Skocz do zawartości

Zestaw stereo do pokoju 13 mkw budżet do 2,5 tys PLN


atomm

Recommended Posts

Witam
Chcę kupić sprzęt do niedużego pokoju (3,2m x 4,1m)
Sprzęt ma służyć do:
- słuchania muzyki [z plików mp3/FLAC z komputera ewentualnie dysku / z płyt CD - czasem, nie koniecznie]
- słuchania radia internetowego
- musi posiadać wejście cyfrowe na dźwięk z dekodera TV

Kolumny będą wisiały na ścianie, w związku z tym mam od razu pytanie czy są jakieś modele, które są dedykowane do takiego rozwiązania?
Kolumny będą oddalone od siebie o ok. 2m , od słuchacza o ok. 2,5-3m.
Dodatkowo miejsca też nie mam za dużo, więc mile widziane jest urządzenie bardziej kompaktowe...

Zastanawiam się na początek jaki rodzaj sprzętu wybrać czy jakąś mini wieżę, czy streamer czy może same głośniki bezprzewodowe?
Czy można określić, że przy zadanym budżecie jestem w stanie któryś z tych zestawów zbudować jakościowo lepszy od pozostałych?

Wszelkie sugestie mile widziane...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny będą wisiały na ścianie, w związku z tym mam od razu pytanie czy są jakieś modele, które są dedykowane do takiego rozwiązania?
czy może same głośniki bezprzewodowe?


Co do bezprzewodowych kolumn, to chyba padłeś ofiarą fotoshopa, ja takich kolumn nie widziałem (choć może są bo człowiek uczy się całe życie).
Wieszanie kolumn na ścianie to ryzykowny pomysł, zwłaszcza jeśli miałyby być to aktywne kolumny, to ich nie powiesisz bo wszelkie regulatory i wejścia są właśnie najczęściej z tyłu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe kolumny - myślałem o takich jak np. Yamaha NX-N500
Być może rzeczywiście padłem ofiarą marketingu icon_wink.gif
Stąd też pytanie czy uwzględniać takie rozwiązanie czy za te same pieniądze można złożyć zestaw klasyczny (sprzęt + zwykłe kolumny), który będzie grać zdecydowanie lepiej.
Akurat ww. kolumny będę mógł posłuchać...

Co do powieszenia na ścianie to nie myślałem żeby głośniki przylegały do ściany, wręcz przeciwnie wskazane jest żeby można było wyregulować kąt nachylenia.
Nie orientuje się w dostępnych technikach, ale skoro TV można powiesić to chyba kolumny też się da...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wiele osób rezygnuje z relatywnie cienkiego kabla głośnikowego kolumn pasywnych i klasycznego wzmacniacza, na rzecz kolumn bezprzewodowych jednak czasem zapominając że mają tam dodatkowo grubszy kabel zasilający ( wymagający bliskości gniazdka) z własnym bardzo przeciętnym wzmacniaczem wewnątrz kolumny.
Tych Yamah nie słuchałem, jednak słyszałem u znajomego bodaj Taga tav500, co rzucało się w uszy spory szum S/N od kiepskiego wewnętrznego wzmacniaczyka . Plusem była regulacja z boku, ale służyły jako komputerowe nie do muzyki. Tak więc warto wcześniej takowych posłuchać posłuchać ( zresztą jak każdych normalnych też), bo z jednej strony będziesz szukał plików bezstratnych, a z drugiej będzie to i tak szumieć i grać jak mini wieża za 300zł.

Cytat

Nie orientuje się w dostępnych technikach, ale skoro TV można powiesić to chyba kolumny też się da...


No tak TV i obraz w ramie, szafki wiszące dobrze czują się na ścianie jednak to nie znaczy że inne rzeczy też. Powiesić się da wszystko, ale to nie znaczy że wszystko będzie ok. Wpisz w googlę frazę typu "ustawienie kolumn" i poczytaj. Owszem są specjalistyczne kolumny-wynalazki do powieszenia jak obraz( jednak bardziej do kina, niż do muzyki), sugeruje więc bardziej klasyczne kolumny podstwkowe i tzw. uchwyty do kolumn, wysięgniki do mocowania i właśnie regulacji kąta- nie będzie idealnie, ale lepiej niż wieszanie na haczyku, czy w rogu pod sufitem.
Myślę że rozwiązanie typu wzmacniacz, lub "amplituner stereo sieciowy" czy to klasyczny, czy tzw. midi/mini rozmiar i klasyczne kolumny podstawkowe dadzą lepszą jakość, a także sprawi że masz większy wybór i tym samym szanse na dopasowanie do gustu muzycznego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach Yamaha NX-N500 musisz pamiętać że o ile posiadają opcję podłączenia urządzeń bezprzewodowo i obie kolumny wymagają podłączenia do zasilania to dodatkowo potrzebują przewodu sygnałowego który je obie łączy. Kolumny można podwiesić do sufitu . Są również podstawki do kolumn do zamocowania do ściany. Jednak uchwytu z tyłu raczej do nich nie zamontujesz. Dla tego typu monitorków najlepsze miejsce to zwykle standy, czyli podstawki które stoją na podłodze. Do tego kolumny te można również podłączać przewodowo do sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem 3 zestawy oparte o Marantz MCR510 z braku czasu tylko po 1-2 utwory
- z Monitor Audio Bronze 2
niestety nawet dla mnie było za ostro
- z Indiana Line chyba Tesi 260
dużo lepiej, muszę powrócić do tego zestawu z inną muzyką
- z Acoustic Energy chyba 101
pomyłka, wysokie drażniły niemiłosiernie

Teraz zastanawiam się czy takie ostre granie to nie wina Marantza...
Choć w salonie gra mi Marantz SR5600 z Triangle Titus Es i w porównaniu z zestawami 1 i 3 dzwięk jest łagodny jak owieczka icon_wink.gif
Jutro posłucham Yamahy MCR N560 z B&W

Pytanie do użytkowników czy jest jakaś różnica pomiędzy Marantz MCR510 a Marantz MCR511
główna specyfikacja jest taka sama...

Do wyboru mam jeszcze Onkyo 8130 (duuuży kawałek klocka) i CocktailAudio x10/x12 (obawiam się awaryjności).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...