Skocz do zawartości

Dobór kolumn do wzmacniacza DENON PMA-710AE


winkomandor

Recommended Posts

Witam, poszukuję kolumn do wzmacniacza DENON PMA-710AE. cena nie moze przekroczyć 1500zł za komplet. Moja uwagę przykuły JAMO S626 i HECO Victa II 701. Niestety nie mam możliwości odsłuchu ich w jednym miejscu. JAMO słuchałem w małym sklepie z mnóstwem szpargałów a HECO w MediaMarkt. Wydaje mi się, że Heco brzmiały lepiej. Może znacie miejsce w Warszawie gdzie można te zestawy porównać? Co możecie powiedzieć na temat moich propozycji? Może macie jakieś sugestie co do innych kolumn (z powodu mojej żony muszą być czarne i podłogowe ;P ) Bardzo proszęo odpowiedzi. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś jak duży jest pokój w którym będą stać i jakiej będziesz słuchał na tych kolumnach muzyki. Zakładam dość uniwersalne ich zastosowanie. Jeśli pokój nie jest większy niż 40m2 to warto posłuchać ich mniejszej wersji podstawkowej - Quantym 673. To spore kolumny i bardzo wydajne. Kosztują poniżej 1tyś za parę. Pisałeś że mają być podłogowe. Jak się takie kolumny postawi na stendach i przylepi do nich te podstawki to będą stały jak podłogowe.
Sęk w tym że duże i tanie kolumny to z zasady kiepski wybór.
Jeśli muszą być podłogowe i wchodzą w grę tańsze , to warto rozejrzeć się wśród używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki stoją naprzeciw kanapy 3,5m ode mnie,
rozstawione na 2,5 m
pokój ma powierzchnie 24m plus połączony korytarz 8m
korytarz jest za głośnikami a one same stoją na szerszej ścianie. Dodaje w linku przybliżony rysunek pokoju.

http://forum.audio.com.pl/index.php?act=at...ost&id=5291

Nigdy nie słuchałem kolumn podstawkowych. Lubie każdy rodzaj muzyki, byle była dobra. Najczęściej polski rock i muzyka elektroniczna. Głośniki mają mi również zastąpić kino domowe i chciał bym, żeby móc z nich, w razie potrzeby wykrzesać mocny i czysty bas. Czy takie małe kolumny dadzą radę to zrobić? Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są po prostu kolumny z jednym głośnikiem niskotonowym zamiast 2 w większych 675. Dlatego mogą grać 2 razy ciszej przy maksymalnych poziomach dźwięku. Większe ich wersje schodzą nieco niżej z basem. Jednak nawet 673 radzą sobie pod tym względem lepiej niż wie zbliżonych do nich cenowo większych kolumn. Przeczytaj test poprzedniej wersji z nieco innym głośnikiem wysokotonowym http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/35...nat-quantum-653.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym kolumn raczej z dobrą górą i dokładnie grających. Wszelkie nieco kluchowate Jamo s 626, Wharfadale diamond 230 raczej omiń łukiem. Prędzej już jak masz ograniczony budżet bardziej coś w stylu Jbl es80, Yamaha ns 555(wiem głowy nie urywa ale...), Heco victa 501/701, Yamaha ns 150. Jak dorzucenie 10% nie jest problemem, a nie powinno, posłuchałbym Magnat quantum 675 bo za 1600zł można je już wyrwać, a mimo nieco masywnego i ciepłego dołu, mają niezłą górę pasma i mogą się podobać. W każdym razie ogólna jakość quantumów 675, warta jest dopłacenia paru złotych bo różnica między tym co proponujesz jest duża.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...