Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

Cytat

Ja bym podłączył pod RCA. Zawsze możesz wypróbować obie opcje, jeśli sub na to pozwoli. Podłączanie głośników do subwoofera ma sens wyłącznie, jeśli wbudowano w niego filtry pasywne dla nich.


Rca kupuje się jeden kabel, który ma po każdej stronie dwa wtyki. Taki kabel za stowke 3m widzialem i sprawa załatwiona. Moje czesto glupie i banalne pytania biorą się z chęci jak najwyzszej jakości dźwięku, wiec tak naprawdę jeśli ma się okazać podłączenie tych drugich kabli lepszym rozwiązaniem i fundusz będzie do zaakceptowania - chętnie przyjrze się tej opcji.

Jak uważacie doświadczeni fachowcy?
Czy jest mozliwe na poziomie 1500pln-2000pln dostać sprzęt jakościowo lepszy i szukac z filtrami pasywnymi. Czy ten poziom, ta półka raczej się nie bawić i RCA kabelkami icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Subwoofera z wbudowanymi filtrami pasywnymi bym nie szukał. To bardzo rzadko spotykane rozwiązanie i ma wiele wad. Więcej niż zalet. Lepiej pokusić sie o zbudowanie filtrów pasywnych górnoprzepustowych przez które będą podłączone kolumny. Generalnie kable RCA do podłączenia subwoofera mogą być dość tanie. Powinny być jednak dobrze ekranowane. Bez tego będzie doskwierał przydźwięk. Przewody głośnikowe do subwoofera mogą być bardzo cienkie i jest to bardzo wskazane. Również mogą być tanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbudowanie filtrów pasywnych górnoprzepustowych przez które będą podłączone kolumny. Brzmi to conajmniej powaznie icon_smile.gif rozumiem ze to sie buduje samemu konstruuje i jest to gdzies montowane miedzy wtykami od kabla a suba?
Z kablami swietna wiadomosc. Myślę, że w okolicach 50zl sie zamkne w takim ukladzie za 3m kabla. Czy moglbym cie prosic o najważniejsze - wskazanie fachowym doswiadczeniem konkretnych paru modeli do 2K pln?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakiś przykład już jest. Chyba wolałbym coś w ciemnych kolorach. Ale rozumiem, że używka i nie ma co wybrzydzać bo czarne na allegro troche już droższe. Czy mam na coś patrzeć apropo rozmiaru salonu ? ja mam nieduży 15m2 salon. Rozumiem, że sub poprstu wtedy ściszam pokrętłem i tyle ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie ten model dobrze zgra się z wielkością Twojego pokoju. Nie znalazłem nic więcej, co by było warte równej uwagi w tej cenie obecnie. Białe subwoofery są bardzo dobre przy białych ścianach, a jego wykończenie jest bardzo eleganckie. Do tego jest niewielki.



Napisałem z ciekawości do nich czemu jest używany i jaka jego kondycja jest. Może lepiej za 2 stówki dostać nowy.. w sumie to aż 10% więc też nie mało. A tak z innej beczki to te suby z allegro typu klitch jakiś 12 SW, albo jakaś Yamaha czy Focal cube w tym przedziale do 2k pln są niebardzo ?

Bardzo fajnego suba zaproponowałeś. Podoba mi się i recenzje na YT ma pozytywne.
https://youtu.be/kFNkd2vOYVs?t=2m15s

czy w Audiolabie u mnie też tak podłącze jak Pan z filmiku ? i temat kabla odpadłby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redakcja AUDIO testowała subwoofer REL T5
http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/subw...ry/2284-rel-t-5

na allegro jest wersja T5i - ale wątpię by były jakieś większe różnice.

Natomiast jeśli wystarczy Ci połączenie kablem RCA - to proponowałbym jednak wybór tańszego Tannoy Arena.
Ma również głośnik o długim skoku (ale Arena ma 25cm, a REL - o ile wiem - 20cm) i jest szybki oraz dobrze sprawdza się w muzyce (oczywiście w kinie domowym do filmów także).

Pozdrawiam
PS. A czy masz w okolicy kogoś z subem, byś mógl na chwilę go pożyczyć i podłączyć u siebie? To będziesz wiedział, czy zagra prawidłowo u Ciebie z wyjściem Pre-Out oraz czy takie połączenie kolumny podstawkowe + sub jest tym, co byś chciał osiągnąć...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Redakcja AUDIO testowała subwoofer REL T5
http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/subw...ry/2284-rel-t-5

na allegro jest wersja T5i - ale wątpię by były jakieś większe różnice.

Natomiast jeśli wystarczy Ci połączenie kablem RCA - to proponowałbym jednak wybór tańszego Tannoy Arena.
Ma również głośnik o długim skoku (ale Arena ma 25cm, a REL - o ile wiem - 20cm) i jest szybki oraz dobrze sprawdza się w muzyce (oczywiście w kinie domowym do filmów także).

Pozdrawiam
PS. A czy masz w okolicy kogoś z subem, byś mógl na chwilę go pożyczyć i podłączyć u siebie? To będziesz wiedział, czy zagra prawidłowo u Ciebie z wyjściem Pre-Out oraz czy takie połączenie kolumny podstawkowe + sub jest tym, co byś chciał osiągnąć...



Masz rację ja mam tylko stary sub creative x530, ale pożyczę jeśli trzeba droższy od kolegów. Tu zdjęcia saloniku gdzie stal sub wczesniej a gdzie myślę teraz ustawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak można podłączyć ten subwoofer do wzmacniacza stereo. W tej opcji to subwoofer którego głównym celem jest współpraca z dobrymi monitorami podstawkowymi. Połączenie RCA jest możliwe w nim wyłącznie z wzmacniaczami posiadającymi wyjście na subwoofer pojedynczym przewodem. Jedno z nich jest przewidziane do współpracy z amplitunerami kina domowego ( posiadającymi wyjście na subwoofer filtrowane ).

Umieszczenie subwoofera pod stołem zapewne będzie możliwe. Jednak obawiał bym się drgających sprzętów na stole. To może mocno popsuć odbiór dźwięków. Sądzę że lepiej by mu było po lewej stronie szafki pod telewizorem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, 

juz ktorys rok moj dzielny Audiolab 8000s napedza moje stereo Focal Aria 906 co byscie zaproponowali nowego lepszego w jego miejsce ? kompletnie sie nie znam czy np sprzedaz Audiolaba za pare stowek + tysiak sensownie wplynie na poprawe jakosci dzwieku ? ile sensownie proponujecie przeznaczyc pieniedzy ? 

 

PS chetnie bym kupil tego suba ale ciezko velodyne trafic cholera :( to napewno podrasowaloby kolumny :( jakos sie tak nastawilem na velodyne i o...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglosilem juz do o usuniecie tamtego tematu calego, sam za cholere nie moge tego usunac.

 

 

co do tematu :
A co byś chciał zmienić? Co Ci pasuje? Jesteś w tej korzystnej sytuacji że możesz nam napisać i wtedy łatwiej jest coś polecić.

 

chcialbym poprostu ogolnie zrobic jakis krok w przod po 3 latach uzywania. Mam troche gotowki i jesli cos realnie mozna poprawic to chetnie pomysle nad tym tematem. Ogolnie najbardziej to chcialbym kupic suba Velodyne ale nie moge tego dostac. Tego basu mi troche brakuje. Kolumn chyba nie bede zmieniac choc tez mysle ile kasy by trzeba bylo na cos polke lepszego wydac :)  

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie mam pojecia za duzego ale wlasnie wydaje mi sie ze takiego czegos szukam - cieplejszego z pozadana glebia. Ktore modele poszczegolnych producentow uwazasz Piotrze, ze rzeczywiscie poprawia brzmienie chocby o przyslowiowy 1-2 poziomy wyzej ?

 

aha mnie interesuja tylko opcje z pilotem. Pilot potrzebny mi jest do przelaczania zrodel miedzy kompem, konsola a tv i zmiany volume czy zrobienie mute. Nic poza tym nawet wlaczac i wylaczac teraz podchodze za kazdym razem do Audiolaba. Chyba jesli sie nie slucha to lepiej go wylaczac z guzika prawda ?

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Matifcb

Miałem Audiolab 8000, ale nie S tylko A. Pilota nie było, za to na obfitość niskich tonów nie mogłem narzekać. Coś za coś. 

Napisz na jakim dźwięku Ci zależy i co byś chciał zmienić. Obecnie gram na Roksan Caspian i to przesiadka jak z Fiata do BMW.. Kilka klas wyżej. 

Jest energia, szybkość, bardzo dużo szczegółów co może sprawiać wrażenie jasnego dźwięku, ale mi to nie przeszkadza za bardzo. A nawet trochę polubiłem taki styl. No i niskie są mocne. Wzmacniacz ma pilota. 

Ceny Caspiana pierwszej generacji oscylują od 1900 zł do około 2300 zł. Ale uważam że warto. 

Taka uwaga wzmacniacz mi się układał w systemie około 2 tygodni. Początkowo niskie nie były zbyt mocne, a po tym czasie nabrały masy i dociażenia. Dla jednych audio voodoo, dla innych całkiem normalne. Wzmacniacz trzymam cały czas pod prądem. Caspian ma wyłącznik prądowy z tyłu. Więc dla mnie logiczne jest by był na stałe włączony. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma co sie oszukiwac ze od basu powinien byc sub :( mysle czy nowki nie kupic wydac 2500zl i miec juz suba na lata. Tak jak pisalem wczesniej nie umiem sie trafnie wypowiedziec czego potrzebuje. Powiedzialem o basie juz wczesniej ale ogolnie chcialem zrobic jakis upgrade mojego pierwszego zestawu na ktory mialem pare lat temu zalozony dany budzet. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 1Ender napisał:

@Matifcb

Taka uwaga wzmacniacz mi się układał w systemie około 2 tygodni. Początkowo niskie nie były zbyt mocne, a po tym czasie nabrały masy i dociażenia. Dla jednych audio voodoo, dla innych całkiem normalne. Wzmacniacz trzymam cały czas pod prądem. Caspian ma wyłącznik prądowy z tyłu. Więc dla mnie logiczne jest by był na stałe włączony. 

@Matifcb

Dla jednych musi być sub, dla mnie nie musi. 

Dokladasz 1000 zł i zmiscisz się w budżecie. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-ki nie słuchałem, ale kilku użytkowników już narzekało na mało ilość niskich. 8000a jest bez pilota, ale byłem z niego bardzo zadowolony. 

Natomiast Caspian to inna bajka. 

Edycja 

Ale jak ze wszystkim trzeba się przyzwyczaić do nowej prezentacji dźwięku.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...