Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 4 tysięcy zł


mkop

Recommended Posts

Witam

Planuje zakupić amplituner stereo lub wzmacniacz z DAC do pokoju 16m2 do tego używane kolumny. Rozglądam się generalnie za sprzętem używanym. Budżet przewiduję na ok 4000-4500 zł ale jeśli można uzyskać brzmienie na którym mi zależy w niższej cenie to żona będzie szczęśliwsza icon_wink.gif .
Kolumny będą stały przy ścianie rozstawione ok 2,7 metra od siebie, kanapa ok 4 metrów od kolumn. W pierwszej wersji myślałem nad amplitunerem kina, ale trochę poczytałem i z tego co się orientuje to wzmacniacz da dużo lepsze wrażenia w stereo.
Muzyka jakiej słucham: Pink Floyd, Radiohead, Bonobo, Jill Scott, Erykah Badu itp.
Zestaw miałby służyć również do oglądania filmów i do xboxa, ale głównie zależy mi na bardzo dobrym stereo.
Nigdy nie opisywałem muzyki ale wydaje mi się że szukam brzmienia pełnego, ciepłego ale szczegółowego z dużą sceną. Nie chce mieć "dudniacych" basów i syczących "gór".
Na wzmacniaczach się kompletnie nie znam, do tej pory gra u mnie wieża Technics eh600.
Co do kolumn to interesują mnie kolumny używane - czytałem trochę o kolumnach Canton Ergo RC-L - są do kupienia używane za ok 2000 zł - nigdy ich nie słyszałem i nie wiem czy do pomieszczenia takich rozmiarów będą pasowały.
Proszę o wskazanie modeli wzmacniaczy, którymi powinienem się zainteresować jak i kolumn, które będą pięknie brzmiały z podanym wzmacniaczem.
z góry dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być DAC oddzielnie, bo wtedy będzie większy wybór i łatwiej będzie kupić dobry wzmacniacz i oddzielnie DAC.

Będziesz słuchał radia? Jeśli tak, to można kupić zamiast amplitunera wzmacniacz, a tuner jako kolejne urządzenie.

Pozdrawiam
PS. W tytule Twojego wątku dopisuję kwotę - tak będzie bardziej czytelnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Cantony lepiej zagrają na większej powierzchni niż Twoje 16m^2
Ale o ile pamiętam to Koledzy na Forum grali również na takim metrażu i dawali radę (poza tym do Cantonów są specjalne kontrolery, do regulacji charakterystyk dźwięku celem lepszego dopasowania do pomieszczenia).

Masz w konsoli wyjście optyczne lub koaxialne (pojedyńczy cinch), by podpiąć się pod DAC (albo analogową parę cinch: lewy prawy kanał)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź jeszcze jakie są złącza w pozostałych urządzeniach i napisz zbiorczo, bo to (oprócz ceny i właściwości) determinuje wybór DACa (albo wzmacniacza/amplitunera stereo z wbudowanym przetwornikiem DAC).
TV zapewne ma wyjście optyczne...

Czyli na razie mamy tak:
optyk 1 - konsola
optyk 2 - TV
??? - tuner NC+ (możliwe, że ma zarówno optyka jak i koaxial)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może być tak, że w jakiejś sytuacji nie będziesz chciał włączać TV (a pewnie musi być włączony TV by przechodził sygnał z TV na DAC).
Stąd DAC z kilkoma wejściami może być niezłym wyjściem.

Poza tym zdarzają się takie sytuacje (parę razy było zgłaszany taki problem), że TV po jakimś czasie przestawał przesyłać sygnał np. z HDMI na wyjście optyczne i ogólnie "wariował". Stąd bardziej rozbudowany DAC może być "bezpieczniejszy".

Pozdrawiam
PS. Na rysunku TV ma pokazane analogowe wejścia fonii i wizji (trzy składowe koloru -"component", albo pojedyńczy "composite")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo faktycznie TV nie jest zawsze włączony a dobrze by było, żeby można było posłuchać muzyki niezależnie od tego. W takiej sytuacji co polecilibyście? Dodatkowo zapytam jeszcze czy jest możliwość słuchania radia internetowego przy wzmacniaczu z DAC? Czy to umożliwiają jedynie amplitunery stereo? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia internetowego można słuchać jeśli dane urządzenie posiada taką funkcję. Nie wszystkie amplitunery AV posiadają taką możliwość. Niektóre amplitunery stereo posiadaj takie radio. Zdążają się odtwarzacze CD z wbudowanym radiem tego typu . Nawet zdarzają się tunery satelitarne z taką funkcją. Również można kupić tego typu urządzenie samodzielne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś w stanie ocenić tylko Ty sam. Większość ludzi na tym forum jest w stanie rozróżnić naprawdę drobne niuanse. Jednak zdażają się ludzie którzy twierdzą ze nie słyszą różnicy tam gdzie jest ona dla większości ludzi bardzo wyraźna.

Tu masz zdjęcie Twojego TV od strony która jest ważna , jeśli chodzi o podłączenia:
http://www.zastavarnauradnice.cz/wp-conten...12/IMG_0034.jpg

Jeśli chcesz wszytko podłączać do daca złączami cyfrowymi audio to potrzebujesz na dzień dzisiejszy 3 wejścia optyczne. Są jeszcze konwertery np. z złącza optycznego do coaxial.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkop, musisz dokonać precyzyjnych obliczeń wydatków. Mi wychodzi tak:
Cantony RC-L - 2000zł (masz taką ofertę w Polsce?)
Wzmacniacz - 1000zł
3 pary interkonektów dla dwóch źródeł) - 400zł
Tuner - 200zł
RAZEM: 3600zł

Zostaje: 900zł na transport kolumn, DAC i pozostałe okablowanie. Przy dwóch źródłach (DAC i tuner) masz szansę zmieścić się w 4500zł.

O sposobach podłączania Cantonów RC-L i koniecznej liczbie interkonektów przeczytasz tutaj: LINK. (zakładam, że kupiłbyś Cantony RC-L z kontrolerem - bez kontrolera nie kupuj).

Cytat

Proszę o wskazanie modeli wzmacniaczy, którymi powinienem się zainteresować


Zakłądając, że zdecydowałbyś się na Cantony RC-L to wzmacniacz mógłbyś kupić taki: Myryad Mi120 LINK. W tej ofercie sprzedający dołącza pilota i oryginalny karton (ważne!). Generalnie w Niemczech te wzmacniacze sprzedają się poniżej 200 euro czyli miałbyś bardzo dobrą relację ceny do jakości (w Polsce kosztują ponad 1000zł). Grają podobno ciepło ale z zębem (nie słyszałem ale czytałem recenzję).

EDIT:
Ale moim zdaniem Cantony RC-L do 16m2 chyba jednak są za duże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Myryad Mi 120 z tego co o nim piszą brzmi bardzo interesująco, wezmę go pod uwagę - niestety nie ma ich zbyt wiele, więc prosiłbym jeszcze o jakiś plan B icon_smile.gif Jaki DAC do niego ew. innego wzmacniacza i jakie kolumny jeśli Cantony faktycznie mogą być za duże do mojego metrażu? Tuner odpuszczam - radia które mnie interesują mam na xboxie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATOLL DAC 100 jest niezły i ma 3 pary wejść cyfrowych optyk i coaxial, do tego wejście USB (niestety typu B, czyli nie podepniesz pamięci przenośnej a tylko możesz połączyć się z komputerem).
W związku z tym możesz podpiąć 3 kablami optycznymi swoje urządzenia.
Nowy kosztuje ok. 2300zł, używany w idealnym stanie kupisz co najmniej tysiąc taniej (chociaż nie zawsze są do kupienia, często trzeba poczekać na aukcję lub ogłoszenie).

Nie myl tylko tego modelu z nowszym HD100, bo ten ma co prawda jeszcze wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i możliwość podłączenia 2 wejść analogowych - ale niestety tylko jedno wejście optyczne.

Poniżej parę informacji na temat tych przetworników:
http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-zr...100-art211.html
https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-li...393-atoll-hd100


A co do rozpiski Kolegi - to możesz spokojnie wstrzymać się zakupem porządnych kabli (3 komplet za 400zł) i więcej przeznaczyć na sprzęt. Lepsze kable kupisz w dowolnym momencie - więc lepiej skupić się na najważniejszych rzeczach.
A teraz wystarczą zwykłe np. Prolinki po 25zł sztuka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem dzisiaj Cantony RC-L i teraz mam pytanie co dalej, wzmacniacz i DAC czy Onkyo tx-8150. Z propozycji jakie padły to:
ATOLL DAC 100
Myryad Mi120

Czy jest jeszcze jakiś wzmacniacz i DAC wart uwagi, łącznie mogę wydać na to 2500 zł, jak będzie mniej to płakał nie będę icon_wink.gif
z góry dziękuję za sugestie icon_smile.gif i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump polecane przez ciebie zestawy znacząco przekraczają mój budżet tj 2500, zastanawiałem się nad Luxmanem L-410 lub MARANTZ PM-7000. Generalnie chciałbym wzmacniaczem nadać trochę ciepła do grania. Czy Luxman L-410 plus DAC( tu też prosiłbym o podpowiedź w co warto zainwestować) będzie dobrym wyborem czy lepiej poszukać czegoś innego - jeśli tak to czego? icon_smile.gif
z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...