Skocz do zawartości

Dali Suite 2.5 - inne Kolumny głośnikowe do około 1000 zł -


Milkymenel

Recommended Posts

Witam,

Śledzę forum od jakiego czasu, ponieważ noszę się z zamiarem zakupienia swojego pierwszego zestawu stereo. Pokój ma około 21 m, wymiary zbliżone do kwadratu (4,75 m x 4,4).

Biorąc pod uwagę większość opinii oraz kwotę, którą planuję przeznaczyć (2000 zł, +/- 200 zł) na cały system zdecydowałem się na sprzęt używany.

Obecnie jest oferta kolumn głośnikowych Dali Suite 2.5 za niecały 1000 zł, problem w tym, że nie znalazłem nigdzie opinii na ich temat (są jakieś zagraniczne z 2003 r. - raczej pozytywne).

Stąd moje pytanie czy może ktoś spotkał się lub wie cokolwiek o tych kolumnach ?? Czy warto się nimi zainteresować ?
Ewentualnie czy moglibyście polecić coś w podobnej kwocie (czy np. Magnaty quantum 675 będą lepszym wyborem ?)

Dzięki z góry za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Zakładam, że nikt Dali Suite 2.5 nie znał, liczę jednak na pomoc ze wzmacniaczem, oczywiście model używany.

Ostatecznie zakupiłem Magnat Quantum 675 kierując się licznym pozytywnymi opiniami na temat serii. Prosiłbym o ewentualne zasugerowanie wzmacniacza do tych kolumn w kwocie 600-700 zł (max 800 zł jeżeli rzeczywiście będzie lepszej jakości).
Słucham głównie muzyki rock, folk rock, czasem muzyki alternatywnej i regge.

Słyszałem że przyzwoity jest Fine Arts V 2 i 3 - tylko że w sumie sporo jeszcze pozostaje budżetu do wykorzystania, tu do zakupienia V2 za 360 zł z tunerem http://allegro.pl/wzmacniacz-fine-arts-v2-...5916121924.html

Zdaję sobię sprawę, że podobnych tematów mogło być ze 20. Przed pisaniem zawsze próbuję zrobić research we własnym zakresie, niestety moja wiedza biorąc pod uwagę ogrom modeli na allegro nie pozwala mi na wyłowienie tych sensownych.

Z góry dziękuję za pomoc !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest całkiem niezły. Dość neutralny, trochę chłodny w brzmieniu z minimalnym podkreśleniem przełomu średnich i wysokich tonów, sybilantów (głoski syczące).
NIe napisałeś jakiego rodzaju dźwięku szukasz, jakiej jego barwy, więc... trudno mi się w tej kwestii wypowiedzieć jaki wzmacniacz byłby tu bardziej odpowiedni.
Choć na pewno od V 2 lepszy byłby V 3 (tak ogólnie), ale ten też powinien dobrze zagrać z Magnatami. Zostanie Ci jeszcze parę złotych.
A co ze źródłem dźwięku, kablami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Grundig wygląda przyzwoicie - w dobrym stanie.
Ale i tak warto się podpytać sprzedawcy i poprosić o dodatkowe fotki.
Nie widzę w komplecie pilota, a V2 ma chyba możliwość zdalnego sterowania (w takim wypadku jeszcze 50-100zł wyjdzie Ci na zakup firmowego uniwersalnego pilota)

V2 jest niezły i zostaną Ci pieniądze na zakup odtwarzacza CD i kable (wspomniał już o tym F1angel), a w przyszłości będziesz mógł zmienić na coś lepszego (jak będziesz czuł taką potrzebę i dozbierasz trochę kasy).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Z opisem dźwięku będę miał problem, nie jestem szczególnym znawcą, do tej pory nie miałem lepszego sprzętu.
Lubie wyraźne, czyste brzmienie, z wyraźnym ale nie przesadnym basem, dobrze gdyby dźwięk był głęboki z duża ilością detali.

W takim razie poważnie wezmę pod uwagę tą V2.

A co do kabli i odtwarzacza CD - zostawiłem je na końcu, nie wiem jaką tu kwotę przeznaczyć, szczególnie na kable. Jeżeli kupiłbym tą V2, na kabelki i odtwarzacz zostałoby mi łącznie około 500-600 zł.

Druga opcja na źródło to laptop, tu rozumiem że koniecznie przydałby się DAC .

Czy możecie coś polecić ?

PS. f1angel czy dobrze mi się zdaje, że tu poniżej mamy ten lepszy model wzmacniacza V3 o którym wspominałeś ? (w opisie aukcji autor pisze że to amplituner)
http://allegro.pl/wieza-grundig-fine-arts-...00.html#thumb/4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dużo płyt CD albo zamierzasz kupować, lub nagrywać z FLACów (z komputera) na CDRy, to oczywiście kup odtwarzacz CD. Będzie dobrze grało. Odtwarzacze CD z tej serii Fine Arts co wzmacniacz i tuner są bardzo dobre i dość niedrogie. Polecam CD 3 lub CD 2.
Jeśli jednak w ogromnej przewadze są pliki z twardego dysku a płyt CD bardzo niedużo i raczej nie zamierzasz kupować, to oczywiście trzeba pomyśleć o w miarę najlepszym DACu na jaki Cię stać.
Kabelki dobiera się na końcu, jako ostatni szlif brzmienia zestawu.
Równie dobrze jakieś lepsze możesz kupić dużo później, jak znów uzbierasz pieniądze a teraz po prostu głośnikowe z dobrej miedzi OFC a interkonekty jakieś w miarę solidne, najtańsze, np. Prolink itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś rzucić okiem na tą aukcję ?
http://allegro.pl/wieza-grundig-fine-arts-...00.html#thumb/4

Czy jest to wzmacniacz v3, o którym pisałeś ? (może popadam w małą paranoję ale wrzucona jest chyba nie do tego działu na allegro i nazwana wieżą) Jest też cały komplet z odtwarzaczem więc wydaje się, że to zestaw, który szukam. Jako alternatywę dokupiłbym Dac, żeby była też możliwość słuchania muzyki z komputera.

Dziękuję za pomoc !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sprzedającego czy sprzedaje to co na zdjęciach, czy to co opisuje?
Na zdjęciach widzimy wzmacniacz (amplifier, to wzmacniacz a nie amplituner) V 3, odtwarzacz CD 2 i tuner T 2.
A deck, to się mówiło na magnetofon kasetowy, którego tu nie widzę.
Jeśli by było do sprzedaży, to co na zdjęciach, to jak najbardziej bierz o ile wszystko sprawne.
Pilot dokupisz uniwersalny albo nieraz bywają na Allegro oryginalne.

Pomysł z dokupieniem DACa jest bardzo dobry. Możesz składać na lepszy DAC a teraz podłączyć laptop z mini jacka poprzez przejściówkę mini jack - 2 x RCA. Są takie za grosze. Dźwięk będzie gorszy niż przez DAC, ale to tylko byłoby tymczasowo, póki nie kupiłbyś dobrego DACa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, F1angel bardzo dziękuję Ci za pomoc.
Tobie również dziękuję RoRo za utwierdzeniu w przekonaniu, że seria v2 i v3 to sensowny wybór.

Postaram się wybadać dokładnie co i jak z tym Grundigiem.
A z DAC chyba rzeczywiście trochę poczekam, teraz mógłbym kupić coś za 200 max 300 zł, dozbieram na lepszy icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ostatnią prośbę.

Zakupiłem już w zasadzie cały komplet, tj. kolumny Magnat Quantum 675, Grundig Fine Arts V3 + tuner i CD i kable (głośnikowe Prolink HQ OFC 2,5 mm + interkonekty prolink exclusive).

Ponieważ rzeczywiście głównym źródłem będzie komputer, pozostał mi do kupienia DAC - chciałbym na niego przeznaczyć około 500 zł - około 25 % budżetu. Czy możecie doradzić coś sensownego w tych pieniądzach ?

Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/konwerter-przetwornik-da...4946532464.html

Drugie pytanie, jak najlepiej podłączyć DAC do laptopa i wzmacniacza (tak aby nie tracić jakości dźwięku ?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...