Skocz do zawartości

STEREO CZY KINO??????


Wesolymaniek

Recommended Posts

Witam jestem tutaj nowy i mam prosbe abyscie mi pomogli rozwiazac dylemat czy zostac przy zestawie obecnym a mam ampli Pioneer SX-205 RDS cd PD-104, oraz CT-W606 DR maja juz swoje latka ale super graja wciaz kolumny Altus 110. wlasnie rozbudowuje dom i bedzie salon ok 24 m2 wysokosc w szczycie ok 4 m. telewizor ok 55cali głosniki po bokach ale teraz zastanawiam sie na zestawem kina domowego aby powiesic tez głosniki z tylu pomieszczenia aby dzwiek otaczał kanape na srodku salonu , mysle tez na projektorem podwieszanym i wysuwanym ekranie nad telewizorem . posiadanm tez playstation 3 i czasem bedzie uzywany ..... badz madry i pisz wiersze i w ktora strone pojsc czy zostawic sprzet taki jaki jest choc zonie nie podobaja sie altusy mowi ze za duze i nie bede pasowac do wystroju pozattym obecny amplituner nie ma wyjsc na kino domowe wiec wymiienic go bym musiał. aha muzyke lubie rozna ale dobra od bacha po rap techno najchetniej wracam w lata 80-90 choc tez obecna tez slucham , filmy czasem ogladam choc zadko bo teraz nie miałem dobrych warunkow do tego, bardziej sport mecze. Koledzy ale sie rozpisałem jak na maturze sorki ale juz tak mam jak sie wkrece to gadam duzo hi hi. aha ogladalem ostatnio kolumny kruger&matz ciekawie wygladaja i nawet grały. pytam juz teraz w trakcie remontu bo chce np połozyc kable pod tynk czy jakies dojscia itp pomozecie........????? pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz porządnie czego potrzebujesz zgodnie z tematem "Pierwsze posty"
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

... i poczytaj podobne tematy.
Wspomniałeś o powierzchni pokoju i na tym kończą się konkrety.
Bo z Twojego postu poza słowotokiem (i niechęcią do akapitów) to niestety mało co wynika...
Pisz staranniej, bo ciężko się to czyta i trudno zrozumieć, o co Ci chodzi!

Przy takim założeniu to odpuść sobie stare Altusy (bo słabo grają i są niewiele warte), a jak chcesz kupić kino domowe to zrób to - za 20 tysięcy spokojnie dorwiesz coś ciekawego (bo nie napisałeś, ile pieniędzy możesz wydać na ten cel icon_eek.gif ).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o budzecie.
Obecnie nie robi się kolumn typu Altus chyba że Altus:)
Kolumny dużo góry dużo dołu nic pośrednio. Polacy dorośli do dojrzalszego dźwięku.

Jesli chcesz mieć ekran i projektor to kino domowe jest nie odzowne. Alenie kosztem stereo jesli lubisz słuchać muzyki.
Przemyśl kwestie zakupu Magnat Interior set kosztuje 699 zł sub i efektowe wykorzystasz w kinie centralny i fronty takżę. A jako głosnik ido przodu do typowego odsłuchu muzki jakieś uzywane podłogówki.
Wszystko zależy od budzetu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dzieki juz za pierwsze sugestie. odnosnie budzetu to jeszcze nie zastanawiałem sie konkretnie mysle ze do ok 2000zł byłoby super ale nie sugeruj sie za bardzo tym, im wiecej zostanie to bedziesz ...Wielki hi hii. aha wiec altusy do lamusa odeszły szkoda bo wg mnie graja ok ale moze faktycznie od dawna juz nie sluchałem dluzej nic innego. z Fachowcami sie nie dyskutuje i basta!!!!!. wiec poradz co mi radzisz czy odpuscic to kino i złzyc fajne stereo plus sub???? czy stereo plus projektor? pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie skierował bym do Ciebie?
Chcesz mieć dźwięk na około głowy czy nieco lepszą muzykę?
Jesli lubisz dźwięk z duża ilością basu i wyraźnymi sopranami to zrobisz bieg w przód (żeby nie powiedzieć krok) przy np. kolumnach Klipsch R26 F jednak tu para będzie lekko powyżej 2000 zł a jeszcze do tego elektronika.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jakies jeszcze propozycje odnosnie kolumn , co bys proponowal i moze ustawiaj je w kategorii jakosc/cena chronologicznie i podrzuc tez jakies propozycje elektroniki tez jak mozesz kilka modeli i kolejnosc wg Ciebie najwłąsciwsza Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem znow po kilku dniach nieobecnosci........ lubie zartowac ale sa granice przyzwoitosci ......2000 zł mysle przeznaczyc na kolumny które beda ze mna juz na długie lata . Tanie mieso psy jedza i wiem ze jakosc kosztuje wiec prosze mnie tu nie obrazac . a wracajac do pytania chyba juz nie mysle o KD tylko o niezłym stereo bo nie mozna miec wszystkiego a czesciej słucham muzyki a i tv mozna podpiac pod zestaw muzyczny

a teraz moze pare pytan technicznych...... włąsnie jestem na etapie montazu instalacji elektrycznej i zaraz chce tez połzyc kable internetowe głosnikowe mysle tez o hdmi bo wciaz chodzi mi po głowie projektor pod sufitem z tyłu salonu i wysuwany ekran w zabudowie sufitowej nad tv iteraz moje pytanka jakie kable głosnikowe wrzucic pod tynk bo beda gniazka głosnikowe po obu stronach tv i niewiem czy tez nie rzucic gdzies kabli na tył salonu aby kiedys moze kwadro zrobic ( ala kinkiety?). aha i oczywiscie moje danie głowne w łazience zamontuje głosnik w suficie( w dwoch mieszkaniach juz tak zrobiłęm ) ostatnio tonsilka wrzuciłłem Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że się wtrącam ale obserwuję waszą konwersację i pytanie z początku postu .Moim skromnym zdaniem jeżeli nastawiasz się lub chcesz dobre profesjonalne stereo aczkolwiek nie wiem jak można zdefiniować '' DOBRE " stereo ponieważ każdy z nas ma inne potrzeb i inny gust ,jako pierwszy krok wykonałbym odsłuch kilku kilkunastu zestawów . Odnośnie stereo żaden zestaw stereo nawet za 50 tyś zł nie zagra tak jak " dobre" kino domowe no i oczywiście działa to w drugą stronę.

Czy pytanie o rodzaj muzyki czy gatunek ma tu jakieś istotne znaczenie...hmm wydaje mi się że nie dlaczego? Ponieważ w tej kwestii decydujące zdanie ma częstotliwość głośników na które się pan zdecyduje , owszem wielkość pomieszczenia w którym ma pan zamiar zainstalować zestaw stereo czy też kino domowe odgrywa duża rolę . Pozostaje jeszcze kilak mniej lub bardziej istotnych kwestii gdzie znajduje się to pomieszczenie , jak jet umeblowane, jakie elementy wygłuszenia są zastosowane czy tylko meble czy tez przystosowane do tego dostępne materiały akustyczne . Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu stereo czy kino domowe mam swoje zdanie chyba każdy ma do tego prawo.Uważam że jest nie do końca trafione argumentowanie czegoś na forum ponieważ każdy ma swoje racje , zdanie a zarazem teorie poparte czy też nie praktyką.Dlatego nie podważam kompetencji czy wiedzy innych .

Sprostowanie zaznaczam moim zdaniem żaden zestaw stereo nawet ten z ekskluzywnej pułki hmm.. gdzie ekskluzywna to pojęcie względne nie odda takich wrażeń z efektów dzwiękowych podczas projekcji filmu jak zestaw kina domowego automatycznie działa to w drugą stronę nic nie zastąpi stereo w kwestii efektów przy odsłuchiwaniu muzyki. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki . no wlasnie juz sie dowiedziałem ze fundamentalne pytanie to .......czy wiecej czasu spedzam na sluchaniu muzyki czy na ogladaniu filmów i nie ma rozwiazan 2 w 1, albo rybka albo akwarium . ps ja nawt nie mysle o obrazaniu sie ale wchodzac na forum czekam na obiektywna rzetelna i szczera porade anie jakies gierki czy szukanie frajera z kasa co mu mozna kazdy bajer wcisnac. ale widze tak juz bedzie ze fora to tez biznes niestety...............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co by pan chciał czy stereo czy zestaw kina domowego

Zapraszam na stronę am-sounddesign.pl
wszelkich informacji mogę panu udzielić mailowo lub telefonicznie

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do zestawu stereo czy kino domowe mam swoje zdanie chyba każdy ma do tego prawo.Uważam że jest nie do końca trafione argumentowanie czegoś na forum ponieważ każdy ma swoje racje , zdanie a zarazem teorie poparte czy też nie praktyką.Dlatego nie podważam kompetencji czy wiedzy innych .

Sprostowanie zaznaczam moim zdaniem żaden zestaw stereo nawet ten z ekskluzywnej pułki hmm.. gdzie ekskluzywna to pojęcie względne nie odda takich wrażeń z efektów dzwiękowych podczas projekcji filmu jak zestaw kina domowego automatycznie działa to w drugą stronę nic nie zastąpi stereo w kwestii efektów przy odsłuchiwaniu muzyki.




Nie chcę się czepiać ale załatw sobie gdzieś odsłuch kina domowego opartego na końcówkach mocy.
Coś w stylu Oppo105+ Yamaha AS2000+wielokanałowa końcówka mocy.
Oczywiście wszystko podłączone po analogu. Jeżeli znajdziesz mi amplituner KD który zagra lepiej w systemie 5.1 lub 7.1 to masz u mnie dużą butelkę.
Można użyć innych urządzeń o wiele tańszych np.Dune HDMax + PionnerA30+wielokanałowa końcówka mocy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w tym budżecie lepiej jest sprawić sobie fajne stereo i cieszyć się nim niż przeciętnym kinem domowym.
Dobra rada kolegi to odwiedź taki salon. Choć problematyczne jest to że w top hifi zaproponują Ci w tej cenie tylko Yamahy NS 555.

Uważam że w tej cenie koniecznie sprawdź Magnaty Quantum seria 6.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chcę się czepiać ale załatw sobie gdzieś odsłuch kina domowego opartego na końcówkach mocy.
Coś w stylu Oppo105+ Yamaha AS2000+wielokanałowa końcówka mocy.
Oczywiście wszystko podłączone po analogu. Jeżeli znajdziesz mi amplituner KD który zagra lepiej w systemie 5.1 lub 7.1 to masz u mnie dużą butelkę.
Można użyć innych urządzeń o wiele tańszych np.Dune HDMax + PionnerA30+wielokanałowa końcówka mocy.



Tutaj chyba mogłaby powalczyć z Twoją teorią marka NAD icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...