Skocz do zawartości

Odtwarzacz siecowy + 2 kolumny do 4-4,5 tys.


Sila

Recommended Posts

Witam,
chciałem wymienić 20 letnią mini wieżę w sypialni na coś, coś odtwarza radio z sieci, mp3 itp. Nie znam się kompletnie na sprzęcie, ale z tego co wyczytałem to spodobały mi się poniższe sprzęty:

Yamaha R-N 602
Onkyo TX-8150
Zestaw Denona z DNP-730
Zestaw Denon z DNP-730 bez odtwarzacza CD
Zestaw Onkyo z C-N7050

Zastanawiam się czy lepiej kupić amplituner z kolumnami, a w przyszłości do tego gramofon i odtwarzacz płyt CD czy kupić taki zestaw wzmacniacz +odtwarzacz CD + odtwarzacz sieciowy?
Na początek najbardziej zależy mi na możliwości odtwarzania z sieci stąd bardziej myślałem o amplitunerze,a później bym dokupił CD odtwarzacz i gramofon.
Co do kolumn to w ogóle nie mam pojęcia jakie, bo jest tego tyle, że trudno coś dobrać. Sprzęt do sypialni o wymiarach około 3x3,6m. Kolumny mogły być podłogowe lub do postawienia (na komodach po lewej i prawej stronie pokoju). Muza różna, głównie rok, metal, muzyka filmowa, czasami coś lżejszego dla żony icon_wink.gif.
Prosiłbym o pomoc w wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z naddatkiem wystarczy coś pokroju marantza melody (są różne wersje) do tego kolumny podstawkowe bo malutka powierzchnia.
Na najmniejsze nie namawiam, choć by wystarczyły, ale coś z głośnikiem 6" i masz więcej niż potrzeba. Do marzntza coś typu Magnat quantum 673, lub dużo lepsze nr większe na 18cm Dali zensor 3( super nawet do większego pokoju i na dużo lepszy sprzęt ), jak lubisz jaśniejsze brzmienie Monitor audio bx2, Focal, Jbl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj z naddatkiem wystarczy coś pokroju marantza melody ....


Dzięki za odpowiedź. Ten Melody nie odtwarza sygnału DSD i jak wyczytałem "Te same utwory, w tej samej rozdzielczości, puszczane z dysku NAS czy z pendrajwa i z płyty CD, brzmiały wyraźnie inaczej" do tego jest mały więc postawienie na nim gramofonu jest niemożliwe, więc chyba ten Melody raczej odpada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było napisać jakie masz priorytety ( wielkość ), lub w ogóle nie umieszczać tego Marantza ...zresztą duży musiałby być wzmacniacz aby gramiak się zmieścił na nim .
Może uzupełnij jaki lubisz dźwięk , jego barwę, bo te marki różnią się między sobą brzmieniem, tak jak brzmieniem różnią się kolumny, więc trzeba wiedzieć co razem będzie grało icon_wink.gif aby grało potem dobrze i pasowało icon_biggrin.gif

Co do subtelnych różnic brzmienia na różnych wejściach i z różnych źródeł to dość normalne, zależy od klasy Daca w źródle muzyki i w wzmacniaczu.
Podpinając jakiś odtwarzacz płyt do np. Yamahy RN 602, czy Marantz pm 6005 po kablu RCA, uzyskasz inne brzmienie niż to samo Cd spięte kablem cyfrowym wpięte w wejście cyfrowe. Nie pisze lepsze gorsze, ale inne, zależy gdzie jest jaki dac i który uzywasz.
Cyba w sypialnianych warunkach pliki wysokiej rozdzielczości,dsd, hires, nie są chyba najważniejsze, zresztą ilość tytułów chyba nie przytłacza.
Cytat

do tego jest mały więc postawienie na nim gramofonu jest niemożliwe, więc chyba ten Melody raczej odpada.


Z drugiej strony chyba nie zależy Ci tak na jakości skoro chcesz na amplitunerze postawić gramofon icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z drugiej strony chyba nie zależy Ci tak na jakości skoro chcesz na amplitunerze postawić gramofon icon_wink.gif



Wywaliłem tego Melody z listy icon_wink.gif
A to źle, że gramofon na górze? Co do dźwięku jaki chce otrzymać to trudno mi cokolwiek powiedzieć, nie miałem nigdy do czynienia z takim sprzętem stąd bardziej liczę na Wasze sugestie w tej materii. Tak jak napisałem muza to głównie rock więc chciałbym, żeby sprzęt z kolumnami współgrały jak trzeba. Nawet jeśli bym chciał odsłuchać coś w sklepie to chciałbym wiedzieć o jaki zestaw kolumn poprosić icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
pomieszczenia masz nieduże, tak więc na pewno możesz zastosować dobre kolumny podstawkowe. Kolumny takie bez problemu prawidłowo wysteruje urządzenie pokroju Marantz Melody. Zestawy takie jednak mają pewne ograniczenia w wyposażeniu oraz brzmieniu. Tak więc jeśli możesz pozwolić sobie na postawienie klasycznego systemu, zbudowanego na segmentach, pod względem jakości dźwięku będzie zdecydowanie lepiej.

Moim zdaniem najlepszą dla Ciebie drogą będzie zakup dobrego amplitunera sieciowego oraz kolumn, a następnie ewentualnie w przyszłości odtwarzacza CD oraz gramofonu. W kwestii amplitunerów spójrz proszę na dwa flagowe modele: Yamaha R-N602 oraz Onkyo TX-8150. To dwa amplitunery w pełni wyposażone, gwarantujące jednak trochę inne brzmienie. Yamaha najlepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, oferuje brzmienie dynamiczne, otwarte z lekko wyeksponowanymi skrajami pasma. Onkyo jest równiejsze, trochę cieplejsze, stawiające bardziej na analityczność, dokładność.

Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie najnowszy zestaw Tannoy Mercury 7.2. To kolumny, grające równym, gęstym dźwiękiem z dobrym basem i dociążeniem. Drugą opcją jest Dali Zensor 3, trochę bardziej miękki i ocieplone w stosunku do Tannoy. Jeśli natomiast wchodziłyby w rachubę kolumny podłogowe, spójrz na Pylon Audio Topaz 20.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...