Skocz do zawartości

wzmacniacz + 2 kolumny podstawkowe


Matifcb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To polecam posłuchać w tym sklepie ( gdyby mieli , bo maja w ofercie i na stanie ) Kef LS50 i ewentualnie KEF Q300. Warto je również zobaczyć jak wyglądają na żywo. KEF LS50 z dobrą elektroniką są bardzo muzykalne ( Q300 również nie zauważyłem aby grały sterylnie lub technicznie ) przy swojej neutralności wymagają raczej żywo brzmiącej elektroniki. Z kolumnami Sonus Faber jest trochę jak z bardzo wytrawnym winem. Trzeba być koneserem akurat takiego smaku aby je naprawdę docenić. Z nie aż tak bardzo wyrafinowaną elektroniką na jaką bierzemy pod uwagę, można ich zupełnie nie docenić. Przy takich kombinacjach elektroniki i kolumn jakie wskazałem otrzymujemy brzmienie czyste i przestrzenne, o dobrej równowadze tonalnej , z dobrym rytmem i dające przyjemność ze słuchania muzyki jaka słuchasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w takich sklepach pracują pasjonaci i jeśli będziesz się interesował tym co będą mówić , to nie uznają tego jako porażkę. Może mają coś w komisie lub ze skupu od klientów i wtedy może i tam znajdziesz coś ciekawego.

Te LS50 są zbudowane ze sklejki , a nie jak większość kolumn ze zmielonego drewna. Pokryte sa lakierem fortepianowym i jakoś w rzeczywistości zupełnie nie kojarzą się z plastikowymi głośniczkami komputerowymi.To trochę jakby powiedzieć ze fortepian koncertowy wyglada jak plastikowa zabawka. Na zdjęciu można ulec takiemu wrażeniu. Bo plastikowy, zabawkowy fortepian wygląda podobnie do tego prawdziwego. Użyte technologie są bardzo bliskie ich najdroższym kolumnom Kef Blade

A ja ze swojej strony nie ukrywam ze jestem zwolennikiem bardziej ofensywnego brzmienia dawnych Focali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...A ja ze swojej strony nie ukrywam ze jestem zwolennikiem bardziej ofensywnego brzmienia dawnych Focali.


Noo, wiedziałem icon_wink.gif a nie męczyły Cię te kolumny przy dłuższym słuchaniu? Może służyłeś w wojsku przy obsłudze działa? icon_lol.gif
A tak poważnie, to oczywiście dużo zależy od tego z czym się połączy dane kolumny. Jeśli starsze Focale, czy JM Laby skonfigurujemy z soczyście, dość miękko oraz z ociepleniem grającymi wzmacniaczami efekt może być bardzo interesujący.
Wiele także zależy od odpowiedniej aplikacji. Pamiętam jak słuchałem kolumn projektu Jarosława Waszczyszyna (Ancient Audio). Były to kolumny z parą osobnych subwooferów. Czy to były kolumny Galaxy w tej chwili nie umiem odpowiedzieć.
W każdym bądź razie wysokotonowe to była odwrócona kopułka Focal. Pierwszy raz w życiu spodobał mi się dźwięk z tych kopułek.
Było detalicznie, jasno, przejrzyście z dużym oddechem i obszerną sceną stereo. Wzmacniacze oczywiście lampowe i odtwarzacze Lektor.
Czy mógłbym długo słuchać takiego dźwięku? Nie wiem. Ale na pewno był wyjątkowy, skoro do dziś pamiętam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te Focal Aria 906 od forumowicza icon_smile.gif teraz jeszcze jakaś używkę wzmacniacz ale naprawdę za max 1600PLN no chyba ze będzie coś mega fajnego i dobrego to z 1800PLN mogę dać ale z bólem icon_smile.gif

kolega opowiadał, że sprzedaje bo ma za małe pomieszczenie (12m kw. ) ja mam 15m wiec nie duzo więcej. Mówił, że te kolumny powinny stać w 2,5 m trójkącie równobocznym u mnie będzie to trochę ponad 2m miedzy kolumnami i troszkę więcej do miejsca gdzie siedzę. Mam nadzieje ze nie będzie dla nich za tłoczno.. zawsze mogę je sprzedać jakby co bo myślę ze chętni się znajda za taka cenę myślę ze nie stracę na tym. Sprzedający słucham ich na Nad C356.. wiecznie przewijający sie ale chyba odradzany w końcowym rezultacie wzmacniaczu.. chyba będę musiał kupić ciut tańsze oferty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Ciebie wydaje mi się dobre propozycje wzmacniaczy do tych kolumn.

http://allegro.pl/naim-nait-3-i5956094977.html chyba najlepszy wzmacniacz w tej cenie, na jaki mogłeś trafić ze swoimi kolumnami z uwzględnieniem muzyki jakiej słuchasz. Uważam, że pominięcie go będzie dużym błędem.
Lepszy byłby: http://allegro.pl/naim-nap-150x-okazyjna-o...5937492097.html Ale to końcówka mocy i potrzebny byłby jeszcze przedwzmacniacz. Wiem, za drogo, ale tylko chciałem Ci go pokazać.
Bardzo tanią alternatywą byłby ten wzmacniacz Pioneera z serii Reference http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a777-...5954515911.html
Ewentualnie naprawdę niezły Vincent http://allegro.pl/vincent-sv-121-xlr-i5954638372.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja też mam wieczny dylemat. Ruszyć dupę i mieć lepszy dźwięk, czy trochę gorszy i wygodę. Na ogół wybieram to pierwsze.
Naprawdę można się przyzwyczaić. Brzuszek tak nie rośnie jak się od czasu do czasu podskoczy do wzmacniacza icon_wink.gif
Ale przeważnie jak ustawię daną głośność, to rzadko zmieniam. A do odtwarzacza i tak trzeba podejść przy zmianie płyty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tych wzmacniaczy tylko VINCENTa SV-121 można obsługiwać pilotem.



bardzo trafna uwaga MobyDick. Koniecznie muszę mieć coś z pilotem. Ja leże na kanapie i gram 30 min w konsole, później włączam mecz w tv żeby za 2h film obejrzeć na kompie. Musze przełączać te źródła jak najwygodniej.


sprawdziłem kable najpopularniejsze czy dla mnie starcza takie ? z daca od kompa i tv musi byc
http://allegro.pl/przewod-kabel-cinch-2-rc...4903539351.html

a z tv do daca
http://allegro.pl/kabel-optyczny-t-t-digit...4897357468.html

kolumnowe sa na allegro jakieś dziwne. za metr za parę złotówek, wydawało mi sie że kable się jakieś drogie kupuje :>

Cytat

No właśnie. Ja też mam wieczny dylemat. Ruszyć dupę i mieć lepszy dźwięk, czy trochę gorszy i wygodę. Na ogół wybieram to pierwsze.
Naprawdę można się przyzwyczaić. Brzuszek tak nie rośnie jak się od czasu do czasu podskoczy do wzmacniacza icon_wink.gif
Ale przeważnie jak ustawię daną głośność, to rzadko zmieniam. A do odtwarzacza i tak trzeba podejść przy zmianie płyty.




no właśnie a ja kupuje stereo żeby filmy i tv oglądać icon_razz.gif jednak wole miec pilota a jak będzie przeszkadzać to odłożę i będę mięśnie brzucha ćwiczyć ale na imprezach przydatny i wygodny moze być


jak dużo nie podrożeja to bym kupił ten ale kurde nie ma pilota icon_smile.gif i blisko mnie można odsłuchać


jestem zdany na wasze propozycje bo mi kompletnie modele nic nie mowia oprocz modeli ktore duzo osob chwali albo nie znanych modeli. Nie mam zielonego pojecia w teori ktory bedzie dla mnie dobry icon_smile.gif

http://allegro.pl/onkyo-a-9377-cd-dx-7355-i5944557087.html

tu sa 2 sprzeciki w moim budzecie i 2 piloty w folii icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz szukam Rotela a do tej oferty potargowalem sie zobaczymy co mi odpisze sprzedajacy

http://allegro.pl/audiolab-8000s-pilot-sta...5951554090.html
ten chyb tez polecaliscie ?

sprzedawca moich glosnikow wspominal o "angielskich "
http://allegro.pl/cambridge-audio-azur-550...5954007304.html

jak z Yamaha patrzec czy nie ?
http://allegro.pl/yamaha-a-s700-gwarancja-...5935745859.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę chcesz mieć dość ostry i ofensywny dźwięk, to patrz za Rotelem czy Audiolabem. Co najwyżej będziesz korygował kablami albo źródłem nadmierną jasność w brzmieniu. Soczystości, wypełnienia, tam na pewno nie będzie za dużo. Jak pisałem pilot albo dźwięk.
O Yamaszce czy CA radzę zapomnieć jeśli nie chcesz dość szybko (nawet po krótkim zachwycie) odsprzedawać tych wzmacniaczy albo szukać innych kolumn. Ale może lubisz jak Ci świszczy, trzeszczy i szeleści? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok yamaha i CA out icon_smile.gif mniej do oglądania icon_smile.gif

Denon albo Marantz ?

wytłumaczcie mi jedno apropo tego pilota. Wzmacniacz nie działa przypadkiem tak, że włączając tv leci sygnał automatycznie do daca i z niego wzmacniacza i na kolumny ? czy naprawde trzeba za każdym razem coś cisnąć typu AUX czy inne wyscia których zawsze w tych wzmacniaczach występują ? Bo piszesz kolego o głośności i tak nie jestem pewien czy ja to dobrze rozumiem, czy jak mam tv włączone to jak przełączę na kompa i włączę film to murze podejść do wzmacniacza i guzik nacisnąć od źródła pod które beda kable od daca od kompa konkretnie podłączone tak ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kogo pytasz i nie bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi, ale odpowiem jak potrafię.
Wzmacniacze mają na ogół wyłączniki zasilania powiedzmy "twarde" i "miękkie"
Twarde wyłączają zasilanie całego wzmacniacza i trzeba to zrobić mechanicznie. Czyli podejść do wzmacniacza i nacisnąć "Power".
Tak samo się włącza.
Miękkie wyłączanie/włączanie odcina zasilanie na układy wewnętrzne, ale podtrzymuje tzw. standby, które można uruchomić mechanicznie oraz z pilota. Na ogół jeśli jest wyłącznik standby, to wzmacniacz posiada także osobny wyłącznik power, tylko mechaniczny.
Bywa, że można wzmacniacz wyłączyć "na twardo" pilotem, ale trzeba go włączyć już mechanicznie.

Pilot w zasadzie daje możliwość przejścia w stan "stand by" czyli uśpienia. Nie wyłącza całkowicie wzmacniacza. Pozwala także sterować poziomem głośności oraz przełącza źródła dźwięku (które i tak zazwyczaj musisz włączać mechanicznie, czyli podchodząc do zestawu).
Oczywiście pilot może mieć jeszcze szereg innych funkcji sterujących wzmacniaczem albo innymi elementami (odtwarzaczem CD, Tunerem, magnetofonem itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




pytam ogólnie was bo za cholerę nie rozumiem działania tego wzmacniacza a lubię wiedzieć zawsze przed zakupem i przemyśleć go dokładnie - zwłaszcza ze mówisz ze pilot jest kosztem jakości dźwięku.


Cytat

Pozwala także sterować poziomem głośności oraz przełącza źródła dźwięku (które i tak zazwyczaj musisz włączać mechanicznie, czyli podchodząc do zestawu).




wytłumaczę jeszcze raz o co mi chodzi. Nie wiem jak wzmacniacz działa apropo źródła sygnału i właśnie to chciałbym pilotem zmieniać. Juz tłumaczę, wy kupujecie stereo żeby sobie posłuchać muzyki z płyt np a ja chce używać do oglądania tv, do oglądania filmów przez laptopa i grania na konsoli. Leżąc na sofie potrafię oglądać mecz i w przerwie na 15 min chcieć np poserfować po necie ( komputer jest podłączony hdmi do tv ) i chodzi mi o to przełączanie czy ja muszę podejść do wzmacniacza żeby głos był przełączony z tv na laptop ? to było by uciążliwe. Po nocy lezę na kanapie i oglądam tv i nagle chce sobie pograć w konsole. I własnie o to przełączanie mi chodzi czy piloty w tych wzmacniaczach oprocz zmiany głośności da mi takie przełączania miedzy źródłami bez podchodzenia? Wydaje mi sie ze bez pilota moze byc to uciążliwe ciągle wstawać i przełączać źródła..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Większość wzmacniaczu sterowanych pilotem ma możliwość zmiany źródła dźwięku z pilota.
Masz wtedy na pilocie przyciski AUX, TUNER, CD ...
Pozdrawiam




właśnie wydaje mi się, że ja muszę kupić z takim pilotem bo tak jak piszę ciągle wstawać trochę uciążliwe..

kolejne głupie pytanie nie znalazłem w necie odpowiedzi:

czy ja tv (już wychodząc analogiem z DACa Trashian) mogę podpiąć obojętnie w które miejsce na wzmacniaczu np pod Tuner , i laptopa (również analogowo wychodząc z DACa Prodigy Cube ) podpiąć pod np CD i wtedy jak na pilocie włączę TUNER to będzie dźwięk z tv a jak przełączę na CD to akurat będzie dźwięk ze źródła które tam podpiąłem czyli np komputera ? w sensie gdzie podepnę to to
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie wybiore sobie jak mi będzie pasować co gdzie podłączyć. Tylko dobrze by było mieć jednak model z taka funkcją na pilocie kurcze .. ja wczoraj wysłałem oferty o pare wzmacniczy dziś mam odpowiedzi do :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5940414522

tu 1400 PLN z wysyłka


http://allegro.pl/show_item.php?item=5929973874
tu 1820z wysylka

http://allegro.pl/show_item.php?item=5951554090
tutaj mam dłuższy komentarz :

"Witam.
potestowałem go wczoraj trochę dokładniej i dopatrzyłem się drobnej wady potencjometru ,która to jes czestą przypadłością tego modelu.
Wygląda to tak że przy bardzo cichutkim słuchaniu jeden kanał gra trochę ciszej ,wystarczy że się troszkę podgłośni i wszystko się normuje,
Poza tym nie daję się wyciszyć do zera,po wyciszeniu na zero bardzo cichuteńko sobie gra.
Sprawdzałem cenę potencjometru alps do tego modelu jest dostępny w cenie około 120 zł.
Oczywiście można go w takim stanie używać i tak nigdy nie słucha się w tak cichym przedziale.
Ze względu na tą wadę biorę pod uwagę koszt nowego potencjometru i wymiany ,
mogę zaproponować cenę 1200 zł.
Jest naprawdę wart tej ceny ,gra świetnie i jest utrzymany w bardzo ładnym stanie.
Pozdrawiam." Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bym brał tego Audiolaba. Często potencjometr jeśli przez jakiś czas nie jest używany, wymaga rozruszania.




No oszczędziłbym trochę pieniędzy ale mogę wpakować się w problemy. Sprzedawca pisze, że tylko jak się cicho słucha - to raczej pojęcie względne. Wiecei może od jakiego poziomu nie słychać problemu przeważnie ? pytam ponieważ ja też słucham dość cicho no i w nocy też pewnie będę ściszał bo długo siedzę zawsze po nocach..


Troszkę się niepokoję ponieważ jest to komis audio i po prostu sprzedawca najpierw pisze aukcje jak to wszystko 100% sprawne a później mi prywatnie ze go sprawdził i coś jest nie tak... nie wiem ile grał on u kogoś wcześniej kto to przyniósł do komisu i czemu do komisu za marne grosze a nie na aukcji prywatnie sprzedał..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych droższych też nie możesz być pewien do końca. Nie sądzę abyś słuchał ciszej niż to gra kiedy jest maksymalnie przyciszony. Wą tego wzmacniacza jest to że nie sprawdza się dobrze po podłączeniu go do dużych kolumn w bardzo dużych pomieszczeniach , jeśli chcemy grac długo bardzo głośno. Dzięki specyficznemu radiatorowi wzmacniacz ten osiąga dość szybko właściwą temperaturę do pracy. To jest właśnie wyrafinowany brytyjski wzmacniacz do monitorów w niezbyt wielkim pomieszczeniu. Jest za to oparty o wielkogabarytowe tranzystory mocy które u innych producentów potrafią generować po 200W na kanał z jednej ich pary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...