Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hmm kupilem w jakims sklepie ale nie zaplacilem jeszce... jutro do 13 mam pare sklepow z 4mm ktore wczesniej polecaliscie za 65 z kurierem jest 5 m. Jak by co mam czas wiec jak macie nowe pomysly i byly by lepsze to ja jestem za. To jak myslicie ? lepsze to nowe rozwiazanie ? i szukac tego kabla ?

szkoda ze sprzedaawca chce minimum 15m przyu tym ze ja potrzebuje 5 ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli lepszym rozwiązaniem będzie kupić mi ten kabel 15 m uważacie? szczerze to nie rozumiem trochę tych wypowiedzi czy to dobrze ze nie ma w tych kolumnach zworów ? zdaję się na was jeśli napiszecie że będzie lepiej i że sie u mnie da no to kupię ten z 4 końcówkami nawet 15m i spróbuje sprzedać


te kable się już kończą i to co na stanach mają to jest dostępne. Ja znalazłem sklep co mogę za około 65 zl kupić z kurierem ta wersje SL10 w poniedziałek wysyłka i

co prawda tutaj nie ma ale zaraz pan dorzuci i będzie na poniedziałek do wysyłki cena wysoka ale nie będe się musiał bawic w odsprzedawanie.
http://www.elzet.com.pl/p-kg-1212-kabel-gl...-4x22mm-/59/293

5x 13 +16 kurier. Wyszlo by 81 zl akceptowana kwota dla mnie.


wy mówicie o podłączeniu Bi WARE z tego rysunku tak :

http://obrazki.elektroda.pl/4657091900_1454377174.png


wiec albo 65zl za 4mm2 albo 82zl za 4x 2,2m2 wysylki kurierami tak samo w poniedziałek. Wybór należy teraz do mnie mam czas na kupienie przez weekend.

Aa i sprawa przyszlosciowa czy bedzie różnica jak po pół metra na każdą stronę dokupie? Moze na przyszłość zawsze bedzie mozna je dalej postawić? Bo niby om krotsze tym lepiej i nie wiem czy pół metra robi różnicę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół metra czy nawet 1 metr nie robi dużej różnicy. Przewody powinny mieć pewien luz. Te będą dość grube i sztywne. Musisz i na to wziąć poprawkę. To że Aria 906 ma jedną parę terminali to ich cecha. Uniemożliwia ona podłączenie osobnymi przewodami toru wysokotonowego i nisko- średniotonowego. Dlatego odpada różnicowanie kabli dla obu tych sekcji. Jednak lepiej jeśli w kablu jest więcej osobno izolowanych przewodów. Z tego powodu ten drogi i konfekcjonowany Alphard Da Vinci ma kilka par. Cieńsze przewody lepiej przetwarzają wysokie częstotliwości. Z drugiej strony dla dużych prądów niskich przebiegów basowych lepiej sprawdza się przewód o większej powierzchni przekroju. Wykonanie takiego przewodu jest jednak droższe. Od strony wzmacniacza lepiej jest podłączyć 4 przewody do czterech gniazd. Będą się wtedy lepiej trzymać i wykorzystane będą wtedy wszystkie doprowadzenia wewnętrzne wzmacniacza. Dlatego powinien być lepszy ten czterożyłowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to kupie po 3 metry tych 4x 2.2mm2 skoro mają być lepszym rozwiązaniem. Wzmacniacz juz do mnie przyjechał wygląda trochę inaczej niż ta fotka z podłączeniem ale wierzę, że mi pomożecie icon_smile.gif czekam na kable i blu tack modelinę do wtorku pewnie spokojnie mam czas wystudiowac to połączenie bi ware icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenia bi-wire nie będziesz miał. Bo kolumny nie są do tego przystosowane. Przy podłączeniu bi-wire często podłącza się od strony wzmacniacza obie pary przewodów do jednej pary zacisków a w kolumnach pod obie pary osobno. Ty będziesz miał sytuację odwrotną. Wygląda na to ze masz zaciski głośnikowe jakie były stosowane wcześniej. Czyli z jednej strony solidniejsze bo metalowe i złocone . Z drugiej strony te plastikowe są chyba bezpieczniejsze jeśli chodzi o możliwość zwarcia i łatwiej się w nich umieszcza gołe kable. Przy tych można łatwiej j użyć widły.
Takie jak miały te Alphardy Da Vinci za 250 zł przykręcone. http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal...20/5949482086_1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę bardzo uważał przy podłączaniu poszczególnych kabli. Widzę, że ten wzmacniacz ma tak sami myk jak kolumny - czyli odkręcamy obrotową część i ukazuje się dziurka poprzeczna w którą trzeba włączyć kabel i dokręcić ta nakrętkę tak mocno żeby pewnie solidnie trzymało ten wpięty kabel. Ok rozumiem, że będzie przy wzmacniaczu każdy z osmiu tych wkrętów użyty a przy kolumnach połączone w pary odpowiednie kable do jednego odkręcanego przyłącza. Najważniejsze będzie wiedzieć który gdzie. Nie chciałbym czegoś spalić przy złym doborze ze sobą Kabli..

no i pierwsze niedopatrzenie. Stojaki maja podstawki górne 20cm x 20cm przy wymiarach kolumn 22,5 x 25 czy moze być tak ze kolumny wystają ciut za obrys ? po bokach wystają po 1 cm a na głebokośc po 2,5cm ? będą przyklejone tym własnie blu tackiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia możesz użyć kolorowej taśmy (izolacyjna jest wygodna, tania i łatwo dostępna) i oznaczyć żyły w kablu idącym np. do czerwonego gniazda głośnikowego.
W ten sposób łatwo zapamiętać które żyły mają być podłączone do których zacisków.

No i oczywiście podłączaj przy wyłączonym sprzęcie!

Pozdrawiam
PS. Kolumny mogą trochę wystawać poza powierzchnię podstawek - to nie jest problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odetchnąłem icon_smile.gif jest ładnie wycyrklowane tylko boję się bo w moim małym saloniku naprawdę są duuuże. Dziewczyna też się obawia stąd moje kolejne pytanie czy oprócz tego blu tack mogę je przykleić też czymś ? raz ze dostałem do stojaków takie gumowe kółka pewnie by trochę przyczepiły kolumny do stojaków no i jak sie zapatrujecie do użycia tej taśmy o któtej mówiłem Tesa :

http://www.tasmuj.pl/231-tasma-montazowa-t...2-00003-00.html

czy mogę pomóc też do przyklejenia ? tylko ta taśma jest grubości z 2-3mm nie wiem czy to nie będzie za mało ? z blu tack te kulki jakiej średnicy proponujecie ?


co do kabli to na pewno jak połączę to je pozaznaczam na przyszłość tego jestem pewien icon_smile.gif



Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj, tylko poczekaj na Blu Tack i nim podklej kolumny. Kulki o średnicy 5 - 10 groszówek. I dociskasz kolumnę mocno z góry do standu.
Na razie nie klej niczym innym, tylko podłóż pomiędzy stand a kolumnę kawałki korka, gumy, filcu itp.
Jeśli kolumna wystaje trochę przed podstawę standu, to nawet lepiej, bo stand nie zakłóca akustycznie dźwięku poprzez dodatkowe jego odbicia od takiej krawędzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo się cieszę.

Zaraz zacznę szukać w necie podłączeń kabli i sam spróbuje coś wykminić


no i znalazłem :
http://i322.photobucket.com/albums/nn416/V.../3_Bi-Wire2.jpg
tak to powinno wyglądać ? niby nic trudnego tylko skąd będę wiedzieć które 2 kable to minusy a które plusy ? czy jest to obojętne i poprostu chodzi o to żeby podłączyć te same w konkretne miejsca ? Przedstawię swoją myśl na kolorach powiedzmy ze dostane kabel i beda 4 przewody : bialy czerwony czarny i zielony. Czy chodzi tylko o to żeby założyć sobie że bialy będzie plusem i czerwony i po jednej stronie do wzmacniacza pójdzie osobno pod plus a do kolumny razem je skręcić i wpiąć w plus ? i analogicznie przyjąc ze czarny i zielony będzie masa i od strony wzmacniacza oddzielnie ida do minusa a w kolumnie skręcone razem do minusa ? i tak samo z druga kolumna ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Po dwa do plusa i dwa do minusa zarówno we wzmacniaczu jak i kolumnach, byle te same. Tak samo prawa jak i lewa kolumna.
Nie pomyl, sprawdź dwa razy zanim włączysz wzmacniacz. A jeśli nie jesteś pewien daj tu fotki, to potwierdzimy.

A interkonekty jakieś możliwe masz? Długi ten Twój wątek, przyznam, że nie śledziłem go od początku. Muszę sprawdzić jakie masz źródło i czy nie pisałeś już o kablach połączeniowych.
One też są ważne. Ale dobre interkonekty już nie będą tak tanie jak ten Alphard. No chyba, że rozejrzymy się za używanymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie powinno byc trudne, kolory rozróżniam icon_smile.gif ale jak podlacze to rzeczywiście przed włączeniem wkleję tutaj fotki icon_smile.gif wyczytałem na jednym forum że oczywiście najpierw do kolumn kable podłączyć później do wzmacniacza a wczoraj na innym że oczywiśćie najpierw wzmacniacz później kolumny... sprzeczne informacje icon_smile.gif

Wygląda to tak: da vinci optyk 1,6m do Fiio Tashian i z niego chinche 0,5m Prolink tak załatwiam tv i konsole podłączoną po hdmi do tv
Laptopa podłączam Prodigy Cube i kablami które były w zestawie chinche i USB AiB Typ.


jeszcze szybka obsługa wzmacniacza :

pierwsze pokrętło po lewej jest do nagrywania więc raczej nie używane będzie przeze mnie. Input to będzie źródło wybierane przeze mnie zależy gdzie co podłączę ( podłączyłem wzmacniacz do sieci i z pilota działa elegancko zmiana wyboru źródła icon_smile.gif ) Mode to ja chyba tego nie ruszam i ustawiam na inetgrater tak ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłączaniem to ważne jest, żebyś wzmacniacz miał z prądu wyłączony - wtedy możesz łączyć w dowolnej kolejności, a nawet jeden kanał pierw kolumna potem wzmak, a drugi odwrotnie icon_wink.gif
Bylebyś prąd włączył po całkowitym upewnieniu się, że prawidłowo + z + oraz - z - wszędzie się łączy icon_smile.gif
Aż czuć radość i entuzjazm z Twoich postów icon_smile.gif
Powodzenia i radości słuchania icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest icon_smile.gif szkoda że ten kabel nie przyszedł głośnikowy bo tylko on mi jest niezbędny icon_smile.gif blu tack wiadomo przyjdzie ale można bez niej też słuchać icon_smile.gif skoro dziewczyna też jest ciekawa no to już coś musi znaczyć. Było to dla mnie cieżkie tyle pomocy co tu dostałem... jak ktoś trafi na mój temat to chyba bardziej łopatologicznie jak tu wszystko jest wytłumaczone się nie da:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od taśmy izolacyjnej lepsze do oznaczania końcówek przewodów są koszulki termokurczliwe.

Lepsze czy gorsze?
Tu akurat liczy się pomysł i cel-więc nawet wstążeczką można zaznaczyć icon_smile.gif
A termokurcze to są bardziej przydatne do tego, by chronić końcówki kabla (nie tylko przed utlenianiem, ale i przed ewentualnym zwarciem jakby się zetknęły). Kwestia oznaczeń i ułatwień przy podłączaniu to druga sprawa.
Poza tym termokurczem nie okręcisz gotowego kabla o dużej średnicy.

PozdrawiamPS. A poza tym odbiegamy od meritum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...