Skocz do zawartości

kolumny eltax


roobert76

Recommended Posts

był bym wdzięczny za podzielenie się ze mną opinią na temat kolumn eltax do odsłuchu stereo. Posiadam takowe, model concept 200, ale nie jestem szczególnie z nich zadowolony. Ciekawi mnie jak eltaxy wypadają w porównaniu z np VK, KBR, i czy duży błąd zrobiłem kupując tą firmę. cena niewielka, na allegro dałem 280zł, czy można za te same pieniądze kupić coś lepszego? Naczytałem się sporo pochlebnych opinii na ich temat, ale nie wiem, czy zasłużonych.
Niedoświadczony meloman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltax - jako firma jest dobra, problem polega na tym, że kupiłeś tani model i możesz być z niego nie zadowolony. pozostaje tylko pytanie z jakiego powodu: dźwięku, wyglądu, jakości wykonania. Ważne jest też do czego to podłączyłeś? Nie wiadomo przecież, czy reszta toru jest dobra i tylko kolumnu do d..........?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nadal nie podałeś całego zestawu, odtwarzacz jest dużym znakiem zapytania. Ale wiem już coś o Twoim wzmacniaczu. Myślę, że powinieneś rozglądnąć się za czymś z wyższej półki jeśli chodzi o kolumny. Może ELTAX Concept 500? Są znacznie lepsze pod względem dźwięku i wykonania oraz są dość poprawne w całym paśmie. Trzeba zadbać tylko o ich ustwienie, by uniknąć dudniącego basu (skręcone do środką i w miarę daleko ścian). Powinny kosztować znacznie poniżej 500 zł. za parę, wiem bo kolega ostanio kupował je w jakimś sklepie internetowym. To powinno dać poprawę w Twoim systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...
Witam - nie zakładam nowego wątku o kolumnach ELTAX bo znalazłem ten i się podpinam pod niego. Zastanawiam się nad kolumnami ELTAX XM-1 - które chciałbym podpiąć pod gramofon DUAL HS 12. Czy ktoś może coś powiedzieć o tych kolumnach? Nie uważam się za jakiegoś audiofila - lubię posłuchać muzyki z czarnych płyt, ale dźwięk musi być czysty (nie licząc oczywiście szumów i trzasków od niedoskonałości płyt). Zależy mi też na dobrym basie, ale nie takim dudniącym że cały dom się trzęsie.

Proszę o podpowiedzi i własne opinie.

Aha, muzyka jaką preferuję to rock i blues, ale słucham również popu i disco z płyt demoludowch icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciężko odpowiedzieć, bo nie wiem jakie ma parametry wzmacniacz w tym gramofonie, ale przyjmując że da redę tym kolumnom, to nie wiem jaki jest duży Twój pokój. Czy masz te kolumny, czy zastanawiasz się nad ich kupnem ? Jaki masz budżet na kolumny, jeżeli ich nie masz ?
A jeżeli je masz, to podłącz je do sprzętu i sprawdź jak grają w jego towarzystwie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...