Skocz do zawartości

Połączenie KD i Stereo


Danielasty76

Recommended Posts

Witam Forumowiczów! icon_lol.gif

Jestem tuatj nowy więc na poczatek coś o sobie w temacie stereo/KD.

Tematyką stereo interesuje się już parenaście lat, jednak do tej pory skupiałem się raczej na eksperymentach z własnoręcznie zbudowanymi wzmacniaczami, kolumnami głośnikowych itp, którym jednak daleko do jakości Hi-Fi.
Lubię również filmy w systemie KD więc niedawno zdecydowałem się na zakup sprzętu w konfiguracji:

DVD/SACD = Denon 1940
Ampli = Denon AVR 1708
głośniki = Dali Concept

Przesłuchując różne konfiguracje sprzetu starałem się uzyskać możliwie optymalne połączenie KD z jakością stereo (oczywiście przy założonym budżecie). Stąd wybór padł m.in. na tryb SACD.
Jeżeli chodzi o efekty KD (w scieżce audio i video) nie mogę powiedzieć złego słowa. Również rezultaty osiagane w SACD wydają się całkiem przyzwoite (w trybie 2-kanałowym, multichannel w muzyce jakoś mi nie pasuje).
Wydaje mi się jednak, że jakość muzyki z CD pozostaje trochę w tyle. W związku z tym zastanawiam się nad rozbudową zestawu o odtwarzacz CD i wzmacniach stereo. Czytałem na forum o możliowościach takiej konfiguracji - niestety mój ampli nie posiada pre-out.

Pozostaje wyjście z amplitunera przez Tape-out do pre-in wzmacniacza (?) lub przełączanie głośników frontowych pomiędzy Ampli i wzmacniaczem stereo (np znalazłem coś takiego na http://www.conrad.pl/ "Profesjonalny podwójny przełącznik głośników BT-91"). Ewentualnie wchodzi w rachubę samodzielne wykonanie takiego przełącznika.

Proszę fachowców o radę w ww. temacie. Zależy mi na rozwiązaniu, które wnosiłoby najniższe straty sygnału. Jeżeli w grę wchodzi wykonanie własnoręczne przełącznika czy są do tego celu specjalnie dedykowane elementy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest np wzmacniacz stereo i dwie kolumny 150 watt oraz osobno Surround sound system z mozliwoscia podlaczenia 3 dodatkowych kolumn centralnej i 2 surround. I tak tez mam podlaczone i jest ok jak chce ogladac filmy to w systemie 5.0
a muzy slucham ze wzmaka w stereo i est gitarka mi to pasuje ale i tak planuje kupic jakis amplituner dobry w przyszlosci.

http://www.allegro.pl/item341582484_yamaha...klep_1400_.html

Np takie cos Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "Edytuj"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spankit, jednak to nie w tą stronę. Amplituner KD już mam i rozglądam się za zestawem stereo. Chcę się tylko upewnić czy podane przeze mnie opcje połączenia tych systemów maja sens.

Rozrysowałem schemat połączenia KD/Stereo z wykorzystanie przełącznika głośników frontowych.
W ten sposób uzyskuję niezależny tor audio dla odsłuchu stereo, dla KD i dla SACD 6-CH. Problem zaczyna się z wykorzystaniem SACD 2-Ch ponieważ chciałbym przepuścić dźwięk przez wzmiacniacz stereo. Planuję skonfigurować wejscie Ext IN (L/R) na wyjście Tape-Out w amlitunerze i przesłać do wzmacniacza stereo.
Mam tylko jedną wątpliwość: w tej sytuacji sygnał z odtwarzacza będzie dochodził do amplitunera, który będzie pozbawiony głośników frontowych (bo będą one przełączone do pracy ze wmacniaczem stereo). Czy nie nastąpi tutaj jakiś zgrzyt? (mam na myśli bezpieczeństwo amplitunera). Co o tym myślicie?

DSC01446.jpg

Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...