnę. Bo tak otwierasz kolejne tematy, a to to , a to detaliczna góra, a to szumi w głośnikach, a szumi bo niski model amplitunera, dodatkowo eksponuje górę, więc i też i szum. Do tego masz dość neutralne kolumny( w sumie dobrze).
Cytat

dziwi mnie to że na radiu gra tak przyjemnie.



To że radio gra inaczej i według ciebie przyjemniej, to kwestia tego, że stacje radiowe czasami tak grają i taką muzykę, aby było pozornie fajnie( nawet na tanim sprzęcie, jest to rzecz powszechnie znana).
Owszem mogło się zdarzyć, że masz kupiony specyficzny dac, ale..
Zamiana na np. RN301 niewiele zmieni, bo to jak widzisz ten sam podobny design i rozwiązania, nieco lepsza jest RN500( gra nieco cieplej )
To co planujesz to takie typowe dreptanie w miejscu, tak jak byś chciał zamiast kolumn f200, kupić f 280, a rs201 zamienić na rn301, ale to nadal ten sam styl, estetyka i podobny barwą dźwięk :!: jest jasno, niby detalicznie, "czyściutko" ale brak dobrego zejścia basu, siły, dobrego nasycenia wyższego basu i pewnej głębi w muzyce.
Pierwsze koty za płoty, trzeba teraz podejmować konkretne kroki, a nie się kręcić się w miejscu.
Generalnie więcej daje zmiana kolumn, bo to one bardziej kreują dźwięk, jednak tutaj bardziej "winny " jest ten amplituner. Kolumny stx f200 bym na razie zostawił, są jakie są, ale lepsze niż cała masa chińskich "brandów" kolumn od kin domowych.
Jak masz możliwość posłuchaj gdzieś i porównaj między sobą klasyczne wzmacniacze popularnych marek ( ampli yamahy jako punkt odniesienia tylko ), 200-400zł droższe od tego ale różnica spora.
Cytat

Do tego zastanawiam się nad zakupem Cd --> Yamaha cd-n301, ktoś coś na jego temat ?


Dokładnie ten sam sznyt, jasno, detalicznie. Plusem jest wejście usb, z opcją (choć przeciętnie dopracowaną) odczytu nazw katalogów.
Przy tym amplitunerze i kolumnach, samym odtwarzaczem CD dużo nie zmienisz. Jak nie musi mieć usb to kup taki używany za 150zł, albo podstawowy bluray ( z wyjściem rca i cyfrowymi) pliki muzyczne odczyta, choć niestety aby kierować katalogami musisz włączać tv, . bo ich wyświetlacze txt nie mają.

PS> Nie odbieraj tego co napisałem jako krytykę, bo też się miotałem i miotam czasem nadal, ale jako wskazówkę...Jak nie będziesz słuchał i porównywał po sklepach przy każdej okazji i potem czytał, to będziesz kupował co kwartał i nie będziesz zadowolony. Oczywiście kupno "jakiegoś" drogiego wzmacniacza i "jakiś" drogich kolumn też nie jest rozwiązaniem, bo źle dobrane zagrają, gorzej niż tańsze dobrane z głową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem że się miotam, ale poprostu dziwi mnie to że zestaw za 2000 zł wyrzuca z siebie dźwięk którego nie da się słuchać i gra to gorzej dla uszu niż głośniczki Modecoma za 300 zł, a po przełączeniu na radio można siedzieć w fotelu i delektować się chwilą. Ja rozumiem że to tani ampli i jest tak zrobiony żeby podbić wysokie tony wtedy pozornie wydaje się że dźwiek jest lepszej jakości, ale żeby aż tak że kaleczy uszy nie pozwalając usłyszeć reszty dźwięków z utworów ? Do tego dochodzi brak sceny nawet na plikach FLAC, to już na wspomnianym radiu słychać że instrumenty grają osobno
Dlatego twierdzę że jest coś nie tak, nie wydaje mi się że Yamaha wypuściła by takiego bubla którego nie da się słuchać.


Ktoś używał tego Dac-a do podpięcia pod wzmacniacz ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak pisałem kwota, żadna kwota, nie jest zawsze gwarancją zadowolenia i sukcesu.
Co do głośników komputerowych to się nie zgodzę, bo każde gaja okrutnie i udają jakiś wyższy bas i w ogóle coś udająicon_wink.gif

Co do odtwarzacza CD zrobisz jak pewnie chcesz, może i ta tania yamaha cd300 byłaby ok. bo mógłbyś odtwarzać pliki z jej usb z pominięciem jakiegoś komputera ( choć cd300 flac nie odtwarza) . Choć obawiam się że różnica między prawdziwą mp3 320, a flac tutaj jest ciężka do wyłapania icon_wink.gif
Jak byś szedł w bluray to niezły w swej cenie jest pioneer bd 170.

Gdyby naszła cię zmiana jednak na kolumny, to z Yamahą nieźle zgrywa nie Magnat quantum 675, bo ma dość mocno podbity bas, także ten wyższy bas, gra dynamicznie, cieplej, więc uzupełnia braki tej yamahy.

ps. Mam nadzieję że nie włożyłeś omyłkowo kabelków rca w wejście phono ( różne rzeczy się zdarzają).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ktoś używał tego Dac-a do podpięcia pod wzmacniacz ??



Sporo ludzi na tym forum kopiło tego Audiotraka. Ma on opinie bardzo dobrego przy swojej cenie. Są karty dźwiękowe USB znacznie tańsze i ludzie sobie je chwalą. Może ten amplituner jest uszkodzony. A może uszkodzone jest to wejście do którego go podłączyłeś. Również istotne jest to abyś podłączył kable do Audiotraka do wyjść RCA , a nie do wyjścia słuchawkowego. Oba wyjścia słuchawkowe również się różnią z tego co wiem. Dlatego coś musi być nie tak. Objawy wydają się być podobne do podłączenia do wejścia płono.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podłączone do wejścia line 1, próbowałem jeszcze do line 2 - ten sam efekt. Wejścia PHONO nie mam. Posiadam jeszcze wejścia CD i jakieś Pb. Cały czas góra jest strasznie krzykliwa a dobrego basu w polu szukać (czasami się znajdzie to buczy), zamieniłem kabel RCA na ten który był w zestawie z Daciem i ten sam efekt. Chciałem sobie posłuchać Eddiego Vedera i jego klasycznej gitary. Nie da się icon_sad.gif każda struna kłuje w uszy

Jestem w nadzieji że dziś przyjedzie opamp - muse 8820
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie mam podłączone do wejścia line 1, próbowałem jeszcze do line 2 inne ten sam efekt. Wejścia PHONO nie mam. Posiadam jeszcze wejścia CD i jakieś Pb. CAły czas góra jest strasznie krzykliwa a dobrego basu w polu szukać (czasami się znajdzie to buczy), zamieniłem kabel RCA na ten który był w zestawie z Daciem i ten sam efekt. Chciałem sobie posłuchać Eddiego Vedera i jego klasycznej gitary. Nie da się icon_sad.gif każda struna kłuje w uszy

Jestem w nadzieji że dziś przyjedzie opamp - muse 8820


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wymieniłem opampa w Dacu na MUSE 8820 i na całe szczęście jest lepiej, wysokie tony są jakby troszkę stłumione, nie dają tak po uszach jak wcześniej. Niestety bas cały czas lubi sobie pobuczeć, ale to raczej wina klasy kolumn i kiepskiej póki co akustyki pokoju.

Także odkładam pieniążki na nowe kolumny i wzmacniacz, marzą mi się STX - FS-250 a nawet FX-300, a tak z ciekawości jaki naturalny/ciepły wzmacniacz najlepiej nowy do 1500 zł mógłby napędzić te kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Także odkładam pieniążki na nowe kolumny i wzmacniacz, marzą mi się STX - FS-250 a nawet FX-300, a tak z ciekawości jaki naturalny/ciepły wzmacniacz najlepiej nowy do 1500 zł mógłby napędzić te kolumny ?

W tej cenie wśród nowych można próbować np. z Advance Acoustic X-i60 czy Xindakiem A-06.
Ale warto zastanowić się nad używanymi, bo będzie dużo lepiej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detalicznie owszem, bo to nadal yamaha, jednak dużo bardziej dynamicznie, ale nie tak płasko i sucho.

Cytat

Chciałbym mieć kiedyś wszystko jednej marki, żeby to ładnie wyglądało ... a przede wszystkim miało równe wymiary z CD czy tunerem


Myślałem że ma lepiej grać, lub coś zmienić na lepsze, bo coś jednak jest na rzeczy, jak wynika z wcześniejszych postów. Bo znów nowy temat otworzyłeś z pytaniem o cd, które zadawałeś wcześniej i dostałeś odpowiedź.
Jeśli ma być jednej marki to wybór jest jasny, z wymiarami uważaj bo dawniej mogło się zdarzyć że jakaś seria miała 0,5-1,5 cm mniej, używane Cd (bez usb )kupisz nawet za 150zł z oryginalnym pilotem (na nowy od rs nie musi reagować). Opisy kilku Cd yamahy masz w zakładce testy. Jak ma być cd yamahy z usb, to wybór też jasny, używany cd 300.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale napisałem że ten CD to tylko stan przejściowy, chcę kupić CD z funkcją sieciową i dobrze by było żeby sie zgrał wyglądem z Amplitunerem. Niestety koszt 1500 zł... więc nie tak hop.
Noo i nIe po to się spuszczam nad każdym detalem salonu żeby mieć coś w stylu Forda z felgami od Opla... dlatego tak zależy mi na wyglądzie.

Soory tez za bałagan na forum jaki robię, ale miałem swoja pasję wspinaczkę górską ze względu na problemy z plecami nie mogę tego robić, więc czym muszę się zająć icon_wink.gif padło na audio i mnie pochlania coraz bardziej.... co dzień mam nowe pomysły, jedne upadają drugie czekają na gotówkę ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wędrujesz i wspinasz się po górach to wiesz że czasem pośpiech nie wskazany icon_wink.gif W kupowaniu audio także, bo pośpiech jest złym doradcą .Warto jest słuchać w realu przy każdej okazji, różnych klocków, by potem z większym zrozumieniem móc poczytać testy i opisy. Jak poczytasz test tego co już sam kiedyś słyszałeś będziesz lepiej rozumiał przekaz, język testów i mieć lepszy punkt odniesienia dla dalszych poszukiwań . Rozumiał pewne zasady co z czym łączyć, aby coś osiągnąć itd. Na szczęście w necie jest całkiem sporo mądrych felietonów, sporo rzeczy, zasad wyjaśniających.
A jak audio Cię wciąga, oby też i muzyka, coraz bardziej, to trochę niebezpieczne, bo to czasem nieuleczalna choroba, chyba że masz drugie hobby- na dłużej w górach zostaniesz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto zastanowić się nad zmiana producenta sprzętu jaki miałbyś kupować. Wygląda na to że nie leży Ci za bardzo rodzaj brzmienia jaki prezentuje Yamaha. Dlatego jeśli miałbyś zmienić w przyszłości wzmacniacz to uważaj z zakupem ewentualnego CD. To że jeśli kupiłbyś droższe klocki Yamahy sprawi że będzie to grało lepiej, jednak niekoniecznie będzie szło w kierunku najbardziej odpowiednim dla Ciebie. Największy wpływ na dźwięk mają kolumny i tu szukałbym problemu w pierwszej kolejności. Cenie konstrukcje STX i podejście do ich budowy właściciela firmy. Droższe kolumny są naprawdę warte uwagi. Jednak nie jestem pewien czy ich dźwięk jest odpowiedni dla Ciebie i czy połączenie ich z sprzętem Yamahy to jest to czego szukasz. Jestem prawie przekonany że nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Także odkładam pieniążki na nowe kolumny i wzmacniacz, marzą mi się STX - FS-250 a nawet FX-300, a tak z ciekawości jaki naturalny/ciepły wzmacniacz najlepiej nowy do 1500 zł mógłby napędzić te kolumny ?


Słuchałeś ich, bo marzyć można, czy dążyć, ale już kupować to rzeczy które się dobrze zna i nam odpowiadają. Bo tak kupisz kolejne i za 3 dni będziesz marzył o kolejnych... a marzyć to można ale po np. 2 latach jak się coś znudzi , czy chcesz coś zmodyfikować i wiesz już dokładnie na co;)
Obyś w międzyczasie składania funduszy posłuchał paru sprzętów... porównaj w jakimś sklepie, elektromarkecie tę obecną yamahę rs201 z yamahą as500, pioneerem a30, denonem720, nadem 326 na dowolnych kolumnach . Wtedy po pierwsze wyłapiesz różnicę między popularnymi wzmaniaczami, a tym obecnym amplitunerem. Dwa może się zdarzyć, że słuchając z yamahą jakieś kolumny przypadną Ci do gustu. Ze względu na styl tej yamahy i tego co ci brakuje stawiałbym na coś bardziej dynamicznego z lepszym dociążeniem dołu np. popularne ostatnio w quantum 675, lub inne, byle nie suchotniki.
Wymiana tego ampli na wzmacniacz niesie mniejsze naklady, niż zmiana kolumn, ale na podstawie takiego testu jak napisałem sam ocenisz i zdobędziesz własne zdanie we własnej sprawie.
Co do kupowania wyższych modeli stx byłbym ostrożny, bo owszem są lepsze ale to nadal kolumny grające dość liniowo, delikarnie, a łączenie z tzw. ciepłymi, czy nawet neutralnymi wzmacniaczami sprawi że będzie mdło i nijako, chcesz chyba inaczej.
Wzmacniacz/amplituner powinno łączyć się z kolumnami na zasadzie uzupełniania się ich cech, jak "piecyk" gra detalicznie, słabym basem, sucho to kolumny dynamiczne z ciepłym basem. Bo dublowanie podobnych cech wspólnych sprawić może czasem w skrajnych wypadkach, że masz albo ostry jazgot, albo dźwięk przebasowiony, lub bez góry.
Trzeba być tego świadomym, jak gra wzmak, kolumna, swój gust, metraż, bo potem zamiast brać swój błąd w tej układance na klatę ludzie piszą " złe" kolumny, czy beznadziejny wzmacniacz bez głębszej analizy całości sprawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takk, jak uskładam pieniążki to pojadę do Poznania do jednego czy drugiego salonu i odsłucham tego i tamtego. Teraz juz wiem, nabieram niezbędnego doświadczenia. Co do STX, jestem uparty i chcę Polskie kolumny, mam obok siebie Tonsila ale nic nie słychać ciekawego o ich produktach, Zresztą z tego co widziałem to mają przeskok z 1500 zł na 2 sztuki na 7000 zł za 2 sztuki..., tak jakby nie mieli nic ciekawego pośrodku. Do Józefowa mam 300 km, ale może po drodze odwiedzę kumpla w Wawie. Także znając jak bardzo jestem na coś uparty pewnie wydam te 200 zł na paliwo i pojadę icon_wink.gif

Także po głębokich przemyśleniach, plan jest taki :
1. Może kupie jakiś mega tani CD, byle grał
2. Na wiosnę jadę na odsłuch elektroniki, i kupuję nowy amplituner lub wzmacniacz (np Ampli R-S700 - z tego co wyczytałem jest duży skok co do mojego)
3. Jak mi nie przejdzie z Polskimi kolumnami to jadę do STX ze swoim sprzętem na odsłuch. Jak pasuje kupuję, jak nie wtedy z bólem biało czerwonego serca szukam u zagranicznej konkurencji
4. Jak jeszcze będę miał za co jeść kupuję CD sieciowe

Tańszy Plan B:
1. W ciemno kupuję STX FS-250
2. Kupuję CD Yamahy do mojego Ampli
3. Ciesze się tym co mam

EDIT:
Ahha no i jeszcze plan na najbliższy czas, to spróbować wymienić zwykłe miedziane kable od STX za 8zł/metr na coś innego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzętu który masz kupowanie kabelka za 300 zł to zupełny absurd. Możesz kupić przewody Prolinka za 25 zł lub za kilkadziesiąt i na tym poprzestać. Ja również wolę sprzęt polski. Jednak ważniejsze jest żeby był dobry. Bardzo często obserwuję sytuacje kiedy ktoś kupuje sprzęt gorszy ale "niepolski" i to jest głupie. ( Z tego co wiem to obudowy kolumn Magnat z serii Quantum są robione w Polsce. Nie tylko tanie obudowy do kolumn są wykonywane w naszym kraju . Na pewno obudowy kolumn takich jak flagowy Tannoy Westminster są robione u nas. )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem i kupiłem kabel Melodika MD2R10 za 119 zł, jak nie będzie żadnej różnicy w po wygrzaniu, to się zdenerwuje i rzucę to wszystko.... icon_wink.gif Jak dojdzie napiszę co i jak
Swoją drogą widziałem kable za 119 000 zł.... ja chyba jednak wolałbym nowy samochód albo dom na wsi icon_wink.gif

Wiem że robię z tego tematu strasznego tasiemca, ale myślę że ktoś to czyta o może mu się nadać parę informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem że robię z tego tematu strasznego tasiemca, ale myślę że ktoś to czyta o może mu się nadać parę informacji.

Lepiej jak kontynuujesz w jednym swoim wątku, niż masz tworzyć kilka różnych i się powtarzać.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z kabla Purple Rain, bo "szaleństwo" to chyba nie było...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...