Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak zdecydowanie uważam, że powinieneś przetestować przy najmniej inne wzmacniacze. Audiolab należy do skrajnie analitycznego brzmienia. Powinieneś spróbować coś z drugiej strony "mocy"  i wtedy stwierdzić czy problem leży po stronie kolumn czy wzmaka.

Druga sprawa to akustyka. Jeśli bas jest słaby na różnych wzmacniaczach może być to problem leżący w tej kwestii.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jedno i drugie rozwiązanie może być tanie. RCA powinny być dobrze ekranowane i nie muszą być bardzo wyrafinowane. Podłączenie wysokopoziomowe można zrobić kablem telefonicznym. Użycie do tego celu przewodów o dużym przekroju jest wręcz niewskazane i nie musi to być przewód wysokiej jakości. Dwie cienkie zły solid core powinny być dobre do tego celu. Tym przewodem nie płynie duży prąd. Pełni on rolę przewodu sygnałowego o wyższych napięciach. Zwykle zaleca się podłączenie kablami RCA. Rel zaleca do swoich subwooferów podłączenie wysokopoziomowe. Najlepiej wypróbować obie opcje i wybrać lepszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MobyDick napisał:

1RCA-2RCA odpada bo nie masz wyjścia z wzmacniacza mono na sub, a zwieranie kanału lewego z prawym na wyjściu z preampu jest kompletną bzdurą.

Hej trochę sobie czytałem żeby się doedukowac. Czy ja aby nie mam w Audiolabie 2 pre-ampy i bez problemu podłącze np taki kabel

https://m.sklep.rms.pl/melodika-mdswy20-kabel-do-subwoofera-typu-y-rca-2xrca-purple-rain-2m?from=listing

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sensie lepszym rozwiazaniem jest kabel 2-2 twoim zdaniem niz taki 1-2?

 

PS nie wiem czy pamietasz z poprzednich stron jak u mnie rozstaw w pokoju wygladal ale polecales mi suba w miejsce gdzie kabla mi starczy 1m w zupelnosci bo sub bedzie praktycznie obok wzmacniacza. 

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jeśli kabel jest możliwie krótki. Jednak może przydać się możliwość eksperymentowania z innymi położeniami subwoofera. W przypadku który masz mogą wchodzić w grę wyłacznie 2 przewody RCA z obu stron zakończone takimi samymi wtyczkami, druga opcja to kable głośnikowe. Połączenie obu kanałów może prowadzić do większego lub mniejszego mieszania obu kanałów w reszcie systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...