Skocz do zawartości

Używany zestaw stereo do 4 tysięcy zł


mkop

Recommended Posts

Witam
zastanawiam się nad kupnem wzmacniacza Sony TA-F670ES, ewentualnie Luxman L-410, do tego DAC (Cambridge Audio DacMagic 100, czy może Musical Fidelity V90-BLU DAC z Bluethooth??). Jak myślicie, który z nich lepiej zagra z Cantonami RC-L? I proszę doradźcie jaki DAC do 1000 zł będzie ładnie grał icon_smile.gif
dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, przykładowo kupuje wzmacniacz stereo do niego dokupuje DAC. Podłączam pod DAC telewizor i XBoxa. Chciałbym słuchać mp3 i plików Flac, obecnie mam możliwość słuchania tych plików tylko po podłączeniu pendriva pod TV, czy jest inna opcja która nie będzie wykorzystywała TV - nie chciałbym aby musiał być cały czas włączony podczas słuchania muzyki icon_smile.gif Wybaczcie jeśli odpowiedź jest oczywista, ale od dwóch tygodni czytam o wzmacniaczach, DAC-ach, amplitunerach i kolumnach i już mam niezły mętlik w głowie. Czy pendriva można podłaczyć bezpośrednio do DAC? Jeżeli tak to do jakich modeli w cenie do 1000 zł?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

EDYTUJE
Xbox czyta mp3 z pendriva - nie czyta plików FLAC więc:
Pytanie 1 - czy są urządzenia DAC obsługujące pliki FLAC z pendriva?
Pytanie 2 - czy podłączając xboxa i Tv do Dac i wypuszczając sygnał z DAC do wzmacniacza mogę go puścić przez kontroler kolumn Canton RC-L (control unit) i czy w takiej konfiguracji DAC polepszy mi brzmienie z TV i konsoli ( dotyczy również mp3 puszczanych za pomocą Xboxa) i czy będzie możliwe korzystanie z funkcji kontrolera tych kolumn?
mam nadzieję że nie zamieszałem zbytnio icon_smile.gif
pozdrawiam i dziękuje za cierpliwość icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam DAC z założenia służy do przetwarzania sygnału z postaci cyfrowej do analogowej. Jest to takie ptzranie jak : Czy są wzmacniacze w których mógłbym odtworzyć płytę CD. Problemem jest to że aby odtworzyć plik potrzebne są do tego dodatkowe układy, interfejs USB typu A, jakies przyciski do obsługi tego odtwarzacza i raczej wyświetlacz. Są odtwarzacze w których rezygnuje się z interfejsu użytkownika (przyciski i wyświetlacz ) na rzecz obsługi poprzez sieć lokalną i wifi przy użyciu oprogramowania instalowanego w tablecie , telefonie lub komputerze i to raczej takie odtwarzacze sieciowe wyposaża się w wejścia cyfrowe. Chyba jeszcze częściej nie wyposaża się ich w tego typu wejścia. Pojawiły się również odtwarzacze CD z wejściem lan , które mogą odtwarzać w taki sposób pliki po sieci. Czasem coś takiego może mieć również port USB. Takie rzeczy zdarzają się w amplitunerach stereo. Jeszce częstsze są w amplitunerach kina domowego. Do tego również zdarzały się DAC-i z wejściem USB. Jednak ich ceny przekraczają raczej możliwości Twojego budżetu i możliwości czegoś takiego z reguły nie były zbyt duże. Dlatego nie jest takie rozwiązanie warte zbytniej uwagi. Sęk w tym że to wszytko kosztuje i poniesienie dodatkowych kosztów związanych z wyposażeniem o fizyczny dodatkowy odtwarzacz plików lub taki wbudowany w któreś urządzenie albo wymagało by znacznego podniesienia budżetu , albo pogorszenia dźwięku w tej cenie. Jeśli kupisz amplituner kd za 2-3 tyś to wzmacniacz w stereo będzie gorszy niż te które rozważaliśmy. Jest taki amplituner Onkyo za 2,2 tyś który by to załatwił. Jednak z tego co się orientuję to on również nie zachwyca. Moim zdaniem lepiej Pisze o nowych sprzętach bo wśród używanych raczej czegoś takiego nie znajdziesz i niema to sensu. Lepiej poprzestać na razie na TV z taką możliwością W przyszłości można pomyśleć o odtwarzaczu sieciowym z takimi funkcjami. Komputer ma sporo zalet jako odtwarzacz muzyki. Na szybko możesz odtwarzać muzykę z telefonu po bluetooth przez adapter który kupisz nawet poniżej 100 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, rozjasniles mi temat za co bardzo dziękuję. Prosze jeszcze o podpowiedź dotycząca mojego drugiego pytania o podłączenie kontrolera kolumn Canton RC-L miedzy DAC a wzmacniaczem stereo. Czy dobrze kombinuję z tym połączeniem? Dzieki za odpowiedź i pozdrawiam
Cytuje:
Pytanie 2 - czy podłączając xboxa i Tv do Dac i wypuszczając sygnał z DAC do wzmacniacza mogę go puścić przez kontroler kolumn Canton RC-L (control unit) i czy w takiej konfiguracji DAC polepszy mi brzmienie z TV i konsoli ( dotyczy również mp3 puszczanych za pomocą Xboxa) i czy będzie możliwe korzystanie z funkcji kontrolera tych kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kontroler z tego zestawu:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-171-6600.html
To jest to urządzenie analogowe i działa podobnie jak korektor graficzny.
Posiada on 2 możliwości podłączenia. Jedno do podłączenia pomiędzy przedwzmacniacz i końcówkę mocy lub jeśli wepnie się go zamiast magnetofonu to do niego podłączamy ewentualny magnetofon.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby włączyć ten kontroler pomiędzy DAC-a i wzmacniacz. \można równie dobrze włączyć go pomiędzy wzmacniacz i jakieś inne źródło. Problem w tym żeby działał musi być podłączony w taki sposób aby sygnał mógł przepływać przez niego. Najwygodniej jest jeśli mamy rozdzielona końcówkę mocy i przedwzmacniacz. Mało osób ma te segmenty rozdzielone. Również niewiele wzmacniaczy posiada z tyłu wyjścia pre-out i wejście na końcówkę mocy. Również coraz mniej wzmacniaczy posiada monitorowane wejście magnetofonu. Jeśli brak jest takich możliwości pozostaje podłączenie np. pomiędzy DAC i wzmacniacz. Jednak wtedy wszystko co podłączymy do wejść analogowych pominie ten kontroler. Słyszałem ze były wersje kontrolera działające w dziedzinie cyfrowej. Wtedy taki kontroler musiałby być wpięty przed DAC-iem. Szczegółów jednak nie znam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick dzięki raz jeszcze. Udało mi się zakupić Myryada mi 120, w przyszłym tygodniu będzie u mnie w domku, także powolutku plan zostaje zrealizowany icon_smile.gif co mnie oczywiście bardzo cieszy. Kable zapewne kupię Prolinki z serii Exclusive - nie chcę na razie wydawać kasy na droższe kable. W związku z tym, że nie mam jeszcze przetwornika DAC, planuję połączyć TV i CD z wzmacniaczem kablem Prolink 2xRCA/2xRCA, dekoder sat przewodem SCART - 2xRCA( ma wyjście optyczne i SCART). Zastanawiałem się również czy nie podłączyć XBOXa kablem z przejściówką SPDIF na 2xRCA. Czy takie połączenie ma sens? Czy jakość dźwięku będzie wyraźnie słabsza przy tego typu połączeniu niż gdybym kupił przetwornik DAC i połączył wszystko cyfrowo? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że kontroler kolumn będzie mógł pracować tylko z jednym z tych połączeń na raz, na dzień dzisiejszy DACa nie mam więc muszę to tak zostawić.

Kontroler Cantona ma wejścia i wyjścia Tape i wejścia i wyjścia Main - czyli w sumie mógłbym podłączyć np TV do TAPE IN, CD do MAIN IN i z MAIN OUT wyjść na wzmacniacz i guzikiem na kontrolerze zmieniać które połączenie ma działać ? w załączniku fotka

Dzięki za pomoc icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Myriad ma prawie na pewno przynajmniej jedno wejście magnetofonowe monitorowane ( może nawet oba ). Możesz kontroler wpiąć w to wejście. Kiedy będziesz korzystał z kontrolera włączasz jako źródło te wejście magnetofonowe i słuchasz wybierając inne źródło ( to które chesz słuchać ). Będą się wtedy świecić diody na przyciskach tych dwóch urządzeń.
Przejściówka z SPDIF na 2 RCA to właśnie DAC. Jeśli byś rozgałęził 1 RCA na 2 to na wyjściu nie uzyskasz z sygnału cyfrowego stereo analogowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś rozgałęził 1 RCA na 2 to na wyjściu nie uzyskasz z sygnału cyfrowego stereo analogowego tego akurat nie zrozumiałem icon_smile.gif
Chodziło mi o przejściówkę np taką taką
Czy przy wykorzystaniu takiej przejściówki będę miał sygnał stereo po podłączeniu XBOXa do wzmacniacza?

Druga sprawa to tak jak dopisałem w poprzednim poście:

Kontroler Cantona ma wejścia i wyjścia Tape i wejścia i wyjścia Main - czyli w sumie mógłbym podłączyć np TV do TAPE IN, CD do MAIN IN i z MAIN OUT wyjść na wzmacniacz i guzikiem na kontrolerze zmieniać które połączenie ma działać ? w załączniku fotka

Jak się ma połączenie sprzętu w ten sposób do jakości brzmienia? Czy jakość dźwięku będzie wyraźnie słabsza przy tego typu połączeniu niż gdybym kupił przetwornik DAC i połączył wszystko cyfrowo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konwerter to nic innego niż DAC. Digital to Analog Converter. Tyle że to tani DAC no name. Tego typu właśnie polecanym już firmowym jest FiiO Taishan.
Jeśli chcesz podłączyć tylko 2 urządzenia przez kontroler to wystarczy do tego sposób taki jak napisałeś.
Podłączenie o jakim napisałem daje możliwość podłączenia wszystkich źródeł podłaczonych do Myriada. Gdybyś miał magnetofon wtedy on może być podłączony bezpośrednio do kontrolera. Tak to przewidział producent. Nic nie stoi na przeszkodzie aby Któreś urządzenie podłączyć do wejścia tape na kontrolerze. Podejrzewam ze zbyt duża wagę przywiązujesz do przewodów i zbyt małą do takiego urządzenia jakim jest |DAC.

Jak się ma ten DAC http://allegro.pl/konwerter-optyczny-tosli...5816635393.html do innych tego Ci nie powiem bo nie miałem z nim do czynienia. Najprawdopodobniej jest jakości odpowiedniej do jego ceny. Nawet w bardzo małej obudowie można umieścić podzespoły dobrej jakości jaki najtańsze. Kartę dźwiękowa USB można kupić jeszcze taniej bo za kilka złotych. Jednak nie można po czymś takim oczekiwać zbyt dobrej jakości dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wszystkich wątpliwości icon_smile.gif Ten FiiO o którym pisałeś jest niewiele droższy od tego z mojego linka i ma dobre opinie więc zdecyduję się na niego, ew poszukam czegoś z możliwością podpięcia laptopa pod DAC. Co od kabli to nie szukam kabli drogich, w pierwszych postach RoRo napisał o kablach Prolink za 25 zł stąd moja decyzja o tych kablach. Moje pytanie dotyczyło różnicy pomiędzy kablami RCA a SPDIF. Czy sposób podłączenia tymi dwoma różnymi przewodami ma wpływ na brzmienie. Pytam z czystej ciekawości icon_smile.gif
pozdrawiam i dzięki wielkie za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten nowszy HD100 z wzmacniaczem słuchawkowym jest nie tylko DAC-iem , ale i przedwzmacniaczem z dwoma wejściami analogowymi.


Ale jako DAC ten ATOLL model HD100 ma niestety dużo mniejszą funkcjonalność - bo tragicznie zmniejszyli ilość złączy cyfrowych na wejściu.
W tym momencie wolałbym kupić Audiolaba M-DAC, bo to już podobna cena (za nowy, były obniżki). No chyba że ktoś potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego z możliwością obsługi równocześnie 2 par słuchawek.

ATOLL zrobił dwie wersje modelu DAC-100: pierwszą oraz SE (taka sama ilość złączy, lepsza częstotliwości dla wejścia USB). Wyglądają tak samo...

Pozdrawiam
PS. Recenzje tego Atolla są naprawdę bardzo łatwe do wyszukania - minuta z wujkiem G i już masz wyniki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pewien problem Myryad Mi 120 dotarł, wszystko gra pięknie ale mam problem ponieważ nie działa jeden kanał - dopiero odłączenie przewodów głośnikowych od wzmacniacza i ponowne ich podłączenie powoduje że grają oba kanały. ( po kilku minutach zaczynają grać oba kanały - wrażenie mam takie jakby coś się musiało nagrzać i wtedy wszystko chodzi dobrze) Kable mam nowe i wszystko jest dobrze podłączone. Jak już zaczną grać oba kanały to nic się złego nie dzieje i wszystko brzmi pięknie i można słuchać godzinami icon_smile.gif. Co może być nie tak?

Edytuje: po przekręceniu gałki głośności ostro w prawo drugi kanał się od razu włącza.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...