Skocz do zawartości

Jak podłączyć zestaw 5.1 optycznie czy jack


Recommended Posts

Witam wszystkich mam pytanie posiadam zestaw Edifier 5.1 S760D który podobno znacznie gra lepiej przez wejście optyczne niż zwykłego jacka.
wiec mam pytanie mam podłączony ten zestaw do odbiornika


Który posiada tylko wyjście jack

http://audio.com.pl/testy/stereo/przetworn...c-a/1292-bta-10




czy jeśli zakupie taki o to sprzent z linku poniżej który ma wyjście optyczne bęndzie różnica>??

http://audio.com.pl/testy/stereo/przetworn...-a/1294-btr-100



PS: Wszystko to łączy się z Laptopem Dell XPS 13 2015


czy warto inwestować w taki sprzęt czy może macie jakieś lepsze pomysły? bo szkoda kolum skoro chodzą na zwykłym jacku wiec traci to ukrok 5.1 czy dobrze myśle?




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth jest fajne przez to że to wygodna forma transmisji bezprzewodowej. Do tego jest nieszkodliwa ze względu na bardzo niskie moce nadajników. Jednak ta metodą nie prześlesz dźwięku wielokanałowego. W praktyce pozostaje tylko droga przewodowa. Niektóre laptopy mają karty dźwiękowe które na wyjściu analogowym potrafią emulować sygnał cyfrowy. Wtedy potrzebny jest przedłużacz i przejściówka z mały jack mono na wtyk RCA. Rzadziej spotyka się wyjścia optyczne ukryte wewnątrz gniazda analogowego mały jack ( takie coś jest w Makach ). W przypadku braku takich opcji trzeba zaopatrzyć się w kartę dźwiękową z której można wyprowadzić sygnał cyfrowy. Są jeszcze urządzenia bezprzewodowe potrafiące streamować sygnał analogowy i cyfrowy poprzez łączność wi-fi. Google niedawno wypuściło taka wersję audio wcześniej produkowanego sprzętu który miał wyjście hdmi.
https://www.google.com/chromecast/speakers/
Nie wiem czy ta forma transmisji daje możliwość przesyłania dźwięku więcej niż 2 kanałów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymm no to teraz mi klina wbiłeś;p nie lubie jak coś mam i tego nie wykorzystuje.

Po przeczytaniu twojego postu nasunęła mi się kolejna myśl a jeśli kupić kartę muzyczna zewnętrzna USB z takim wyjściem optycznym?? najlepiej jak by istnialła karta muzyczna zewnętrzna na wifi ale chyba takiego czegoś nie ma;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem zwolennikiem bezprzedmiotowości gdy chodzi o dźwięk wysokiej jakości. Do podłączenia dźwięku z smartfona lub tabletu dobrze sprawdza się bluetooth. Jeśli chodzi o filmy i dźwięk to osobiście używam właśnie do tego celu blueraya. Jeśli jest problem z odtworzeniem jakiegoś pliku na nim to zawsze można użyć długiego kabla hdmi podłączonego do komputera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...