Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 godzin temu, S4Home napisał:

Te możesz już wyciągać rurką i ustami.

A możesz nagrać proceder wyciągania ustami 😜 - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać  

W kwestii naprawy tego głośnika to proponuje podgrzać ale delikatnie, tak żeby materiał nabrał delikatnie elastyczności ale żeby nie przedobrzyć tak jak pisał Moby bo odkształcimy. Swoją drogą maluszek się przy tym napracował 🙃 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie polecam rury od odkurzacza chyba że jej średnica idealnie pasuje do wielkości Twojej kopułki i nie będziesz miał innych pomysłów.

Ja używałem kiedyś ssawek do maszyn poligraficznych i efekt był więcej niż zadowalający tylko że moja kopułka nie była wciśnięta na całej średnicy. Ssawki poligraficzne są

wykonywane z różnego materiału w zależności od przeznaczenia. Spróbuj dobrać odpowiednią wielkość i typ będziesz miał pewność, że nie uszkodzisz, porysujesz membramy głośnika.

Powodzenia, pozdrawiam

 

34 minuty temu, Inferno napisał:

A możesz nagrać proceder wyciągania ustami 😜 - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać  

20190904_185709.thumb.jpg.dd9a0a719e0faa4f6192e9b0d1659362.jpg

Na końcu tej czerwonej rurki są usta. Nie ma ich do zdjęciu bo miałbyś jeszcze większy ubaw.  :)

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2019 o 20:26, Karo napisał:

Ja wiele lat temu poradziłem sobie zżutą gumą do żucia. 

To może być dobre do plastikowych zaslepek. Nie pamiętam jaka jest w focalu. Ale jeśli nie do końca gładka to będzie problem. Pomysł ciekawy:)

Dnia 4.09.2019 o 18:27, Inferno napisał:

możesz nagrać proceder wyciągania ustami 😜 - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać  

Wiem że śmieszne :) ale działa. Sprawdzone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

@S4Home zacząłem sobie wyobrażać sytuacje. Klęczę przed kolumną, w ustach mam wystającą osłonę przeciwpyłową i jestem w trakcie ssania. Na to wszystko wchodzi moja żona🙂 ona jest wyrozumiała ale ciekaw jestem co pierwsze by jej przyszło do głowy🧐

 

Dobre! Kazdy sposob dobry jesli oczywiscie jest skuteczny i nie powoduje innych uszkodzen. Moze ktos juz mial taki przypadek gdy wchodzi zona, a Ty rurka w ustach w trakcie ssania? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia z czego jest zrobiony taki kapsel. Tu jest chyba łatwo odkształcające się tworzywo i po jego wyciągnięciu ślady wgniecenia mogą być nieznaczne. Dopiero wtedy można próbować je usuwać działając ostrożnie ciepłym powietrzem. Gdy jest zrobiony z gumy może nie pozostać żaden ślad. Gdy jest zrobiony z sztywnego tworzywa może łatwo pęknąć, a nakładki papierowe są praktycznie do koniecznej wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z pomysłów tutaj rzuconych pójdzie na pierwszy ogień - guma do zucia. Spróbuję gumę przykleić niech trochę "wyschnie" i pociągnę za nią. Ten element wciśnięty jest z plastiku ale dość łatwo się formuje. spróbuje narzazie bez odkurzacza po prostu przykleić gumę jak przyschnie może chociaż kawałek wyciągnę. Jest to bezinwazyjny sposób wiec chce go wypróbować na start :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja miałem kiedyś Canton'y Ergo RCL i tam były metalowe maskownice. Wspaniałe rozwiązanie przed dziećmi.

6 godzin temu, S4Home napisał:

Pamiętam lata temu klipsch zrobił pancerne piaskownice. Za materiałem był plastikowy stelaż :) milmilo było patrzeć jak nie mogą się dostać :)

Dokładnie. Mój znajomy miał takie w Klipsch Icon Kf-26

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofile uważają że maskownice bardzo negatywnie wpływają na dźwięk. Dokładając do tego oszczędność kosztów metalowa vs plastik i rajtka producenci po prostu z nich rezygnują. 

Nie zmienia to faktu że na prawdę w swojej historii miałem kilku klientów którzy kupili produkt TYLKO że względu na taką maskownice. Serio. Nie tylko przed dziećmi. Metalowe chroniły też przed kotem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

koledzy pech mnie nie opuszcza. Teraz jest problem prawdopodobnie z wejsciem optycznym w tv. Nie wiem czy sie cos urwalo i nie trzyma czy co...

Opisze jak puszczam moze dzwiek z tv i gdzie prawdopodobnie jest problem.

Ze wzmacniacza 2x RCA ida do FiiO Fiio D03 TAISHAN Audio Converter pod ktory jest podlaczony polecany tu kabel optyczny ktopry leci do tv. Wejscie do tv jest od dolu. Ten kabel nie chce tam sie dobrze trzymac. Juz go nawet na tasme przykleilem zeby nie spadl ale okazalo sie ze dzwiek tracilem bo sie przekrecilwokol wlasnej osi.. Probnlem z kombinowaniem przy wejsciu optical przy tv utrudnia to ze jest ogromny i ciezki zeby go sciagac bo to 65cali Panasonic TX-P65VT50E.

podpowiecie mi moze jak podlaczyc dzwiek innym zrodlem ze wzmacniacza ? sprawdze czy to rzeczywiscie to wejscie optyczne w tv... zalacze zdjecie jakie sa wejscia w tv. po prawej od optyka jest chyba taki co mi do konsoli dali, podobny do hdmi z jednej strony a konczy sie chyba RCA. Mam taki kabel do zalatwienia jesli to cos da.  Dalej na prawo sa sluchawki wiec tu chyba nie pomoze, no i to zielone wejscie - tu myslalem ze wchodza chinche ale te wejscia maja rozne srednicy i pierwszy raz widze zeby gumowe wejscie na chinche bylo wiec to pewnie cos innego ?

1.JPG

Edytowano przez Matifcb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie od gniazda słuchawkowego przewodem mini jack - 2x RCA, bezpośrednio do wzmacniacza pod dowolne wejście liniowe np. Tuner. 

Testowałem kilka daców, takie połączenie kontra po koaksjalnym (optyka w TV nie mam) przez daca. I powiem Ci szczerze, że różnic żadnych praktycznie nie było. Nie wiem jak po optyku, może są. Ja po koaksjalu nie słyszałem. 

Kup tylko solidnie wykonany przewód jw. Najlepiej używany max 50 do 100 zł. Sprawdź tylko jaką długość potrzebujesz.

Do oglądania TV, w zupełności wystarczy. Zachowasz sterowanie głośnością z pilota TV. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...