Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

Z kolumn zdecydowanie najlepsze jakie bym wybrał dla siebie były by ELAC BS 142 JET . Moim zdaniem są lepsze od B&W CM1 i jeśli z kosztując 2600 zl wychodzą za drogo z Yamahą, to sądze że nawet lepszym wzmacniaczem byłby Denon PMA 720AE. Wymagał by jednak dodatkowego DACa do podłączenia TV , taikiego jak FiiO Taishan za 130 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wcześniej już pisałem o połączeniu tych Elaców z Yamahą. I tam pisałem również o tym że jest potrzebny jeszcze Audiotrak Prodigy Cube do podłączenia laptopa.
Ten FiiO Taishan ma w praktyce jedno wejście cyfrowe do wyboru. Wybór które ( optyczne lub elektryczne) nie jest zbyt wygodny do częstego przełączania.
Ten Denon to naprawdę dobry wzmacniacz jeśli bierze się pod uwagę wzmacniacze bez wbudowanego DACa w cenie do 2tyś. Jest dość popularny w sklepach i przez to łatwo będzie go posłuchać. Łatwo jest również go kupić jako używany lub jego starszą wersję 710ae.

http://www.elac.com/en/tests_and_news/Test..._Elac_BS142.pdf
Musisz wziąć pod uwagę ze oceniano je przy cenie 699 funtów a to jest ~3500zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to fakt łatwiej będzie dostać używkę icon_smile.gif

chcialbym podsumowac wzmacniacze i kolumny jakie wziac pod uwage. Mam nadzieje ze w sklepie gdzie pojade beda mieli jak najwiecej tych modeli

Wzmacniacze ktore chcialbym przesluchac

Yamaha as501
Denon PMA720AE
AA XI60
NAD c326 BEE ( tego nie ma w ofercie sklepu)

kolumny

Dali Zensor 3
Elac BS 142 ( sa kosztuja duzo wiecej od poprzednich ale sprawdze co ucho na to powie )


czy macie jeszcze jakies konkretne modele kolumn ktore warto sprawdzic z konkretnym modelem wzmacniacza ktory wymienilem wyzej ? lub jakas rade typu zeby Dali Zentor 3 nie sprawdzac na Denonie bo to niezbyt dobre polaczenie. ?


czytalem ze

Monitor Audio Bronze 2
Monitor Audio RX2 ( tego niestey nie maja na stornie w ofercie nie wiem czy moga zalatwic na odsluch )
Bowers & Wilkins 685 ( tego niestety tez nie maja w ofercie )
Magnat Quantum 673 ( niestety tez nie maja w ofercie )

sa godne polecenia, dosc popularne i przewijajace sie czesto w poleconych modelach. Ale nie chcialbym w czasie odluchu ludzi zalac 4 wzmacniaczami i 6 rodzajami kolumn bo sam ocipieje i zwariuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Dali Zensor 3 raczej nie pasują do Denonów.
Do Denona lub Yamahy pasują takie kolumny jak Magnat Quantum.
Wczoraj z sporym zaskoczeniem przeczytałem że jednemu z forumowiczów podobał się bardziej NAD z Quantumami od Yamahy.
Właśnie NAD powinien zagrać dobrze z kolumnami Dali Zensor.
Magnat Quantum 673 powinny zagrać dobrze z rozważanym wcześniej Rotelem RA-11.
Wiele może zależeć od tego co ktoś lubi lub jak i w jakim pomieszczeniu są ustawione kolumny.
W mocno wygłuszonych pomieszczeniach lepiej grają żywo brzmiące kolumny.
Jeśli jest wokół sporo twardych powierzchni odbijających lepiej jeśli podłączy się bardziej stonowane kolumny.
Elektronika, jak wiesz, również wpływa na brzmienie kolumn.
Jest jeszcze pewien problem z kolumnami świeżo wyciągniętymi z pudełka , które jeszcze nie grały.
Zwykle potrzebują trochę czasu aż zaczną grac tak jak powinny.
Jedne potrzebują na to więcej czasu a inne mniej.Również wpływ braku wygrzania może być różny.
Bywa często ze ktoś kto o tym nie wie jest rozczarowany tym jak grają nowe kolumny w stosunku do tego jak takie same grały kiedy je słuchał wcześniej u kogoś lub w sklepie. Do tego dochodzi inna pozostała cześć systemu i co bardzo ważne, sama akustyka pomieszczenia.
Dobrze jest przynajmniej mając tego świadomość i brać to pod uwagę.
Dlatego najlepiej jest jeśli ma się już sprzęt i słucha u siebie ewentualnych innych elementów porównując zmiany w znanym sobie środowisku.
Najgorsze ze trudno jest znaleźć w jednym salonie wszystkie sprzęty które chcielibyśmy porównać. Do tego często to co chcemy jeśli już jest na miejscu to jest to sporo drożej niż w innych sklepach. Dlatego wiele sklepów od jakiegoś czasu liczy sobie opłaty za samo słuchanie tego co mają.
Prawie zawsze ta kwota jest do odliczenia z ceny nabytego w tym sklepie towaru. Jednak wymusza to na nas potrzebę dokonania zakupu właśnie tu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że Denon 720 jest gorszy od Yamahy 501 się nie zgodzę. Uważam że więcej tu zależy od naszych upodobań i od dobranych kolumn do tych wzmacniaczy. Na pewno atutem Yamahy jest wbudowany DAC. Te 2 wzmacniacze uważam za porównywalne, choć dość zbliżone brzmieniem. Na pewno nie grają tak samo.
Co do kolumn to sądzę ze Quantum 803 będą lepsze przy naprawdę dużych poziomach głośności. Tu nieduże 142 nie dadzą im rady podobnie jak by było z B&W CM1. Przy normalnych poziomach głośności te Elaci powinny dać bardziej wyrafinowany dźwięk o lepszej przestrzeni i barwie. Lekkie dociążenie ich brzmienia w przyszłości po dodaniu subwoofera również przechyliło by szalę na ich przewagę. Sądzę że jedne i drugie powinny być bardzo dobre. Większe różnice można by dostrzec na droższej elektronice niż ta z którą zmieszczą się w wyznaczonym budżecie.
Najlepiej było by sprawdzić jedne i drugie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz wiem prawie wszystko icon_smile.gif

ostatnia rozterka. W sumie czy ja dobrze kombinuje z tym podłączeniem laptopa. Bo skoro ten sprzęt do którego będzie podpięty laptop po usb czyli Albo prodigy cube albo Audinst MX1 to skoro to będzie przetwarzać sygnał na analogowy to nie lepiej do wzmacniacza dojść tymi 2 analogowymi wyjściami w jednym z tych urządzeń ? czy lepiej połączyć laptop po usb do tego Prodigy lub MX1 i z niego wyjść i tak coaxialem do wzmacniacza z wbudowanym dac Yamaha as501 i on przetworzy sygnał ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz po prostu posłuchać obydwu opcji. Lepszy przetwornik da lepszy dźwięk.
Ale jeśli masz wyście analogowe z DACa, to szkoda kupować takiego gniota jak Yamaha AS-501. W tej cenie miałbyś dużo lepszy używany wzmacniacz stereo. I jakość bezdyskusyjnie byłaby lepsza. A nie dylemat, który DAC zagra lepiej.
To jak kupienie gorszego samochodu i zastanawianie się na których oponach będzie jeździł lepiej icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Musisz po prostu posłuchać obydwu opcji. Lepszy przetwornik da lepszy dźwięk.
Ale jeśli masz wyście analogowe z DACa, to szkoda kupować takiego gniota jak Yamaha AS-501. W tej cenie miałbyś dużo lepszy używany wzmacniacz stereo. I jakość bezdyskusyjnie byłaby lepsza. A nie dylemat, który DAC zagra lepiej.
To jak kupienie gorszego samochodu i zastanawianie się na których oponach będzie jeździł lepiej icon_twisted.gif




hmm raz ze nie chciałbym kupować żeby coś sprawdzić a później zapłacić i nie mieć co z tym zrobić.. Ludzie ogólnie polecają w cenie 1500zl -1700zl ten wzmacniacz wiec nie wiem czemu ty masz taka opinie ale dzięki za wskazówki. Malo jest akurat używanych wzmacniaczy na allegro czy olx

mowisz ze Denon bedzie lepszy albo Nad c326 lub c356?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest używanych wzmacniaczy na Allegro albo OLX ? icon_eek.gif No bez jaj.

Ja nie twierdzę, że ww NADy czy jakiś Denon (bez symbolu) będzie lepszy. Proszę mi tu nie imputować takich rzeczy icon_mrgreen.gif

Ale oczywiście twierdzę, że w cenie tak sobie grającej Yamaszki można kupić dużo lepszy, nawet ośmielę się napisać druzgocąco lepszy wzmacniacz używany. Ale trzeba by wiedzieć jakiego brzmienia się szuka ... no i poszukać takiego wzmacniacza. Bo te najlepsze długo w ogłoszeniach czy na Allegro nie zalegają.
Byle co można szybko kupić i równie szybko będzie się niezadowolonym. Czy o to chodzi? No nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za powiedzmy 1400 zł ( bo musisz jeszcze dokupić DAC do podłączenia TV ) możesz faktycznie kupić lepszy wzmacniacz używany. Tyle że im on będzie starszy tym lepszy on był w momencie kupna. Im będzie nowszy tym cena mniej różni się od tej w sklepie teraz. Jednak im starszy tym wcześniej trzeba będzie myśleć o ewentualnych naprawach lub renowacji. Jeśli sprzęt był z wysokiej półki to długo może grac bezawaryjnie. Można tez trafić na coś co było źle naprawione. Jest w tym pewne ryzyko lecz można trafić w tej cenie na sprzęt lepszy. Szczególnie jeśli che się go w stosunkowo niedługim czasie odsprzedać to utrata wartości jest mniejsza niż z nowym ze sklepu. Moim zdaniem z sprzętem używanym trzeba być bardziej ostrożnym i dobrze wprowadzać go w sprzęt który już mamy dla porównania. Łatwiej jest wtedy ocenić czy wymiana sprzętu przyniosła poprawę dźwięku. Gorzej jeśli trafisz na coś co nie gra tak jak powinno i będzie gorsze od nowego w tej cenie, do tego może się psuć. Wzmacniacze nie zużywają się zbyt szybko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wcześniej polecany Denon PMA 720AE. Rzeczywiście patrze na to trochę inaczej bo wcześniej szukałem wejść optycznych. A teraz tak myślę ze wystarcza jakieś przetworniki i z nich wyjść analogowo i wcale to nie jest źle bo sygnał jest przetworzony i do wzmacniacza może iść już analogowe.

co sadzicie o tym ? jest blisko mojego miasta Bydgoszcz można zawsze podjechać i na żywo pogadać z kupującym

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-c326-b...html#b307f119f6

tylko własnie czekam na komentarz od bardziej znających się czy brać się za NADa jeśli ma ta opcje 30min off

polecaliscie
Marantz PM6005

http://allegro.pl/marantz-pm6005-wzmacniac...5939202184.html

tu juz jest DAC wiec mozna podpiac chocby tv z konsola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wzmacniaczy należy użyć innych kolumn. Szczególnie do NADa. Podłączanie Elaców z głośnikami wstęgowymi do niego, to coś jak zakładani opon nisko-profilowych do Hamera. Wystarczy jeszcze mu obniżyć zawieszenie i powstaje coś zupełnie bez sensu. No chyba ze ktoś lubi kurioza. Tylko jeśli coś takiego się komuś spodoba , nie może się dziwić ze tańszy sprzęt połączony z sensem gra znacznie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za bardzo się skupiasz na odnalezieniu jakiejś niepotrzebnej tutaj odpowiedzi, dotyczącej który wzmacniacz jest najlepszy.
Zwłaszcza w kontekście słuchania muzyki z np. yutuba, lub że lekceważąco podszedłeś do sprawy dobrego ustawienia kolumn(początek tematu, swoją drogą parę używanych stojaków można kupić za 300zł, a nie za fortunę).
Sukcesem jest wybranie wzmacniacza który pasuje brzmieniem, ale z danymi kolumnami i do własnych potrzeb, gustu ... pisał o tym np Mobydick od postu #55 icon_wink.gif
Czy Denon z Dali 3 niekoniecznie?, średnio, ale jak lubisz masywniejszy dół i średnicę, delikatną górę może się podobać, jednak bardziej z Monitor audio bx2, Elac 63.2 ok ( dokładniejsze brzmienie z dawką energii).
Nawiasem mówiąc MA bx2 i MA bronze2 to nie to samo i broznze2 do rege czy hip-hopu to kiepski pomysł ( ich styl jakoś nie pasuje do tych gatunków).
Natomiast Yamaha jako grająca nieco skrajami, chłodniej i ostrzej potrzebuje czegoś lepiej wypełnionego w dole np. Dali 3, czy Magnat quantum 673, lub Paradigm monitor V.7 (także do Pioneera A30).
Pewnie złotym środkiem może okazać się wzmacniacz Nad 326. Trzeba też zaznaczyć że Dali 3 są pół numerka większe od tych pozostałych wymienionych.
Do Denona czy Nada możesz spróbować np. Jbl studio 230, Focal chorus, Quadral Argentum 430, Polk Audio TSx220B, Taga platinum b40.
Czy wybór Marantza 6005 jest tu ok ? owszem to jednak lepszy wzmacniacz od np. Yamahy 501, tylko czy dobry do takiej muzyki i reszty, czy pokaże swój potencjał np. dobrą głębię i scenę lepszą od yamahy jak np. te kolumny wrzucisz gdzieś bez pomyślunku, raczej niekoniecznie.

Niemal każdy wzmacniacz, także te, potrafi zagrać dobrze i satysfakcjonująco, może Cię ująć swoimi dobrymi cechami, ale z mądrze dobranymi kolumnami, jak wybierzesz źle, to nie ma co potem pisać że " zły wzmacniacz, czy kolumny" tylko uświadomić sobie własny błąd.
Co do wejścia optycznego to spokojnie starczy Ci jedno, (we wzmacniaczu , lub oddzielnym DACu typu Fiio) bo według mnie grając na ps4, oglądając film czy to z dvd, czy pendriva i tak wypuszczasz jeden sygnał audio optyczny z tv(pewnie led jakiś), więc jednego wejścia potrzebujesz.

Edit: poczytaj też, a może będzie w twym mieście, o Advance Acoustic X-i60, niema on uniwersalnego brzmienia, raczej charakterystyczne dla aa ( zresztą niewiem jakie brzmienie lubisz), ale jak by ci popasował do jakiś detalicznych kolumn to miałbyś ciakawy wzmacniacz z licznymi wejściami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dobra ofertę na te MQ 803 wiec chyba skorzystam z niej i wzmacniacz pod nie po prostu poszukam. Może jak już będę je miał sobie pojadę na odsłuchy ale bardziej doświadczonych was chciałem odrazy spytać co byście wywalili z odsłuchów. Własnie taka wiedza ze ten nie pasuje ten się nadaje z argumentami które piszecie jest dla mnie ważna wiedza za która dziękuje wam. Wiem ze to sa gusta jak w każdej dziedzinie ale jeśli ktoś mówi ze nie pasuje to bardzo to ja ufam wam.


Myślę ze przemyślałem ustawienie kolumn, bo zmieniłem swoje preferencje z podłogowych na mniejsze podstawkowe. Stojaki beda wiadomo i albo sobie zrobię je albo kupie. Wiem ze musza być ciężkie.


co do podłączenia do wzmacniacza czy możecie mi odpowiedzieć na to jedno pytanie czy dobrze mysle


"Rzeczywiście patrze na to trochę inaczej bo wcześniej szukałem wejść optycznych. A teraz tak myślę ze wystarcza jakieś przetworniki i z nich wyjść analogowa i wcale to nie jest źle bo sygnał jest przetworzony i do wzmacniacza może iść już analogowe."

reasumuj-ac ze wzmacniacz może wszystkie wejścia mieć analogowe tylko bo tv (czyli cyfrowe ) i laptop można podpiąć do jakiegoś Prodigy USB i z niego wyjść już tylko para kabli analogowych do wzmacniacza ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie kupując starsze wzmacniacze trudno jest od nich oczekiwać wejść cyfrowych o wyższych parametrach. Dlatego własnie lepiej jest szukać wzmacniacza wyłącznie z wejściami analogowymi. za punkt wyjściowy do podłączenia laptopa i TV nalezy użyć FiiO Taishan i Audiotraka Prodigy. Dopiero wtedy gdy by zostało więcej pieniędzy można pomyśleć o lepszych DAC-ach. Jednak podejrzewam ze chyba nie zostanie po zakupie Magnatów Quantum 803. Tu lepiej od Yamahy sprawdził by się jakiś Denon lub Marantz ( lepiej chyba ze starszych wzmacniaczy tego producenta ).
Swoją droga ciekaw jestem w jakiej cenie możesz nabyć Quantum 803.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na wzmacniacz, kable, DAC i stojaki to jakieś 2000-2500zl

Prodigy Cube mam za 250zl używkę zarezerwowana. FiiO za 130 zl nowe są. Kable liczę z 200-300zl. Stojaki spróbuje sam wymyślić coś po kosztach jak sie nie uda trzeba myśleć z 200-300zl na nie

Myślę ze 1300-1800 PLN na wzmacniacz zostanie chętnie używkę kupie ale muszę najpierw z 1-2 modele konkretnie poznać co się przyda. Edytowano przez Matifcb
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie można znaleźć naprawdę dobry wzmacniacz używany w dobrym stanie. W takim razie szukamy wzmacniacza używanego do Magnatów Quantum 803. Jeśli chodzi o taki sprzęt nie jestem tu zbyt kompetentny.
Może f1angel tu pomoże. On jest dobry w tego typu sprzęcie. Może trochę namawiać do ciemniejszych brzmień ( takie lubi ). Bo to jest mroczny anioł icon_smile.gif .

Standy można zrobić , jeśli mają być tanie.
Potrzebne sa do tego 2 nogi np. takie:
http://allegro.pl/noga-meblowa-do-stolu-no...5866467166.html
do tego trzeba przyciac 4 prostokatne kawałki sklejki ( możliwie grubej np. 18mm ) 2 na podstawy i 2 na pólki
wkręty do drewna3,5-4mm średnicy o długości takiej żeby nie przeszły na wylot sklejkę. Do przykręcenia podstawy.
Śruby , nakrętki i podkładki do przykręcenia górnych półek.
Do zamocowania kolumn na tych pólkach dobrze jest użyć masy lepiące typu bluetack lub patafix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za konkrety. Ja czytałem ze dobrze by było żeby te standy miały z 25kg ? raczej takie nogi będą lekkie, no chyba ze wpuścić tam jakiś cement itp do środka dla zwiększenia wagi icon_smile.gif

Onkyo 9050 mi polecali jak na razie. Jutro zadzwonię do 2 różnych sklepów ze sprzętem stereo zobaczymy co mi powiedzą. Troche nie logiczne to jest bo w sklepie nie powiem - proszę mi używany polecić bo oni nie od tego, myślę ze ewentualnie cenę zawyżyć specjalnie ale np Onkyo 9050 używki nie dostane.

Fajny mi pomysł dałeś z tymi standami na pewno zrobię sobie sam nogi od stołu no ładnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wagą standów to często przesada. Często robi się je po prostu z płyty wiórowej. Do tej nogi można w worku wpuścić dowolną ilość piasku lub śrutu ołowianego na dno. Kolumna musi po po prostu stać na tym stabilnie. Czasem właśnie ważniejsze jest to aby miała (stosunkowo ) małą powierzchnię czołowa jej noga.
Te nogi można czasem przymocować bezpośrednio do podłogi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tą wagą jest różnie - jak napisał MobyDick..

Wystarczy zerknąć na dobre (albo bardzo dobre - w kontekście ceny) standy firmy VAP: w cenie ok. 500-600zł za parę.
Pare osób na Forum z nich korzysta, są dobre i ładne (oraz o różnych wysokościach), stawiając na nich kolumny za ładnych parę tysięcy.
Firmowe standy Xaviana czy Chario też nie są zbyt ciężkie (choć oczywiście są to dwukilowe zabawki) i jako para nie przekraczają 25kg.

Pozdrawiam
PS. No i zdarzają się w miarę często używane standy za 2/3 czy nawet połowę ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu autora bym nie kombinowal, tylko kupił yamaha rn500 za 1750zl podłącza do niej bez problemu konsole i tv po optyku , dodatkowo podłączając yamahę do sieci może wysyłać muzę z kompa telefonu konsoli bezpośrednio do wzmaka , reszta kasy na kolumny i kabelki . U mnie gra pięknie z modyfikowanym tannoyami m1 wspomaganymi subem Yamahy , odtwarzam przez domowa sieć pliki flac, muzę z cd i bezprzewodowo tidala hifi z zrotowanego galaxy s5 który jednocześnie steruje wzmakiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w sklepie raczej odradzali każdą Yamahe.. no i tutaj na forum tez koledzy pisali ze raczej nie bardzo. Szkoda bo narazie w teorii podobały mi się te wzmacniacze. Duzo opinii, dobrych i tani sprzęt.

Od siebie mam pytanie
Roksan Kandy K2 używkę co wy na taki wzmacniacz ?
I pytanie czy wiecie czy w modelu NADa c356 tez jest ta opcja automatycznego wyłączenia się po 30 min bezczynności ?


PS dzięki raz jeszcze za pomysł ze standami. Zrobie sobie 2 sztuki za max 100-150zl i pomajsterkuje. Kupie sobie takie szpikulce bo na pewno ich nie przytwierdzę do parkietu icon_smile.gif wrzucę co najcięższego dostane do nogi w worku i puszcze sobie jeszcze kabel schowany w środku. Uważacie ze piasek przeszkodzi w worku w rurce kablowi ? czy można śmiało puszczać ? te stołu maja z jednej strony podstawkę wiec nie będzie problemu wkręcić u góry a jak przytwierdzić dół? tam już zostaje sama noga z zaślepka często i koniec.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...