Skocz do zawartości

Yamaha Rx-v779 czy Rx-v679-różnice


Kamilob514

Recommended Posts

Witam
Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post tutaj.Mam na imię Kamil lat 24 ,posiadam amplituner Aiwa AV-D58 ,który mam już jakieś 12 lat i zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu.Do zestawu mam komplet 5 kolumn bodajże Angielskiej firmy "Gale".W oko wpadły mi 2 amplitunery Yamahy ,tak jak w temacie Rx-v 679 i Rx-v779 i mam pytanie jakie są różnice w tych 2 sprzętach i czy warto dopłacać 400 złotych do 779 ,czy są duże różnice w mocy i odsłuchu.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo znaleźć różnice w zestawieniach. Jednak nie wiem czemu na takim zestawieniu firmowym zabrakło najważniejszej różnicy. 779 ma zestaw wyjść pre-out , dzięki którym wbudowane końcówki mocy można zastąpić końcówkami mocy zewnętrznymi. Możemy dzięki temu pod wyjście na kanały przednie podłączyć wzmacniacz stereo. Daje to możliwość połączenia sprzętu stereo i av. Rozwiązanie takie odciąża również wewnętrzny zasilacz amplitunera dla pozostałych kanałów. Z relacji osób które słyszały różnice wynika że warto jest dopłacić ze względu na jakość dźwięku.. Ponadto łatwo wyczytasz że model wyższy ma 2 wyjścia hdmi a tańszy tylko jedno. W droższym druga strefa głośników ma złącza głośnikowe takie same jak pozostałe, w tańszym są już tylko sprężynowe. 779 ma również wejście umożliwiające podłączenie gramofonu. Pytanie czy warto kupić droższy , jest jak pytanie czy warto kupić VW Passat czy Bora. Płacąc więcej dostajesz więcej i trochę lepiej. Dlatego robią różne modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie i udzielenie odpowiedzi icon_smile.gif chyba jednak troche zaczekam i lepiej może rzeczywiście dopłacić ,szczególnie że nie jest to sprzęt który kupuje się na miesiąc tylko chciałbym żeby kilka lat posłużyło.Rozumiem że 779 jest bardziej przyszłościowy jeżeli chciałbym kiedyś rozbudować zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem: za większe pieniądze dostajemy więcej. Gałka jest droższa niż 2 małe przyciski icon_smile.gif. Do tego skłania nieco bardziej do wydania więcej. Często trudni się przekonać do tego, aby zapłacić więcej za coś co wygląda identycznie jak coś podobnego i tańsze. Bywają znacznie droższe amplitunery bez żadnego pokrętła. Jednak głośność znacznie wygodniej zmienia się pokrętłem.. Mimo wszytko prawie zawsze amplitunery kd obsługuje się pilotem. Dopiero gałka na pilocie robi dużą różnicę icon_smile.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A850 to już wyższa półka cenowa bo różnicy jest 1000 zl w porównaniu do V779,więc chyba doskładam troche i wezmę 779 zamiast 679.Nie wiem też jakiej klasy są moje kolumny (Gale Moviestar-8 ohm 2 kolumny podłogowe po 120 watt ,2 głośniki surround po 60 watt i głośnik centralny 90watt).Tak więc czy były by różnice gdyby to grało z A850 lub V779 ciężko stwierdzić a chyba nie pojadę na odsłuchy ze swoimi kolumnami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...