Skocz do zawartości

Zestaw stereo amp+kolumienki do 1000zł


mnlght

Recommended Posts

Witam, mój pierwszy post na tym forum.

Jak w temacie, chciałbym kupić jakiś "tani a dobry" zestaw... na biurko. Niestety nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, chociaż w życiu zdarzyło się posłuchać kilku zestawów (niestety wtedy nie interesowałem się co tak gra i ile kosztowało). Chciałbym, żeby cena zestawu nie przekroczyła 1000zł, a najlepiej gdyby wyszło nieco taniej icon_smile.gif Oczywiście nastawiam się na sprzęt z drugiej ręki.
Przeznaczenie to głównie muzyka, tj. alt. rock i metal. Nie tylko, ale to będzie jakieś 70% tego co zamierzam odtwarzać. Uwielbiam brzmienie gitar, lubię wyłapywać wszystkie smaczki i niuanse w nawet najbardziej zagęszczonym instrumentalnie utworze. Zależy mi na w miarę szybkim, punktowym basie i dość jasnym lecz ciepłym brzmieniu.

Mój pokój to jakieś 3x3,5m, raczej poszukuję czegoś o niewielkich gabarytach, czyli kolumienek podstawkowych z wooferem od 4,5" do 5.5-6" maksymalnie. Chcę je ustawić na biurku na podstawkach z pianki antywibracyjnej.
Czytałem co nieco o wzmacniaczach, zainteresowały mnie Onkyo serii Integra, tj. A-8015, 8250 czy 8450. Chciałbym wiedzieć jakie są największe brzmieniowo, różnice między nimi. Lub jakie inne modele mogą być lepsze?
A także jakie, tanie i dobre, okablowanie powinienem kupić? Chciałbym podłączyć się pod PeCetową kartę dźwiękową (Xonar D1).

Z góry dzięki za poświęcony czas icon_smile.gif
Maciek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...