Skocz do zawartości

Jaki Cd aby rozjasnic troche dzwiek ...


Ania Vixen

Recommended Posts

Witam uzytkownikow tego forum bardzo serdecznie. Postanowilam , ze sie zarejestruje, gdyz czytajac zawsze to forum mozna sie wiele nauczyc, a ze teraz mam problem i nie znalazlam zbytnio odpowiedzi , mam nadzieje ze mi pomozecie.

Do rzeczy:

Posiadam wzmacniacz Nad 356 Bee , kolumny Klipsch rf 82 oraz cd Pioneer pd 7700 (ktory dostalam w spadku po wujku icon_wink.gif ). Ogolnie wszystko gra bardzo ladnie, jednak przeszkadza mi troche fakt, ze jest bardzo duzo srednicy (muzyka wokalna gra przepieknie), duzo dolu, jednak troche za malo wysokich. Gora jest troszke taki przygaszona. Tak jak w muzyce wokalnej mi to nie przeeszkadza , ale w popie czy rocku juz troche dokuczliwe sie to robi.

Wiec tak szukam o to zlotego sposobu aby dodac troche wysokich tonow, detalicznosci, dynamiki w taki sposob aby nie odchudzic podstawy basowej.
Wymyslilam , ze tym rozwiazaniem bedzie odtwarzacz cd. Hmmm moze cd ktory by gral troche konturowo czyli tzw "v"?

Bardzo wazna rzecz: w tym polaczeniu mam dobra stereofonie, przestrzennosc, nie chcialabym aby ulegla ona splaszczeniu.

Jakie cd w kwocie do 1300 pln byscie mogli poradzic do tego zestawy aby troche rozjasnic dzwiek (nie odchuddzajac podstawy basowej)?

Pozdrawiam ...
Ania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witaj Aniu Vixen
W tej chwili wszytko teoretycznie powinno być OK. Jednak jeśli chcesz rozjaśnić brzmienie to najłatwiej zrobić to regulatorem barwy. Za zbyt ciemne brzmienie obwiniał bym raczej wzmacniacz, Wzmacniacze tej marki znane są z tego że urządzenia podłączone do nich maja mały wpływ na to jak gra całość. Z jednej strony wpływ odtwarzacza CD jest stosunkowo niewielki, z drugiej wzmacniacz dominuje brzmienie. Do tego wszystkiego sam odtwarzacz CD który masz raczej nie jest odpowiedzialny w żadnym stopniu za zbyt ciemne brzmienie. Podejrzewam że potrzebujesz wzmacniacza o mocno podkreślonej górze pasma i szukałbym czegoś wśród Roteli. Warto rozejrzeć się za czymś używanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MobyDick icon_smile.gif Dziekuje za wyjasnienie. Tak moge pokrecic troche regulacja barwa "treble" i jest zdecydowanie lepiej, szczegolnie jak podjade potencjometrem tak do polowy , czyli godz 15. Pytanie tylko , czy to jest zdrowe dla kolumn, czy nie uszkodze wysokotonowych glosnikow? Nie znam sie icon_smile.gif Z zalozenia sucham zawsze na 0. Troche bojazliwy ze mnie ludek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego wzmacniacza jest układ soft clipping, który zmniejsza zagrożenie dla głośnika wysokotonowego przy zbyt głośnym graniu. Kiedy nie potrzebujesz regulacji barwy wskazane jest używać funkcji tone defeat. Przy racjonalnych poziomach głośności i bez tego nie powinno być problemów. Jednak jesli potrzebujesz grac bardzo głośno to wzmacniacz jest do tego dość dobrze przygotowany. Jednak rzeczywista moc jaka może przyjąć głośnik wysokotonowy to zwykle nie więcej niż kilka watów i zawsze istnieje prawdopodobieństwo ze może się spalić, gdy zbyt mocno go obciążymy.
Zwykle najbardziej doskwiera niedobór wysokich tonów , gdy słuchamy cicho. Wtedy głośnik wysokotonowy nie jest obciążony mocno. Przy tym wzmacniaczu może występować brak zjawiska jaki można spotkać przy większości wzmacniaczy. Chodzi o to ze na skutek działania funkcji zaokrąglania przesterowanych przebiegów przy przesterowaniu (soft clipping) nie mamy skrzeczenia wysokich tonów, które jest objawem przesterowania. Dlatego tym wzmacniaczem można bezpieczniej wchodzić w przesterowanie. Jednak wtedy dochodzi do przygaszenia brzmienia. Nie jest to jednak prawidłowa praca dla wzmacniacza i należy mimo wszytko wzmacniacz wtedy ściszyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie jest ok , gdyz jak slucham glosno to juz mi tak nie przeszkadza ten brak wysokich tonow, wtedy jak by wszystko sie wyrownywalo. Wiec przy mniejszych poziomach bede uzywac po prostu potencjometru "treble" i problem w sumie bedzie rozwiazany.
Wzmacniacza bym nie chciala wymieniac , gdyz przesluchiwalam pare i w sumie ten najbardziej mi sie podobal w brzmieniu.
Jednak co do odtwarzacza to i tak musze cos zakupic nowego gdyz, ten Pioneer nieco juz szwankiuje, a w serwisie powiedziano mi , ze juz laserow do nich nie ma niestety.

Przegladalam jakie nowe cd sa w zalozonej przeze mnie kwocie i troche tego jest. Myslalam nad Nadem do kompletu ale duzo osob odradza takie polaczenie. Poza tym chcialabym wejscie usb do odtwarzania mp3, gdyz czasem nie chce mi sie latac z plytkami. Kupilam najnowszy magazyn Audio Video i jest tam porownanie kilku cd w kwocie 1000 - 2000 pln i zachwalaja Denona Dcd 720 ae. Co o nim sadzicie warto? A moze Yamaha cds 300?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana lasera w tym Pioneerze to sprawa raczej nieopłacalna. Mają dobre i długowieczne napędy , które potrafią grać długo bezawaryjnie. Jednak jeśli dobiega już swojego kresu to warto wymienić go na coś nowszego. Ten Denon dobrze sprawdza się przy odtwarzaniu plików mp3, bo ma możliwość wyświetlania informacji o utworze . Nie jest to w brew pozorom częsta sytuacja w odtwarzaczach CD. Jednak trudno o odtwarzanie plików lepszej jakości niż mp3 w CD. Może za jakiś czas pojawią się takie. Z tym lepiej radzą sobie blueraye . Jednak zwykle do stereo wymagają zewnętrznego DACa i podłączenia do TV do ich obsługi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, wolalabym uniknac wlaczania tv , wole krotsza droga odtwarzacz , ktory wlacze i ma grac. Ja niestety nie mam za duzo plikow flac, ale mam troche mp3 320kbps wiec odtwarzanie takiej funkcji w cd po usb bardzo mnie zadowala. Mam odtwarzacz blu ray , ktory czyta pliki zarowno mp3 jak i flac, ale dzwiek z niego nie jest za dobry (po rca do wzmacniacza), wiec tak jak mowisz napewno by sie przydal Dac, ale to juz troche za duzo kombinacji.

Jezeli ten Denon radzi sobie z odczytem katalogow po usb to wielki plus jak dla mnie. No nic musze sie zastanowic icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie zamienił tego NADa na ROTELa RA-985BX. Pewnie dlatego że nie przepadam za NADami. Mulą dźwięk. Może znajdzie się tu ktoś kto lepiej oceni opłacalność zakupu tego Rotela. Ja w tej dziedzinie nie jestem zbyt kompetentny. Cena z tej aukcji wydaje mi się zbyt wysoka.
Tutaj:
http://sprzedajemy.pl/wzmacniacz-zintegrow...endarny,4148532
ktoś kupił taki za 1200 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaczniesz od czegoś, co i tak Ci się może przydać jeśli chcesz dźwięku bardziej wyrazistego, rozdzielczego i nośnego?
Czyli od kabli.
Jakie masz okablowanie w swoim systemie? Bo jeśli jakieś podstawowe albo o zgrozo z marnej jakości materiałów, to mogło to nieźle zdegradować brzmienie.
Zdziwiłem się, czytając jaki masz zestaw, że brak Ci tam wysokich tonów.
Powinno być ich dużo i niezłej jakości z Pioneera, dużo i jednak marnej jakości z kolumn Klipsch oraz w miarę, ale na pewno nie deficytowo z NADa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się... system już masz. Teraz trzeba go tylko dopieścić poprzez dopasowanie odpowiedniego okablowania.
Jeżeli brakuje Ci góry a masz do wydania 1200zł szukałbym srebrnych kabli lub chociaż hybrydowych... no i oczywiście pomału zacząłbym inwestować w dobre sieciówki....

Ale przecież kable nie grają icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy w życiu nie odchudzimy podstawy basowej stosując srebrne kable.
Sam na takich gram i bas jest referencją (oczywiście moje kable są drogie to fakt) ale są firmy takie jak np. YP Argentum które graja równie wybitnie. Można było się o tym przekonać podczas ostatniego AS w pokoju firmy PhaSt.

Oczywiście dobrać kable trzeba bardzo ostrożnie bo można przesadzić w jedną lub drugą stronę i wtedy brzmienie robi się nieprzyjemne. wszystko opieramy na odsłuchach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panom za zabranie głosu w temacie. A wiec jesli chodzi o kable to troche az wstyd sie przyznac, ale nie sa to jakies super extra;) Nie pamietam firmy ale sa to zwykle kable z miedzi beztlenowe, jakies 8 zl za metr o ile pamietam, nic nadzwyczajnego w kazdym badz razie.

Sama charakterystyka brzmieniowa Klipsha jest konturowa, taki dzwiek lubie dlatego je wybralam (sluchalam jeszcze inne kolumny ale najbardziej przypadly mi te do gustu), jednak troche brakuje mi tutaj tych wysokich, rozdzielczosci. Moze faktycznie powinnam zaczac rozgladac sie za kablami tylko trzeba miec na uwadze jak to slicznie zauwazyl Pan f1angel iz bas nie moze byc oslabiony ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz zaznaczę że wszystko proszę oprzeć o odsłuch we własnym systemie. Proszę iść do dobrze zaopatrzonego salonu audio i wypożyczyć ze dwie pary IC i dwie pary głośnikowych i zrobić porównanie w każdej konfiguracji. Wtedy najlepiej będziesz wiedzieć czy coś się zmieniło w systemie.Będziesz wiedzieć w którą stronę masz uderzać dalej w poszukiwaniach.

Pamiętaj tylko taką zasadę że "zawsze" można lepiej. Należy widzieć kiedy należy powiedzieć stop w tych poszukiwaniach icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada arti, z pewnoscia z niej skorzystam icon_smile.gif. Jakies konkretnych marek szukac kabli? Rozumiem , ze musza być posrebrzane (badz srebrne, ale to chyba majatek) Moze, najpierw podzielimy moje wydatki. Jak wczesniej mowilam , musze kupic Cd odtwarzacz tak czy tak, gdyz moj Pioneer mi szwankuje. WIec tu sa dwie sprawy, odtwarzacz cd i kable. Mam 2000 Pln na wydanie , zmiescilabym sie w tej kwocie? Zakladajac np 1200 na cd i 800 na kable?
Kable to 2x2m , jesli chodzi o interkonekt to mam firmy Melodika (100 pln kosztowal)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że z tym wzmacniaczem inwestowanie w zbyt drogie kable było by wyrzucaniem pieniędzy.
Za absolutnie górny pułap cenowy dla przewodów głośnikowych uznał bym Chord Carnival Silverscreen BiWire po ( ostatnio 45zł/m )
Wymyślanie czegoś bardziej wyrafinowanego było by grubą przesadą.
Interkonekt bym nie zmieniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ten droższy , tylko w innym sklepie maja go taniej i darmową wysyłką:

http://nautilus2.pl/chord-carnival-silvers...screen%20BiWire

Za dopłatą potna go i założą wtyki bananowe. ( za bi-wire liczą sobie 108 zł )
Do takich kabli masz przystosowane przyłącza w kolumnach ( wtedy zwory są zbędne)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te drugie icon_smile.gif z czterema końcówkami od strony kolumn.
Oczywiście kabel Chorda zagra o wiele bardziej klasowo od tych co teraz posiadasz. Na pewno nie zawiedziesz się na basie w tym przedziale cenowym...
Odtwarzacze cd Pionner nigdy nie były wybitne brzmieniowo więc tylko skorzystasz przy jego wymianie ale dopieszczenie systemu to kable nie elektronika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu bi-wire oddzielne kable wykorzystane są do zasilania sekcji niskotonowej oraz sekcji wysoko tonowej. Dzięki temu w jednym kablu płyną głównie niższe częstotliwości a znikomy jest udział wyższych składowych. W drugim kablu zachodzi sytuacja odwrotna, płyną w nim głównie wyższe składowe, znikomy jest zaś poziom składowych niższych. Akurat w Twoich kolumnach można zastosować takie podłączenie ponieważ umożliwia to zastosowana w nich zwrotnica...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...