Skocz do zawartości

Zestaw Stereo z Amplitunerem 25m2 do ok 5,5tys


KrzysiekM

Recommended Posts

Witam, dopiero co zaczynam zabawę z Audio i oczywiście jak większość mam mnóstwo dylematów co sobie kupić a niestety czasu brak na odsłuch, na forum hi-fi zadałem podobne pytanie lecz tam nikt mi nie pomógł liczę, że tutaj ktoś coś podpowie. Potrzebuję Amplitunera z radiem interenetowym z możliwości podłączenia TV konsoli. wybrałem kilka Amplitunerów i kolumn 2.0 i proszę o podpowiedź co będzie grało na przyzwoitym poziomie

Pomieszczenie 25m2 może troszkę więcej, kwota do około 5,5tys

Amplituenry:
1. Harman Kardon Avr370
2. Denon x2200 lub x3100
3. Marantz SR5009 lub sr6009
3. Yamaha v779 lub A840
4. Onkyo 646

Kolumny:
1. Q Acoustics 3050
2. Monitor Audio BX6
3. Paradigm monitor 9 v.7
4. Klipsch RF26

Zależy mi na 80% muzyki różnego rodzaju, moim faworytem z amplitunerów to pozycje 1 i 2 a z kolumn 1 pozycja
Pozdrawiam Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzysztofie,
jeśli zamierzasz zbudować system dwukanałowy, a odsłuch muzyki będzie stanowił większość czasu, zdecydowanie polecam Ci jeden z amplitunerów sieciowych stereofonicznych. Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie Harman Kardon HK3770, Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8150. To trzy flagowe modele konkretnych marek, oferujące praktycznie pełne wyposażenie oraz bardzo dobrą jakość dźwięku.
Harman Kardon zaoferuje brzmienie najrówniejsze, dobrze wypełnione ale bez uwypuklania skrajów pasma. Onkyo pójdzie bardziej w analityczność, dokładność, szczegółowość oraz szybki, dobrze kontrolowany, punktowy bas. Yamaha natomiast to amplituner najbardziej rockowy, lubiący mocniejsze gatunki, eksponujący skraje pasma.
W kwestii kolumn na pewno Twój wybór kolumn Q Acoustics QA3050 jest jak najbardziej dobry. To równe brzmieniowo kolumny o uniwersalnej charakterystyce i raczej gęstym, lekko ocieplonym dźwięku. Jako alternatywa spójrz proszę na Monitor Audio Bronze 6. To trochę bardziej otwarty przekaz, swobodny z większą ilością szczegółów i mocniej podkreślonym basem. Warto odsłuchać także świetną moim zdaniem, polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz jeśli słuchasz mocniejsze gatunki muzyczne, teraz w świetnej ofercie cenowej Paradigm Monitor 9 v.7.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bez odsłuchów we własnym pomieszczeniu ciężko będzie trafić w system który do końca będzie Ciebie satysfakcjonował. Nie ma doradcy jak własne ucho... Po drugie amplitunery nigdy nie zagrają tak samo jak wzmacniacze stereo. Po trzecie czy kwota którą chcesz przeznaczyć ma być na sprzęt nowy czy wchodzi w rachubę druga ręka...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q21 bardzo dziękuję za sugestię pewnie znów troszkę zacznę czytać na temat tej propozycji, co do odsłuchu troszkę daleko mam ale znajomy też myśli o zakupie tylko że kina więc może wspólnie uda nam się zebrać do kupy i przyjechać.
arti może być druga ręka tylko cięzko znaleźć ampli z radiem internetowym, a kolumny jak najbardziej na TAK
Jack75, napisałem że chcę na dzień dzisiejszy stereo nie kino domowe za rok albo pół będę miał na resztę kolumn w razie "w", wzmacniacz + tuner nie znalazłem z radiem internetowym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekM, Propozycje amplitunerów a szczególnie kolumn są od sasa do lasa. To tak różnie grające elementy, że naprawdę tzreba wiedzieć jakie są Twoje preferencje brzmieniowe (rodzaj dźwięku, jego barwa, temperatura, stopień twardości, jasności, nasycenia, soczystości, równowagi tonalnej itp.) i rodzaj słuchanej muzyki (rock, metal, jazz, klasyka, elektronika, techno itp... .)
Bez tego ani do proga, jak to mówią icon_wink.gif
To niestety trzeba wiedzieć i nikt tu tak naprawdę Ci nie poradzi, póki nie będzie tego wiedział, bo inaczej będzie to porada na odp... się
albo promująca coś, co ktoś ma do sprzedania icon_mrgreen.gif

I zapytam, powtarzając pytanie Jacka75, po co Ci amplituner KD, skoro słuchasz muzyki?
No wiem, piszesz, że chcesz rozbudować zestaw do KD. Ale rozbudowa nie zawsze jest poprawą jakości.
W tym wypadku może być degradacja dźwięku.
Amplituner KD by pokazał podobną do wzmacniacza stereo jakość dźwięku powinien (moim zdaniem) kosztować 3 - 4 razy więcej ni z wzmacniacz.
No i jak połączysz stereo z kinem domowym?
Można oczywiście, ale musisz mieć dobry jakościowo przedwzmacniacz w amplitunerze KD i wyjście z tego przedwzmacniacza w formacie stereo RCA a wzmacniacz stereo, który teraz chcesz kupić musi mieć wejście na końcówkę mocy (main IN).

I na koniec uwaga. W stereo używa się określenia kolumny (po prostu i... wiadomo o co chodzi), lub kolumny stereo. A kolumny 2.0, to określenie rodem z kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetni by powiedzial jak to ma grać gdybym znał różnice, napisalem że dopiero zaczynam coś tworzyć chcialbym słyszeć muzykę a nie tylko dudniwnie. Fajnie jak by grało to czysto, głośno raczej żadko będzie puszczane. Rodzaj muzyki Ballady Metallica, lady pank, żona pewnie jakieś italo disco, wspołczesne hity, stare kawałki hip hopu, dance w 55% więc chyba po troch wszystko.

Jedyna styczność jaką mialem to dawno temu diore segmentową z kolumnami unitra jak dobrze pamietam. Brat ma jakis kilkuletni amplituner Marantza z głośnikami podstawkowymi Chario tez wyższy model gra bardzo przyjemnie dla mnie ale też nie ten przedzial cenowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś pod swoim awatarem skąd jesteś. Zapytam więc, czy masz możliwość odwiedzenia jakiegoś salonu audio i posłuchania kilku zestawów o różnym charakterze brzmienia? Wiedziałbyś wówczas jaki dźwięk Ci odpowiada a jaki nie.
Bo inaczej możemy Ci tu wybrać zestaw, który będzie odpowiadał np. mnie ale nie Tobie.

I na koniec następna uwaga. Kolumny głośnikowe albo po prostu kolumny, to na przykład właśnie Chario.
A głośniki, to przetworniki elektroakustyczne w nich umieszczone. Samych głośników nie podłączasz pod wzmacniacz/amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jack75, napisałem że chcę na dzień dzisiejszy stereo nie kino domowe za rok albo pół będę miał na resztę kolumn w razie "w", wzmacniacz + tuner nie znalazłem z radiem internetowym


Tylko abyś mnie zrozumiał, amplituner kina domowego z dwoma kolumnami to nie jest automatycznie sprzęt stereo. Oczywiście dokupując kolejne kolumny efektowe, muzyki stereo też słucha się na dwu kolumnach, jednak to nadal sprzęt kinowy. Oczywiście Twoje te propozycje to nie są na szczęście pierwsze lepsze amplitunery kina za 1200zł, ale jednak.
Tunerem sieciowym, odtwarzaczem plików z radiem www i klasycznym UKF jest Denon dnp 720. Niestety wiele firm zrezygnowało w swoich odtwarzaczach sieciowych z klasycznego radia.
Co nie znaczy (na szczęście) że nie ma ich w amplitunerach stereo, takich które zaproponował np. Q21, bo to byłaby raczej lepsza droga, lepszy dźwięk, dużo prostsza obsługa, a funkcjonalność ta sama.
Cytat

Bardzo chetni by powiedzial jak to ma grać gdybym znał różnice, napisalem że dopiero zaczynam coś tworzyć


Jak napisał f1angel, niby każdy z tych zaproponowanych klocków ma swój indywidualny styl brzmienia . Co w połączeniu z konkretnymi, też skrajnie różnie grającymi kolumnami, da różny finalny efekt( niektórych połączeń lepiej unikać). Szkoda że odmawiasz sobie odsłuchu i trafnego, własnego wyboru pod swój gust ( bo wychodzi na to, że niektórzy ludzie rezygnują z własnego wyboru i zdania na sprawy które bezpośrednio ich dotyczą). Może więc chociaż poczytaj w testach jaki styl prezentują te marki/produkty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, zaczynam dostrzegać waszą racje tzn żeby zrezygnować z KD, w tej chwili coraz częściej chodzą mi po głowie takie amplitunery jak Q21 mi podesłał i faktycznie jeśli uda mi się jeszcze żonę przekonać to jest 60% szansy że cos z tego wybiorę, na odsłuch chyba się wybiorę w sobotę niedaleko mnie jest w Bielsku Białej i Andrychowie jakieś studia odsłuchowe, bardzo podobają mi sie kolumny Q Acoustics ale 2050i oraz Monitory chciał bym ich posłuchać, mam nadzieję że będę miał taką możliwość.

w najgorszym wypadku wezmę Harmana Kardona avr370 jak żona mi będzie chciała urwać "kochonos" bo ten amplituner gdzieś czytałem to jeszcze najlepiej gra w stereo ale to tylko czytałem i wiem że ma jakieś małe problemy z plikami FLAC co chyba by mi się przydało.

Jeśli zdecyduje sie na amplituner Stereo taki jak zaproponował Q21 to będzie raczej Onkyo lub Yamacha, nie wiem czego uda mi sie posłuchać nie śpieszę się z wyborem.

Wiem, że nie da się powiedzieć to za tą cenę będzie najlepsze i nic nie ma lepszego


A wracając do tematu co powiecie na amplituner wielokanałowy z pre out i do tego za 3-4 miesiące kupić wzmacniacz jakiś kultowy starszy ale o fajnym brzmieniu?? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kultowy wzmacniacz będzie miał swój kultowy przedwzmacniacz, a w trybie stereo amplituner KD będzie pełnił dla niego tylko rolę co najwyżej źródła dźwięku z regulowanym wyjściem. Skupił bym się bardziej na wzmacniaczu stereo ( w przyszłości ). Sądzę że różnica w przedwzmacniaczach 779 i A850 nie będzie w tej kwestii warta uwagi. A850 jest bardziej powściągliwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nawet znacznie tańsze amplitunery kd z funkcjami sieciowymi radzą sobie z falcami. Wybór to często kwestia własnych preferencji. Jeszcze więcej zależy od tego do jakich kolumn się taki sprzęt podłączy. Problemem bywa również to że jeśli słucha się jak gra dany amplituner , to robi się to na innych kolumnach niż docelowo przewidziane. Potem przychodzi rozczarowanie że nie jest tak jak być powinno. Bo ważne jest jakie dodatkowe ma duperele dany amplituner niż to żeby podłączyć do tego dobre kolumny i do tego dobrze dopasowane. Jeśli lubisz lekko przygaszone brzmienie to warto pomyśleć o a840 lub a850. Co do Denonów się nie wypowiadam. Nie znam ich za bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim faworytem był HK avr370, znalazłem że nie wszystkie FLAC chce odtworzyć coś pisali o aktualizacji ale nie znalazłem nigdzie info o rozwiązaniu problemu, w instrukcji napisali tylko MP3 i WMA jeśli miał bym pewność że odtworzy FLAC to pewnie bym nie miał dylematu. Postaram się odsłuchać z takimi kolumnami jak chciał bym kupić o ile spodoba mi się ich brzmienie qa 2050i
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten kultowy wzmacniacz będzie miał swój kultowy przedwzmacniacz, a w trybie stereo amplituner KD będzie pełnił dla niego tylko rolę co najwyżej źródła dźwięku z regulowanym wyjściem.


Tylko źródła? Czy aż źródła? icon_rolleyes.gif Chyba nie bagatelizujesz roli źródła dźwięku. Zresztą źródło będzie inne a pre amplitunera KD musi być dobrej jakości, bo inaczej będzie kicha.
A KrzysiekM, to niby jak ma przełączać pomiędzy kinem a stereo? Grzebać za każdym razem kabelkami i zworkami z tyłu wzmacniacza?
No bo chyba dźwięk kinowy nie będzie szedł także przez przedwzmacniacz wzmacniacza stereo?
Bo jeśli stereo i kino domowe ma być połączone, to zarówno funkcjonalnie jak i dźwiękowo (jakościowo).
No nie wiem. A jak Ty to widzisz? Bo ja jakoś nie bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery kina domowego są w zasadzie od razu źródłem. Dlatego że źródłem dla ich dźwięku jest w praktyce ich wbudowany DAC. Podłączanie źródeł analogowych jest w większości przypadków nieporozumieniem bo dźwięk z wejścia musi zostać przetworzony na postać cyfrową , potem poddany obróbce i znowu trafia przez wbudowany DAC do jego wzmacniacza. Do czystego audio stereo można podłączyć na drodze analogowej źródło dźwięku stereo wprost do wzmacniacza stereo. W połączeniu amplituner kd z wzmacniaczem stereo, ten pierwszy staje się źródłem o regulowanym poziomie. Dobrze jeśli wzmacniacz ma wejście na końcówkę mocy do tego. Jednak nie jest to niemożliwe kiedy podłączamy kino pod wejście liniowe.
Trzeba wtedy tylko zapamiętać ustawienie potencjometru.
Jak widzisz żaden magiczny przełącznik nie jest tu potrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem posłuchać kilku zestawów kolumn na amplitunerze Stereo Yamaha R-N602, kolumny które zapamiętałem:
1. Q Acoustics 2050i
2.Tannoy Mercury V4i
3. Boston Acoustics A 250 chyba


i jeszcze dwa ale wyleciały mi z głowy bo grały słabo, o dziwo ale Tennoy zagrał bardzo fajnie i bass schodził dosyć nisko mimo że chyba była to najtańsza kolumna odsłuchiwana w/g mnie i kolegi nie wiele gorzej od Q Acoustics 2050i. Więc muszę się z tym przespać i pomyśleć bo jednak amplitunera wielokanałowego nie kupię.
Teraz mam dylemat czy kupić Q Acoustics 2050i vs Q Acoustics 3050 różnica w cenie +/- 500zł i nie słyszałem 3050 bo nie było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do końca nie sugeruj się tym co usłyszysz w salonie audio. Po takich odslychach będziesz wiedział podglądowo jak grają dane kolumny. W domu brzmienie może się trochę różnić i nie do końca może Ci to pasować. Lepiej jest wypożyczyć kolumny do domu i wtedy na 100% będziesz wiedzieć co i jak... Wcale się nie dziwie że podobały Ci się Tannoy-e. Mimo nie wygórowanej ceny brzmią bardzo poprawnie w całym paśmie i brałbym je pod uwagę przy ewentualnym wyborze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę z tego, Tanoy naprawdę przyjemny i mogę polecić każdemu lecz q 2050i były bardziej wyraźne i otwarte brzmienie miały, ocenę jaką u mnie dostały to 2:3 dla q2050i inna sprawa że miały wyższą skuteczność a co za tym idzie były głośniejsze i było trzba troszkę przyciszyć do podobnego poziomu. I chyba zostanę przy nich nie wiem czy uda mi się je wypożyczyć, zobaczę. Sprzedawca zaciekawił mnie musiccastem ale widzę że dosyć droga to impreza...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na to nie patrzeć jednak lepszy dźwięk miałbyś z urządzeń używanych. I to dużo lepszy dźwięk, bez dwóch zdań.
W salonie, to tylko możesz się zorientować jaki typ dźwięku wolisz. Ostro, pikantnie i chłodno czy słodko, miękko, z ociepleniem.
Ale rozumiem też jeśli się obawiasz używanego. To Twój wybór.
Choć używane kolumny czy wzmacniacz też można by odsłuchać najpierw u sprzedającego a później może dogadalibyście się, że u Ciebie w domu. Ale trzeba by szukać ofert an Allegro i OLX w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.

Pamiętaj, że nowy zestaw oprócz tej zalety, że przez jakiś czas jest nowy, ma gwarancję, ma również wady.
Czyli jak piałem gorszy dźwięk i w razie odsprzedaży (znudzi Ci się, będziesz chciał czegoś lepiej grającego, jednak ten typ dźwięku Ci się po czasie nie spodoba, zmęczy - choć w salonie grało świetnie) stracisz 20 - 50% w zależności od opinii na temat tego sprzętu na rynku second hand, na forach, wśród użytkowników.

Co do połączenia kino domowe - stereo, to MobyDick ma rację, jeśli najlepszy odbiór stereo będzie priorytetem.

I na koniec. Po polsku piszemy bas (przez jedno "s") a najlepiej niskie tony, bass to co innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...