Skocz do zawartości

stereo do sypialni 16m2


galen

Recommended Posts

Witam,

Chcemy skompletowac do sypialni przyzoite stereo do sluchania muzyki poważnej, lekkiej ale i popularnej. Nie sluchamy metalu, ciężkiego rocka, techno itp, ale potrzebujemy móc odtwarzać nie tylko plyty, ktore posiadamy, ale również zrodla cyfrowe z tabletu.

Obecnie mamy zestaw pioneer sc-lx 76 + monitor audio silver 8, sub i satelity, odtwarzacz jakis tani sony blue ray, brzmienie zestawu nam bardzo odpwowiada. Pomysł jest taki, ze do kina domowego na dół kupimy inne większe kolumny, a monitor silver 8 idą na gore. Pytanie jaki wzmacniacz i jaki odtwarzacz sieciowy do tego by pasowal? Docelowo chcialbym raczej uklad 2.1 a nie same kolumny. Lubie potezny, miekki bas schodzacy bardzo nisko, tak by nie trzeba bylo glosno sluchac by poczuc otaczanie dzwieku.

Dziekuje i wybaczcie indolencje czy profanacje. ☺
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sprzęt używany czy nowy?
Ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy?

Nie trzeba mieć woofera aby wszystko dobrze słyszeć nawet przy cichym słuchaniu... wystarczą dobre kolumny.


Bez znaczenia czy nowy choć boje się sam sprawdzać używany. Cena to rozsądek mi podpowiada ze cena wzmacniacza i odtwarzacza nie powinny przekraczać ceny kolumn. Nie mam słuchu absolutnego, ale widzę skoki jakości kiedyś miałem tania yamahe później denona 2311 co się spalił i ten Pioneer teraz to niebo a ziemia. Ale zawsze można lepsze. Czyli mówiąc wprost myślałem o jakimś wzmacniaczu do 4,5 tys o ile jest sens ale dam rade więcej jeśli trza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
z nowych wzmacniaczy w tym budżecie ciekawymi opcjami są Denon PMA 1520 oraz Musical Fidelity M3si choć ten zaliczałby siędo tych nieco droższych icon_smile.gif
Do Denona dobierzesz w komplecie odtwarzacz sieciowy.
Do Monitor Audio Silver 8 ciekawą propozycją byłby też zestaw Marantz PM7005 + NA 6005

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grę wchodzi nowy sprzęt to zwróć uwagę na system oparty na wzmacniaczu Cambridge CXA80 i do tego odtwarzacz strumieniowy CXN a jeśli słuchasz CD, to transport CXC, system ma wszystko czego potrzebujesz łącznie z dodatkowym wyjściem na suba, warto też dokupić modem bluetooth BT100. U mnie całe te ustrojstwo gra z Silverami 8 i jestem zadowolony icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, poczytałem testy i doszedłem do wniosku, że muszę chyba odsłuchać nastepujących pozycji:

advance acoustic x-i120
nad c356bee z DAC II
Pionner A-50DA
Marantz 7005 lub nawet 8005.
Denon 1510/1520 jesli będzie warto po odsłuchu (uprzedzony jestem do denona po moim 2311)
Cambridge Audio CX80

Korci mnie też porównać z powyższymi Pionnera sx-n30 i Onkyo TX8150 czy bedzie duzo gorzej bo to wygodne i tańsze o ile wogóle nadaje sie do takich kolumn jak monitor silver 8, bo nie wiem czy uciągnie.

Teraz trochę potrwa zanim uda mi się odsłuchać gdzieś te zestawy.
Jeśli z jakiegoś powodu któres z tych rozwiązań nie pasują do silver 8 to poproszę o komentarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...