Skocz do zawartości

"Usieciowienie" zestawu


414

Recommended Posts

Posiadam zestaw Yamahy składający się z amplitunera RX-V657 oraz odtwarzacza dvd S657, który ma już 10 lat. Głośniki to Paradigm Monitor 3 v.4. Słyszę różnicę w stosunku do prawdziwie audiofilskich zestawów za kilkadziesiąt tysięcy, natomiast ogólnie jestem zadowolony z tego, jak to gra.
Przymierzam się do dołożenia czegoś, co umożliwi mi słuchanie muzyki z internetu, przede wszystkim serwisu Spotify. Rozważam następujące rozwiązania:
a) Wymianę posiadanego amplitunera na amplituner stereo Onkyo TX-8150
b) Dokupienie modułu Connect firmy Sonos
c) Dokupienie odtwarzacza CD z funkcjami sieciowymi Yamaha NT670D
d) Dokupienie odtwarzacza sieciowego Cambridge CXN
Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne sugestie, co do najbardziej optymalnego rozwiązania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz różnicę w porównaniu z zestawami za kilkadziesiąt tysięcy zł? Nooo icon_mrgreen.gif
A tak poważnie, to dobrze dobrany zestaw stereo za mniej niż 5 kzł. (używany za jeszcze mniej) pozamiata dźwiękowo Twój zestaw.
Zapytam. Dlaczego kupiłeś amplituner do kina domowego i odtwarzacz DVD do słuchania muzyki w stereo?

Myślę, że kupienie odtwarzacza sieciowego Cambridge Audio CXN będzie najlepszym nie tyle rozwiązaniem, co najlepsze pod względem dźwięku.
Choć do powyższego zestawu będzie niczym dokupienie opon spełniających wymogi Ferrari do Fiata Pandy icon_wink.gif
Przerost formy nad treścią.
Wiesz przecież, że największy wpływ na jakość dźwięku mają kolumny (oprócz akustyki) a później wzmocnienie, czyli najlepiej wzmacniacz (lepiej tylko dzielony przedwzmacniacz plus monobloki icon_biggrin.gif ).
Źródło dźwięku jako najdoskonalszy (oprócz okablowania) element toru audio nie musi być aż tak drogie. Choć oczywiście nie należy go lekceważyć.

Kolumny Paradigm są może nie najgorsze, choć nadają się raczej tylko do mocniejszych brzmień, np. do rocka.
Ale tragicznie grający amplituner KD Yamahy, jeśli myślisz o przyzwoitym stereo, trzeba zamienić na wzmacniacz stereo.
Używany oczywiście, bo w podobnym budżecie uzyskasz dużo lepszy dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, że i tak nie masz podpiętych pewnie wszystkich wymaganych w kinie kolumn, więc jego pozbycie się jest podwójnie dobrym posunięciem. Bo słuchasz muzyki niestety na amplitunerze kinowym, a którego głównej funkcji i tak nie wykorzystujesz.
Nie trzeba mieć kilkadziesiąt tys. złotych żeby coś zagrało lepiej niż amplituner kinowy, czy żeby usłyszeć różnicę, wystarczy często nawet tańszy wzmacniacz stereo, ewentualnie dobry amplituner stereo. Skoro podoba Ci się styl Yamahy warto zwrócić uwagę na yamaha rn 602, jest bardzo zbliżona do oferty Onkyo tx8150.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słyszysz różnicę w porównaniu z zestawami za kilkadziesiąt tysięcy zł? Nooo icon_mrgreen.gif
A tak poważnie, to dobrze dobrany zestaw stereo za mniej niż 5 kzł. (używany za jeszcze mniej) pozamiata dźwiękowo Twój zestaw.
Zapytam. Dlaczego kupiłeś amplituner do kina domowego i odtwarzacz DVD do słuchania muzyki w stereo?

Myślę, że kupienie odtwarzacza sieciowego Cambridge Audio CXN będzie najlepszym nie tyle rozwiązaniem, co najlepsze pod względem dźwięku.
Choć do powyższego zestawu będzie niczym dokupienie opon spełniających wymogi Ferrari do Fiata Pandy icon_wink.gif
Przerost formy nad treścią.
Wiesz przecież, że największy wpływ na jakość dźwięku mają kolumny (oprócz akustyki) a później wzmocnienie, czyli najlepiej wzmacniacz (lepiej tylko dzielony przedwzmacniacz plus monobloki icon_biggrin.gif ).
Źródło dźwięku jako najdoskonalszy (oprócz okablowania) element toru audio nie musi być aż tak drogie. Choć oczywiście nie należy go lekceważyć.

Kolumny Paradigm są może nie najgorsze, choć nadają się raczej tylko do mocniejszych brzmień, np. do rocka.
Ale tragicznie grający amplituner KD Yamahy, jeśli myślisz o przyzwoitym stereo, trzeba zamienić na wzmacniacz stereo.
Używany oczywiście, bo w podobnym budżecie uzyskasz dużo lepszy dźwięk.



Dziękuje za opinie. No, cóż. Celne pytania. Odtwarzacz DVD wykorzystuję, żeby od czasu do czasu coś obejrzeć. A amplituner kina domowego kupiłem, bo wtedy wydawało mi się, że może pójdę w tym kierunku.
W takim razie nasuwa mi się pytanie, o sugestie co do zestawów stereo, które pozamiatają mój zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co napisałeś wynika, że i tak nie masz podpiętych pewnie wszystkich wymaganych w kinie kolumn, więc jego pozbycie się jest podwójnie dobrym posunięciem. Bo słuchasz muzyki niestety na amplitunerze kinowym, a którego głównej funkcji i tak nie wykorzystujesz.
Nie trzeba mieć kilkadziesiąt tys. złotych żeby coś zagrało lepiej niż amplituner kinowy, czy żeby usłyszeć różnicę, wystarczy często nawet tańszy wzmacniacz stereo, ewentualnie dobry amplituner stereo. Skoro podoba Ci się styl Yamahy warto zwrócić uwagę na yamaha rn 602, jest bardzo zbliżona do oferty Onkyo tx8150.



Dziękuję za opinie. Rzeczywiście nie mam. Słucham stereo i rzeczywiście nie wykorzystuje amplitunera w jego głównej funkcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Ci coś konkretnie poradzić musiałbyś napisać swój post/zapytanie jak należy
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Czyli musimy znać wielkość pomieszczenia i jego akustykę (pokój pusty, czy gęsto umeblowany, ściany gołe, czy stoją przy nich meble, wiszą półki, obrazy). Duże płaskie i twarde powierzchnie nie wróżą dobrego dźwięku a jeśli jednak takie są, to potrzebujemy innych kolumn, niż w dobrze wytłumionym/różnorodnie "ustrojonym".

Inna podstawowa sprawa, to jaki rodzaj dźwięku lubisz. Bo jeśli wyostrzony, jasny i chłodny, oraz suchy, to nawet najlepsze kolumny czy wzmacniacz grające miękko, łagodniej, z ociepleniem i soczyście Cię nie zadowolą.

Oczywiście jak wyczytałeś w linku podaj budżet oraz co konkretnie chcesz kupić (jakie elementy zestawu) i jakie ma to mieć funkcje, udogodnienia itp?

Okablowanie też jest ważne, bo złe może zdegradować dźwięk nawet najlepiej dobranego zestawu. Kable dobieramy jako ostatnie.

I na koniec przypomnienie. Paradigm Monitor 3v.4 to kolumny (kolumny głośnikowe) a nie głośniki.
Bo głośniki czyli przetworniki elektrtoakustyczne są częścią tych kolumn jak obudowa, zwrotnica, okablowanie, zaciski głośnikowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...