Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3tysiace ale ma dac juz. Duzo wejsc optycznych fajna opcja musze poczytac o nim.
Jakbym ise decydowal na osobny dac
Wydaje mi sie ze do 500zl dostane dobry przetwornik? To jest wydatek raz na lata wiec nie chce teraz oszczedzic a pozniej zalowac.

A co uwazacie o kartach muzycznych? Do laptopa bym zew. Potrzebowal a ogladalem i takie prodigy audiotrak jest do dostania spokojnie za 3 stowki? Czy to jest gorsze jakościowo rozwiązanie


za 1300zl mam dojście do NAD C326Bee. czy znacie konkretna różnice miedzy modelem C356? i czy słyszeliście o tej funkcji bezczynności po 30min ze się wzmacniacz wyłącza jak się nic nie klika przez 30 min ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten dac w tym wzmacniaczu jest dobrej jakosci ? rzeczywiscie duzo ma wejsc cyfrowych moglbym podpiac po optyku konsole i tv bezposrednio i np komputer kablem. Tylko zawsze jest cos nie tak... nie ma on usb ktorym kompa podlacze a z tego co kojarze to nie ma kabli USB- Couxial czy USB -optical ?? jak podlaczyc lapka pod ten wzmak bym musial ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety moj laptop takiej nie ma. Tyle dni nad tym siedze i wy ze mna az sie zastanawiam czy to dobry wybor wzmacniacz i stereo polaczenie z komputerem... glownie wszyscy kupuja pod muzyke. A dla mnie najwazniejsze filmy i uzywanie komputera... taki problem nad wyborem modelu..

a taka karta nie bedzie lepsza zewnetrzna ? czemu oferty kart muzycznych sa tansze niz DACow zewnetrznych ? czy to troche gorsze rozwiazanie czy jak ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym rozumiem a nie jest tak ze na eoznych wzmakach te same kokumny graja troche inaczej?

Co do wyboru kolumn to tylko cena i opinie z neta. Wybrac polecone z 3 modele i odsluchac najlepiej na koniec moim zdaniem na preferowanych z dwoch wzmacniaczach dla porownania

Masze preferencje to wybrac jak najlepsze kolumny do filmow. Muzyki dziewczyna slucha raczej jakis eska tv z tv, ja troche drum n bas regae i grubsona. No i imprezy co kto wlaczy przez YT. Chcemy podstawkowe na nasz maly 15m salonik. Cena najlepiej tak 1500pln za obie Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Audiotrak Prodigy Cube mozna dostac uzywke za 270-280zl na OLX z jakimis nowymi niby lepszymi wzmacniaczami

fajnie juz sa jakies konkrety. Poczekam na kogos jeszcze albo prosilbym ewentualnie ciebie. Czy dalbys rade podac np jakas inna alternatywe ze wzmacniaczem i kolumnami. Zebym przy odsluchu mial z czym porownywac icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cos nie jestem przekonany do tych malutkich wzmacniaczy, pewnie nieslusznie ale jakos podobaja mi sie te klocki duze z milionem wejsc z tylu zawsze taki chcialem sobie kupic icon_smile.gif moze jak bede miec okazje to poslucham tego i sie przekonam przed zakupem. Do niego jest potrzebny DAC ? widze ze ma usb wejscie wiec wydaje mi sie ze ma Daca ? fajnie bo konsola tv i laptop maja swoje polaczenie bezposrednio ?
co daje konwerter USB TOSSLINK nie wiem po co jest on w tym zestawie ?


kolejny zestaw niestety aukcja zakonczona juz a tych kolumn poprostu nie ma wrecz.. tylko nowki a sluchalem ich i mi sie podobaly. Fajna propozycja DAc Audinst HUD-mx2 lepsza niz mx1 bo ma optyka dodatkowo i mialbym komplet tv z konsola do optyka i usb dla kompa.
Takie praktyczne pytanie czy lepiej DACa do wzmacniacza laczyc tymi analogami do analogowego wejscia we wzmacniaczu ? bo chyba nie optical OUT bo chyba nie ma to sensu skoro DAC przetwarza z cyfrowego sygnalu na analog ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta dźwiękowa AIM AS372 Ultimate jako konwerter USB-toslink dlatego ze przeczytałeś o tym że jakość wejścia z USB tego powerdaca jest gorszej jakości. To jest w zasadzie regułą że z wejść USB w DACach dźwięk ma nieco gorszą jakość. Problem ten nie występuje w kartach dźwiękowych które mają tylko wejście USB icon_smile.gif . Ale właśnie jeśli jest DAC z gorszej jakości wejściem USB to się używa wejścia innego i żeby takowe mieć ( jak się ma laptopa ) to się kupuje konwerter USB na jakiś format cyfrowy. I nie chodzi tu o to że w tym NuForce DDA-100 wejście USB jest kiepskie , tylko że inne wejścia są lepsze. Często takie gorsze wejście USB do YouTuba jest lepsze icon_smile.gif .

Aukcja B&W CM1 się skończyła. Jednak pewnie za jakiś czas ktoś takie kolumny znowu będzie sprzedawał.
Audinst HUD-mx2 to niezły DAC w swojej cenie. Jednak sporo zabiera jego cena z budźetu. Zwykle lepiej więcej przeznaczyć na lepsze kolumny lub wzmacniacz. Dzięki niemu możesz użyć wzmacniacz bez wbudowanego DACa.
Którym złączem lepiej jest łączyć do którego wejścia najlepiej jest samemu sprawdzić. Sporo zalezy od tego gdzie jest lepszy DAC. Takie wyjścia cyfrowe w kartach dźwiękowych pozwalają na dostarczenie sygnału cyfrowego w innej postaci niż USB i są niezastąpione gdy podłączamy amplituner kina domowego. Jak już pisałem jeśli DAC jest wbudowany w wzmacniacz to w środku jest zwykle podłączony do analogowego wzmacniacza na drodze analogowej. Dlatego taki dylemat prawie nie istnieje bo go niema w większości przypadków. Sygnał analogowy płynie wewnątrz lub częściowo na zewnątrz. Tylko DAC połączony bezpośrednio z wzmacniaczem impulsowym pomija tą drogę. Czyli powerdac. Wtedy niema wejść analogowych ( często ).
Wzmacniacz impulsowy z zasilaczem również impulsowym połączony z DACiem nie potrzebuje dużej obudowy bo i radiatory są wtedy zwykle symboliczne ze względu na wysoka sprawność takiego wzmacniacza i to że się prawie nie grzeje przy normalnym słuchaniu muzyki.
Jeśli do wzmacniacza z DACiem ma być podłączony TV , konsola i komputer to po kiego grzyba duża obudowa pasująca rozmiarem do standardowych klocków audio. Ten NuForce jest mały lecz ładniej wykonany od większości urządzeń pełnowymiarowych w podobnej cenie. Inne wejścia raczej się przy nim nie przydadzą. To jest konstrukcja minimalistyczna, za to z klasą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

3tysiace ale ma dac juz. Duzo wejsc optycznych fajna opcja musze poczytac o nim.

Używany kosztuje mniej...
A poza tym jest jeszcze (tańszy) model RA-11 i również ma DAC.

Test RA-11 masz np. tutaj (czyli w AUDIO)
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...tereo/974-ra-11
Zresztą możesz też poczytać o Advance Acoustic X-i90 (bo jest od razu link do testów tych 2 wzmacniaczy)
http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniac...tereo/972-x-i90

natomiast trochę o RA-12 (i ogólnie o całej serii)
http://www.av.com.pl/nowosci/594-rotel-pre...je-swoj-seri-12

Pozdrawiam
PS. Ponownie: Matifcb - przestań cytować poprzednika!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze musialem to 3 razy przeczytac zeby zrozumiec icon_smile.gif

wniosek : USB w DACach do polaczenia laptopa sa najslabszej jakosci niz inne wejscia. Po to kupuje karte zeby do niej dojsc przez USB z kompa i ona mi zmienia sygnal i z tej karty moge wyjsc do wzmacniacza optykiem do np Wzmacniacza ktory ma DAC wbudowany. i wpiac w optyk




tak to wyglada dobrze rozumiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. O tym z którego DACa korzystamy decyduje to którego chcemy w danej chwili używać. Czasem to kwestia tego do jakiego typu muzyki któryś z nich jest lepszy ( jeśli jest możliwość wyboru ). Amplitunery kina domowego mają często po 8 kanałów. Wtedy potrzeba by było 8 wtyków RCA od strony wzmacniacza. W praktyce już dość dawno temu zaprzestano produkcji amplitunerów kd z wejściami wielokanałowymi z dekodera wielokanałowego. Podłącza się coś takiego jednym kablem cyfrowym audio lub jeszcze częściej hdmi.Wcale nie jest zasadą że DAC wbudowany w wzmacniacz jest lepszy od tego w DACu zewnętrznym lub odwrotnie. Czasem po prostu brakuje dodatkowego wejścia.
Powinieneś wiedzieć że karty dźwiękowe USB lepszej jakości są często ukierunkowane na podłączenie do nich słuchawek i dlatego sporą część budżetu ich budowy zabiera wzmacniacz słuchawkowy. Bardzo często to właśnie on jest kluczową częścią takiej karty dźwiękowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a jak podepne tak jak wyzej opisalem ale z tego zewnetrzenego DACa pojde nie do optyka tylko odrazu do analoga we wzmacniaczu ? bedie to gorsze rozwiazanie ? taki sygnal przechodzil by tylko przez 1 Dac, wczesniejsze rozwiazanie dawalo opcje przejscia przez 2 ( ale zabieralo mi optyka ktorego moglbym wykorzystac do tv lub konsoli stad moje romzyslanie )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie gorzej icon_smile.gif
To zależy od tego jak który gra i jak Ci pasuje.
Czasem inny DAC pasuje do innego celu bardziej.
Dodatkowy zewnętrzny DAC może dostarczyć więcej wejść.
Tylko ze wyposażając się w wiele różnych możliwości można stracić na samej jakości dźwięku.

A najważniejsze nie jest to ile jest różnych dupereli niepotrzebnych dla tego jak to gra.Ważniejsze jest jakie będziesz miał kolumny do tego podpięte. Widzę że jakoś o tym zapominasz.

System może być rozbudowywany.

Wracając do NuForce DDA-100 ( który Ci nie odpowiada )
Specjalnością tego producenta są DAC-i zintegrowane ze wzmacniaczami słuchawkowymi. Jednak on sam nie posiada wyjścia na słuchawki. Można do niego podłączyć do wyjścia cyfrowego taki DAC który takie wyjście ma.
Dlatego można NuForce DDA-100 zarzucić brak wyjścia na słuchawki. Jednak wzmacniacze które kosztują tyle co on plus odpowiedni DAC do słuchawki nie zaoferują tej klasy wzmacniacza słuchawkowego jaki będzie w tym zestawie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ja probuje tez polaczyc to jak najlepsza droga (to ejst dla mnei wazne bo wydaje duzo kasy na to stereo) i jak najbardziej bezposrednio bez uzyc jakis innych dupereli za ktore msuze po set zlotych placic tez mi sie to nie podoba. Ale jest druga strona medalu ze pozniej piszesz ze USB w DACACh jest najslabszym ogniwem dlatego lepiej miec konwerter bo on robi to i to...

o kolumnach oczywiscie pamietam i chce kosztem wzmacniacza za 3000zl jak np NAD z DAC chyba pojsc w Yamahe AS501 za 1600zl a roznice dac na kolumny i inne wlasnie kable stojaki i to urzadzenie ktorym podlacze ten laptop co jest dla mnie 1 rzedna sprawa bo z laptopa bede uzywac w 95% i do puszczania muzyki i do filmow. Pozostale 5% to TV. Dlatego chcialbym spiac tego kompa i wzmacniacz jak najbardziej optymalnie stad moje pytania jak konsole podpiac jak tv podpiac do jakiego wejscia itp. 3 rzeczy mam do podpiecia ale tkai problem ze... icon_smile.gif

Kolumny do 2000PLN do Yamahy AS501 zaczne szukac co tam podstawkowego sie wyposazyc i najpierw odsluchac. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...