Skocz do zawartości

Jaka moc wzmacniacza i kolumn do salonu ok 27 m


Manzara

Recommended Posts

Witam.
Przymierzam się do zakupu używanego sprzętu: wzmacniacz, cd (z pilotami), kolumny podłogowe. Na całość chciałabym wydać ok 1500 zł. Na wzmacniacz i cd planuje wydać ok 750 zł, resztę zainwestować w nagłośnienie. Dodatkowe 100 czy 200 zł na kolumny jestem w stanie zorganizować, ale już nie więcej.

Przeznaczenie to "salon" ok 27 m kw w kształcie litery L. Jest to parter w szeregowcu. Więc dodatkowo jest kuchnia-dodatkowe kilka metrów, schody. Cześć telewizyjno-radiowa to będzie przestrzeń o wymiarach 5,7x3,3 m. Czyli z grubsza 20 m kw. Pozostałe metry to przestrzeń, gdzie jest stół.

Słucham głownie rocka. Raczej do melomanów nie należę, ale chciałbym jak najlepiej wydać ciężko zarobioną kasę. Żeby później nie żałować, jak po zakupie kina domowego, którego właśnie próbuje się pozbyć. Nie zależy mi na głośnym graniu. Zdecydowanie chodzi o jakość dźwięku.

Jestem w temacie laikiem więc postanowiłem poprosić o radę. Wyszukałem na necie wzmacniacz Yamaha AX-592. W sieci raczej ma pochlebne opinie. Jednak zadzwoniłem do kolegi, który trochę lepiej się zna na temacie i uznał, że sprzęt ma za dużo mocy jak na ten metraż, że będzie problem z kolumnami, bo potrzebne będą takie o sporej mocy żeby przypadkiem nie spalić.

Skąd moja prośba. Ta taki metraż i taki układ salonu jaką moc powinien mieć wzmacniacz, a w konsekwencji kolumny. Albo odwrotnie icon_wink.gif

I jeszcze jedno techniczne pytanie. Czy będzie możliwe żeby sygnał z blu raya puścić na kolumny? Najpewniej za pośrednictwem telewizora przez kable cinch?

Z góry dziękuję za opinie i rady.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejszym czynnikiem decydujacym bedzie tu efektywnosc kolumn, oraz ich gabaryty i na koncu moc.
Musisz szukac czegos co ma 2 glosniki niskotonowe 8 calowe na kolumne i efektywnosc minimum te 87dB

Wzmacniacz natomiast uwazam powinien miec spora moc, powiedzmy ok 100 lub powyzej i wydajny uklad zasilania.

W tym budzecie za bardzo nie ma co wybierac, wymagania sa duze a srodkow jest malo, mysle ze na poczatek zestaw Dali 104 lub 505 z dobrym japonskim wzmacniaczem stereo wyzszej klasy spisze sie conajmniej dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Przyglądałem się kolumną Dali 505. Nie będę ukrywał, że kwestia estetyki też ma znaczenie, a te mi się podobają, mają dobre recenzje i są w akceptowalnej cenie. Do tego jest ich spory wybór.
Czy za dobry japoński wzmacniacz można uznać:
marantz-pm-65

Do tego taki CD
marantz-cd-53

Czy jednak ten wzmacniacz byłby za słaby? Ewentualnie czy wspomniana przeze mnie Yamaha byłaby lepszym rozwiązaniem?
Przyglądałem się też modelowi Marantz PM-66, ale tam nie ma możliwości regulacji bass i treb. A taką funkcjonalność chciałbym posiadać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię.
Ale czy dobrze mi się wydaje, że Denon PMA-560 nie ma możliwości sterowanie pilotem? Nie widzę na fotkach świecącego "oczka". To samo chyba tyczy się wspomnianych przeze mnie Matantz'ów. A to powoduje, że mimo pozytywnych opinie, które wyczytałem (w szczególności o tym Denonie) to pewnie go nie wybiorę.

Yamaha ma 100 Watt przy 8 ohm, ma pilota. Na tą chwilę to jest mój faworyt. Pytanie czy kolumny Dali 505 byłyby odpowiednie to tego wzmacniacza? I raczej nie chodzi mi o moc, a raczej o charakter brzmienia Yamahy i kolumn.

Ewentualnie co sądzicie o Heco Victa700
http://olx.pl/oferta/kolumny-heco-victa-70...html#0f177d973b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...