Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

koledzy mam problem. Lacze sie z komputerem przez DAC Audiotraka Prodigy Cube. Podpinam kabel do usb lapka w menedzerze sie pojawia pozycja Prodigy ale w panelu sterowania pod DZWIEK mam tylko glosnik lapka i przez niego leci dzwiek. Zawsze mialem tak ze po podlaczeniu pojawialo sie tam nowa ikonka o nazwie Prodigy cube SPDIF teraz tego nie ma. Probowalem resetowac kompa, wylaczac i wlaczac urzadzenie. Sterowniki aktualizowac ale nie ma ciagle ew dzwieku tej oikony. Moze cos z kablem albo urzadzeniem ? jak to najlepiej sprawdzic ? kable mam jakby co tylko te rca x2 ( moge je podebrac z polaczenia tv a wzmacniacza)

 

49ab115ff0d1199d7d74b62ce655e8b7.png

 

podmiana kabli rca nic nie dala , tego trzeciego od drukarki-usb nie mam. 

 

zauwazylem kolejna dziwna rzecz. Skroty od sciszania/zwiekszania dzwieku i mute na klawiaturze bezprzewodowej nie dzialaja.. 

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proszę spróbować w pasku zadań rozwinąć ikonkę "głośnik" (prawym przyciskiem myszy) i dalej rozwinąć "urządzenia do odtwarzania". Jak będzie Prodigy to ustawić jako domyślne urządzenie do odtwarzania. Jeżeli nie ma tam urządzenia to prawdopodobnie brak sterów lub kabel USB uszkodzony co niestety się zdarza :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie otym mowie ze nagle zniknelo to stamtad. 

 

Podmienilem te kable RCA tzw chyba czincze. Nic to nie zmienilo tv na kablach dzialal a komp ciagle nie. Czyli te kable sa ok. Podlaczylem nowy USB, jednak znalazlem jakis z drukarki. Nadal nic. Nie wiem czy resetoweac kompa czy cos robic ale samo podmienienie kabla nic nie dalo. Urzadzenie sie swieci i po podlaczeniu pod usb pojawia sie w menarzerze urzadzen. Stery tak nagle sie rozjechaly ?  sciagnalem jakies ze strony o nazwie pod mojego windowsa 8 o nazwie DAC3. Zainstalowalem ale nic to nie dalo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

hej koledzy! wlasnie potencjometr w moim Audiolab zaczal szwankowac. Przelaczam zrodla miedzy kompem a tv i zmieniam ustawienia pilotem miedzy CD a TUNER ( tak sobie wybralem wejscia przykladowo na tv i kompa po DACu ). Potencjometr zaczyna wracac na stare miejsce jak probuje go przelaczyc. Robil na poczatku tak pare razy az sie wreszcie przelaczyl na odpowiednie ustawienie. Teraz moge tak z 20 razy cisnac i moze zalapie. Chcialbym go naprawic. Czy jest jakis dorazny sposob ? Czy moze moge podebrac potencjometr z pokretel ? czy samemu da rade to ogarnac czy trzeba gdzies oddac wzmacniacz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 10.01.2016 o 18:46, Matifcb napisał:

Witam,

po wielu postach i waszej pomocy wydaje mi się, że do naszego salonu 15m2 jednak wystarczą podstawkowe małe kolumny. Będąc na odsłuchu podłogowych kolumn sprzedawca pokazał nam B&W CM1, które mega fajnie zagrały ( mówił - lepiej wyższej klasy podstawkowe niż za podobna kasę podłogowe) Te B&W CM1 niestety były za drogie. Budzet 4000-4500zl ale już z wszystkimi kablami kolumnami i wzmacniaczem..

W podstawkowych kolumnach boli mnie to Redtube Beeg Spankbang ze te wszystkie stojaki kosztują fortunę a nasz stolik RTV ma wysokość około 30cm wiec chyba kolumny musza mieć stojaki co generuje kolejny koszt ( tutaj myślę żeby zrobić sobie samemu takie stojaki bo jak oglądałem stojaki np do tych B&W CM1 600zl sztuka to już przesada dla nas ).

Chciałbym konsole i laptopa podłączyć po hdmi jak jest dotychczas pod TV Panasonic tx42st60e a z TV wyjsc optykiem do wzmacniacza.

Oglądamy dużo filmów przez laptopa i ogólnie tv. Konsola jak to konsola od czasu do czasu ją włączam. Pewnie do filmów lepiej dla nas byłoby kupić jakieś Bose ale zostaje nieraz słuchanie muzyki przez laptopa ( mp3 lub FLAC no i piosenki z Youtuba) nie słuchamy żadnego radio, nie potrzebujemy miliona stacji z amplitunerow, dziewczyna nieraz włącza program Eska a ja słucham drum n bass, troche hip hopu i różnych jungli i reggae.


Proszę o opinie które kolumny polecacie z jakimi wzmacniaczami posluchać i porównać.
Proszę również o opinie czy podłączenie tego wszystkiego jak mówiłem ma sens ?

No i rzeczywiście popatrzyłem na tego PS3 z linku. Nie ma wyjść RCA stereo (wziąłem lepszy laptop żony, ma jaśniejszy ekran).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

o kurde spodziewalem sie oryginalnej metody :)  czy to mozna ewentualnie lekko przebic i pozniej zakleic? myslalem czy by nie zrobic dziurki np szpilka i wsunac tam cos w ksztalcie L aby wypchnac wgniecenie a pozniej moze tylko malutka dziurke zostawic albo ewentualnie dac kropelke kleju i ewentualnie pisakiem czarnym kropelke kleju zamaskowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie doradzam bo można jeszcze bardziej popsuć. Obie metody, z drucikiem i odkurzaczem są drastyczne. Nie wiem co to za kolumny i jak duży stres. Ale zobacz ten film. ;)

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebijanie i zaklejanie to bardzo niewskazana metoda naprawiania czegoś takiego. To może potem dźwięczeć i zmieniać brzmienie głośnika. Jeśli głośnik jest wentylowany sporym otworem w środku układu magnetycznego, można tamtędy wprowadzić coś czym dało by się wypchnąć wgięcie. Jeśli nie uda się wyciągnąć wgięcia odkurzaczem lub przez otwór z tyłu głośnika, to najbardziej odpowiednim było by kupienie oryginalnej kopułki i jej wymiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Focal Aria 906. Posiadam odkurzacz z regulacja ssania.

 

czy taka wcisnieta kopulka "psuje" walory dzwiekowe ? czy jest to tylko efekt wizualny ?

sprobuje podgrzac suszarka a pozniej wyciagnac choc wcisniete jest sporo... synek sie postaral:(  z tylu kolumny nie ma otworu. Chodzi ci o rozkrecenie kolumny?  jestem sklonny kupic nowa kopulke kwestia czy znajde i jaka jest cena i pozniejszy montaz.

IMG_20190903_214556.jpg

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebijasz. 

Tutaj wgniecenie jest okropne. Znaczy duże. 

Pod kątem dźwiękowym nie powinno to na nic wpłynąć chyba że na bokach na załamaniu materiał pękł. W innym przypadku to kwestia wizualna. 

Jak do tego podejść? Na spokojnie. Podgrzewasz ten fragment głośnika i delikatnie od najnizszej mocy wyciągasz odkurzaczem. To do wyciągnięcia całości.

Nadal pozostają mikro wgłębienia. Te możesz już wyciągać rurką i ustami. 

Na spokojnie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...