Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

Mi się wydaje ze sobie zaznaczę nawet zwykłą parciana taśma która pracuje i podpisze. Nie mam w planach tego rozłączać itp. Kolumny będą ciągle stać i nic nie będzie ruszane. Byle tylko ładnie ponacinać i zdjąć izolację, porządnie skręcić kable ze sobą po stronie kolumn w te pary żeby to się trzymało. Będę sprawdzać co jakiś czas czy sie połączenia poluźniają bo i o tym czytałem, że zdarza się możliwość dokręcenia po czasie. Może w przyszłości zainwestuje w te widełkowate rozwiązanie ale najpierw sprawdzę, przetestuje mój nowy sprzęt itd a później zacznę modernizacje icon_smile.gif


Kabel przyszedł już do mnie icon_smile.gif ma kolory wiec powinno być ok. Około 18:30 myślę, że wyślę fotkę czy wszystko ok jest zanim włączę icon_smile.gif


czy izolacji zdjąć tak dużo żeby te wkręcane części ścisnęły tylko je czy moze być tak ze cześć izolacji można z nimi przykręcić ?

od strony kolumn połączyłem patriotycznie biały i czerwony i to jest podłączone do +, a zielony z czarnym są podłączone razem do -.

i co sądzicie ? sugerowałem się kolorami. Do czarnych wkrętów przy PRAWYM i LEWYM wkręciłem zielony i czarny ( w kolumnach przy - ) a do czerwonych wkrętów wkręciłem biały i czerowny ( + przy kolumnach )

nie wiem co oznacza to oznaczenie na wzmacniaczu 1 i 2 bo takie cyferki są miedzy każda parą czarnego i czerwonego wkręta..

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wygląda na to że dobrze podłączyłeś przewody.

Przykręcać należy tylko odizolowaną część przewodu.

Zwykle powinno się odizolować ~10 mm
Producent wzmacniacza napisał w instrukcji że 7 mm.

Cyfry 1 i 2 oznaczają umownie oznaczenie pierwszej i drugiej pary przewodów.
Faktycznie są one połączone równolegle i niema to żadnego znaczenia.
Ważne jest tylko aby przewody były prawidłowo podłączone tymi samymi przewodami po obu stronach do nakrętek z czerwonym i inne przewody do pozostałych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narzazie jedna niedogodność. Choć podłączyłem Prodigy i komputer to dźwięk leci po Tashianie z tv. Nie mam pojęcia co z tym zrobić bo jak na wzmacniaczu zmieniam na AUX ( tu podpiąłem chinche z Prodigy ) to nic nie gra... wydaje mi sie że po hdmi idzie do tv obraz i dźwięk i przez Tashian to gra. Próbowałem w ustawieniach dźwięku już przełączać na Prodigy ale nic to nie daje dźwięku nie ma..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście podłączyłem słuchawki i się głośniki włączyły, wyjąłem i jest ok. Teraz rzeczywiście muszę przełączyć na źródlo inne żeby leciało. Próbuję znaleźć piosenkę na youtubie w wysokiej jakości i taka jak leci na np jakiejś esce tv z tv i jakość z laptopa jest lepsza icon_smile.gif chyba tak powinno być choc eska tv to nie kanal HD..

nie rozumiem co dało podłączenie słuchawek ważne, że działa.


oglądałem film Spectre czyli najnowszego Bonda i powiem szczerze, że brakuje mi basu. Wczesniej z subwoofera dudniło teraz powiem, że tak naprawdę spokojnie bez kopa..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
witam po pol roku icon_smile.gif

odwiedził mnie kolega, który pochwalił mój zestaw który wybieraliście razem ze mną icon_smile.gif powiedział mi ze możliwe dla lepszego dźwieku jest przestawienie kabli w jednej kolumnie. Powiedział żeby odkręcić z jednego wyjścia na kolumnie parę kabli i wkręcić je w tej samej kolumnie w drugim wejściu.

Co uważacie o takim rozwiązaniu ? ma to podobno poprawić jakość dzwieku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To często poruszana sprawa na forum. Warto wypróbować przy którym podłączeniu dźwięk nam najbardziej odpowiada. Zawsze jednak kable powinny być podłączone w obu kolumnach w ten sam sposób. Jeśli podłączysz pod złącza sekcji wysokotonowej , to ona będzie lekko faworyzowana. Jeśli podłączysz pod złącza z basem wtedy wysokie stają się nieco cichsze i mogą być mniej klarowne. Tu kwestia zależy również od użycia samych zwór i poziomu analityczności kolumn. Niektórzy podłączają na krzyż. Czyli jeden przewód do wysokich a drugi do niskich. To daje nam stan pośredni. Sporo w tym kwestii gustu. Osobiście jestem zdania że jesli sprzet jest dobrze dograny, powinien grać najlepiej podłaczony do zacisków sekcji HF.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To często poruszana sprawa na forum. Warto wypróbować przy którym podłączeniu dźwięk nam najbardziej odpowiada. Zawsze jednak kable powinny być podłączone w obu kolumnach w ten sam sposób. Jeśli podłączysz pod złącza sekcji wysokotonowej , to ona będzie lekko faworyzowana. Jeśli podłączysz pod złącza z basem wtedy wysokie stają się nieco cichsze i mogą być mniej klarowne. Tu kwestia zależy również od użycia samych zwór i poziomu analityczności kolumn. Niektórzy podłączają na krzyż. Czyli jeden przewód do wysokich a drugi do niskich. To daje nam stan pośredni. Sporo w tym kwestii gustu. Osobiście jestem zdania że jesli sprzet jest dobrze dograny, powinien grać najlepiej podłaczony do zacisków sekcji HF.




aha czyli nic zepsuć nie zepsuje. Rzeczywiście możliwe ze jak ja zmienię to chyba bardziej będzie to miało wpływ na bas bo z tego co kojarzę to o tym chyba mówił kolega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
O doborze subwoofera decyduje bardzo wiele czynników. Po pierwsze wiele subwooferów jest budowanych pod kątem efektów specjalnych w kinie domowym i takie zwykle nie sprawdzają się zbyt dobrze w uzupełnianiu niskich tonów w muzyce. Po drugie trzeba sobie zdawać sprawę z tego czy będziemy w stanie podłączyć dany subwoofer w naszym systemie. Musi posiadać odpowiednie złączą lub trzeba będzie w nie wyposażyć go. I co bardzo ważne istotne są kwestie ile ma on kosztować i czy ma być nowy, czy używany ? Wskazana jest również synergia brzmieniowa w systemie. W tych kwestiach ta sama marka co kolumn lewej i prawej, bywa bardzo mało istotna. Co najwyżej dopasowanie wykończeniem, które jest kwestia wyłącznie estetyczną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



wygląd mam gdzieś, to ma brzmieć dobrze i tyle. Ja na swoim stereo mało muzy słucham, glownie filmy i chyba wlasnie dla mnie i narzeczonej najwiekszy brak w filmach tego przyslowiowego pie*******. Dlatego zaczalem badac temat. Jesli bede mial pewnosc ze sprzet ok to moga byc uzywki tez - moje focale kupilem po tygodniu uzytkowania od kogos wiec jestem za. Czy 1000zl mozna juz myslec o czyms do malego saloniku ? czy jest przepasc w takim sprzecie za np 2 tys ? ja dam tyle zeby jakosc byla proporcjonalnie maksymalna icon_smile.gif Musze to jakos podlaczyc do wzmacniacza AUDIOLAB o ktorym pisalem tu w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer aktywny.
Bo pasywny raczej Ci nie pomoże.
Za tysiąc można już kupić niezłe modele.

Ale w Twoim wzmacniaczu pewnie nie ma dedykowanego wyjścia na sub, więc będziesz musiał kupić sub z wejściami i wyjściami na kable głośnikowe (piszę "łopatologicznie" by było czytelniej - a np. różnicę między aktywnym a pasywnym subem łatwo znajdziesz w necie).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczytam o różnicach. Dobrze, że piszesz tak bo przynajmniej rozumiem. Kable się kupi i podłączy jak taka kolumnę rozumiem. Na razie dwa pytania:
1. jakbym miał do 2 tyś jest sens w coś lepszego iść ?
2. Właśnie w co konkretnie - kolumny ze wzmacniaczami to wypowiadaliście się co z czym łączyć a jak z subem ? jakie przykłady pasują do focali i audiolaba waszym zdaniem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2 tys. mówisz w kontekście lepszego suba czy innego wzmacniacza?

Wyjścia głośnikowe wzmacniacza łączysz kablami głośnikowymi z wejściami suba, a wyjścia suba kolejnymi kablami głośnikowymi z kolumnami.
Jeśli wzmacniacz ma 2 komplety wyjść na kolumny (A i B), to możesz kolumny podłączyć np. pod "A", zaś sub pod "B", oraz przestawić przełącznik na froncie wzmacniacza na "A + B".

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O 2 tys. mówisz w kontekście lepszego suba czy innego wzmacniacza?


nie no po roku chyba nie będę zmieniać wzmacniacza co ? chodzi o sub czy jak dam 50% czy 100% więcej to ma sens? kable dobre to też pewnie parę stów za parę metrów trzeba liczyć jak wcześniej do kolumn:)

czy mój sub musi mieć takie wyjścia :
http://k2audio.pl/images/Focal/watermark/w...795297f08cb.jpg

czy można będzie użyć np suba takiego, który z tyłu bedzie mieć tylko takie :
http://sklep-audio.pl/allegro/focal/cub3/cub3host1.jpg

nie jestem pewien czy kable RCA u mnie przydałyby się jakoś - chyba do Audiolaba ciężko będzie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kolega RoRo pisał, że potrzebuje kable głośnikowe i myślałem, że tylko te kable pasować będą na te zakrecane gwinty. Czy pod kątem jakości jest różnica na którąś metodę? Lepiej podłączyć jak Ty mówisz po RCA do tych wejść,które zaznaczyłem, Czy lepsza jakość była by takimi samymi kablami co kolumny są podpięte ?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...