Skocz do zawartości

sprzęt stereo do 20 m2 pokoju


korowiow

Recommended Posts

Dzień dobry!
Planujemy w najbliższym czasie zakupić jakiś zestaw do 10 000 zł ale to max. Moja wiedza na temat sprzętu jest żadna, tzn. miałem kiedyś coś takiego co grało i miało wysuwaną szufladę taką na kasety i to by było tyle. Chcielibyśmy zakupić sprzęt nowy, pokój niecałe 20 m2. Słuchamy różnej muzyki więc sprzęt powinien być w miarę uniwersalny, jeżeli coś takiego w ogóle istnieje. Ogólnie rzecz ujmując muzyka raczej ciepła i spokojna. Pochodziliśmy trochę w Poznaniu po sklepach, posłuchaliśmy i koniec końców stanęło na tym, że sprzedawca zaproponował nam taki zestaw (w naszym odczuciu grało to wcale nie źle):
wzmacniacz yamaha as 701,
odtwarzacz yamaha cdn 301,
głośniki elac fs 77,
gramofon teac tn 3000,
Co myślicie o takim zestawie, czy będzie można na tym spokojnie słuchać muzyki z radia, płyt i winyli. Będę wdzięczny za każdą radę, gdyż jak wspomniałem moja wiedza na temat sprzętu jest bardzo mała. Acha jeszcze jak to jest z kablami kupujemy oddzielnie czy powinno być w pudle z zakupionym sprzętem.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten gramofon Teac jest całkiem niezły i dość solidny, więc w cenie ok. 1500zł to niezły wybór (jeżeli chodzi o nowe sprzęty).

Jeżeli akceptujesz sprzęt używany, to można pomyśleć np. o Yamahach S-1000 i S-2000, to już są wysokie i dobre modele. No i we wzmacniaczach mało co się psuje...

W salonach TopHiFi poza Yamahą masz choćby Rotela. Z innych firm można polecić np. Advance Acoustic, Atolla, Marantza, Pioneera, Xindaka.

Popatrz na testy porównawcze zestawów stereo- np. w Audio i poczytaj trochę, można się sporo dowiedzieć zanim przystąpisz do kolejnych odsłuchów.

PozdrawiamPS. A jeśli będziesz chciał słuchać radia (zwykłego, nie internetowego), to potrzebujesz jeszcze TUNER radiowy-w tym wypadku to zdecydowanie warto kupić używany, bo zapłacisz 100-200 zł a nie 800-1000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady. Wybór sprzętu to nie taka łatwa sprawa jak się okazuje. Co ucho to inne preferencje. Gdyby tak chociaż dało się pozbyć uczucia po wyjściu ze sklepów, że próbują człowieka naciągnąć, no ale jak się laikiem jest to trzeba za to płacić. Z Waszych uwag wynika jednak, że propozycje ze sklepów nie są złe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa. W jednym sklepie starają wypchnąć to co mają, a w innym starają się nie zniechęcić do czegokolwiek icon_smile.gif . Tak naprawdę sporo zależy od upodobań kupującego. Duży wybór sprzętu na rynku pozwala zaspokoić różne gusta. Wcale nie jest tak że sprzęt jest tylko lepszy i gorszy i tańszy lub droższy.
Kiedyś pewien sprzedawca wyjaśnił mi, że nie może informować o zbyt dużej ilości szczegółów kupującego, bo ten pójdzie sobie gdzieś gdzie mu przedstawią prostą ofertę. Przy takim wyborze dobrze jest mieć samemu świadomość , czego się che i gdzie tego szukać. Dlatego dobrze jest chiec samemu posłuchac różnych sprzętów, żeby coś wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co prawda mało o tych kolumnach ale ELAC FS 77 to bardzo dobre kolumny. Bardzo dobrze wykonane nie ingerujące w pomieszczenie i zaskakujące jak na wielkość kontrolą i ilością basu.
Reszta zestawu faktycznie optymalnie dobrana.
Zapraszam do nas i możliwości przetestowania kolumn u siebie w domu.

W razie pytań lub wycen zapraszam.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...