Skocz do zawartości

kino domowe: amplituner plus kolumny


szumacher

Recommended Posts

Witam Wszystkich znających się na audio oraz poszukujących informacji.

Jestem nowy na forum i jak to nowy szukam porady przy wyborze kina domowego.

Budżet do około 15 tys.
Salon 30 m^2
Mam poprowadzoną instalację kabli głośnikowych ścianie pod zestaw kolumn 5.1 (nazwy kabli nie pamiętam jakieś specjalne :-))
Kolumny przednie i tylne muszą być małe / płaskie i zawieszane na ścianie a subwoofer ma mieć ładny wygląd :-)

Na początku przyglądałem się firmie BOSE jednak po przejrzeniu "internetu" gdzie opinie o sprzęcie nie są pochlebne zrezygnowałem z tej firmy.

Zacząłem więc szukać kolumn przeglądając takie produkty jak: (nie sugeruję jakie modele bo może ktoś mnie natchnie na zupełnie nowe rozwiązanie).

  • Paradigm
  • Cambridge Audio
  • KEF
  • Morel
  • Monitor Audio


Chciałbym aby kolumny poprawnie grały w stereo (z lub bez subwoofer'a). Oczywiście nie będzie może to to samo co wolnostojące kolumny lecz jest to kompromis aby w pokoju nie umieszczać zestawu stereo i kina domowego (negocjowałem długo z żoną lecz nic z tego :-)). Zatem stereo poszło do innego pomieszczenia.

Amplituner powinien obsługiwać serwis spotify, 4K, mieć możliwość podłączenia zestawu 5.1 oraz podłączenia dekodera ncplus, który ma wyjście audio S/PDIF.

Za wszystkie porady dziękuję z góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem że skoro masz osobny system do stereo ten będzie wykorzystywany jedynie do filmów czasem koncertów i muzyki.
Wówczas biorąc pod uwagę Twoje preferencję i zakładany budżet skierował bym uwagę na amplituner Onkyo TXRZ 800 wraz z zestawem kolumn Heco Music Style na fronty modele 1000 na tyły ładne wiszące 200 F i centralny model 2.
Co do suba to albo ten z kompletu albo wyzszy i ładniejszy takżez wyglądu model Heco Celan GT 322
http://elcoexim.com.pl/home-audio/heco/cel...sub-322a-detail

System nie zwykle precyzyjny, mocny prezentujący czysty dźwięk. W pełni nagłośni pomieszczenie 30 metrów,

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wspomniałeś o możliwie najlepszym stereo, dlatego na pewno najlepszym rozwiązaniem byłby system, oparty na klasycznych kolumnach podłogowych. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, jest rozwiązanie, które oczywiście wiąże się z pewnymi kompromisami, jednak nadal jest w stanie zapewnić dobry, przyjemny odsłuch muzyki, nie wspominając o kinie domowym. Mam na myśli zestaw kolumn KEF serii T. Spójrz proszę na system KEF T305, który zbudowany jest na bazie płaskich głośników, które mają głębokość maksymalnie 35mm. Do powyższych kolumn zastosowałbym jeden z trzech zaawansowanych amplitunerów wielokanałowych: Onkyo TX-RZ800, Yamaha RX-A2050 lub Denon AVR-X4200W.
Każde z powyższych urządzeń zapewnia praktyczne pełne wyposażenie, bardzo dobrą jakość dźwięku. Wybór jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych preferencji w kwestii brzmienia.
Drugą opcją jest wybór jednego z amplitunerów marek, które główny nacisk kładą na możliwie najlepszą jakość, co bezpośrednio przedkłada się na odsłuch szczególnie muzyki. Spójrz proszę na Anthem MRX-310 lub MRX-510 oraz Cambridge Audio 751R. To trzy amplitunery, które ze względu na wymianę modeli są oferowane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej przy zakupie zestawu oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Rozumiem że skoro masz osobny system do stereo ten będzie wykorzystywany jedynie do filmów czasem koncertów i muzyki.
Wówczas biorąc pod uwagę Twoje preferencję i zakładany budżet skierował bym uwagę na amplituner Onkyo TXRZ 800 wraz z zestawem kolumn Heco Music Style na fronty modele 1000 na tyły ładne wiszące 200 F i centralny model 2.
Co do suba to albo ten z kompletu albo wyzszy i ładniejszy takżez wyglądu model Heco Celan GT 322
http://elcoexim.com.pl/home-audio/heco/cel...sub-322a-detail

System nie zwykle precyzyjny, mocny prezentujący czysty dźwięk. W pełni nagłośni pomieszczenie 30 metrów,

W razie pytań lub wycen zapraszam



dziękuję za propozycje niestety kolumny muszą być zamocowane na ścianie o amplitunerach poczytam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dziękuję za propozycję

Sam też zastanawiałem się nad tym modelem fajnie się prezentuje i gra (jak dla mnie). Niestety tylne kolumny tez muszą wisieć na ścianie zgodnie z załączonym rysunkiem a ten model KEF'ów nie ma chyba mocowań umożliwiających regulację kątową tylnych kolumn co jest dla mnie bardzo ważne.

DSC01446.jpg

.

Co do amplitunerów dziękuję poczytam o proponowanych modelach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli szukasz kolumn małych do wieszania to w takim razie są dwie opcje:
1. Canton Movie Cinema 2005
http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/MOVIE/MOVIE_2005_2?s1=1
http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/CANTON/MOVIE/MOVIE_3005?s1=1
2. Definitive Technology Pro Cinema 1000
http://definitive.rafko.pl/produkty.php?p=...na-domowego-5-1

Jedne z niewielu głośników które zapewnią Ci także bardzo przyzwoite średnie tony.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...