Skocz do zawartości

Yamaha rx-v799 czy MARANTZ SR6009 czy...?


Mohat

Recommended Posts

Witam
Od 15(!!) lat użytkuję zestaw kina domowego: yamaha rx-v496rds, zestaw kolumn goky melody3, melody 1, sub. koda sw1000. Wszystko nadal gra w pokoju ok. 30m2. bez zająknięcia, ale szmat czasu minął, na rynku urządzenia z dużo większymi możliwościami,siecią, obsługujące nowe formaty, a przede wszystkim już od dawna nie mam takiej radochy jak kiedyś z odsłuchu. Proszę o pomoc w wyborze amplitunera, zestaw kolumn spróbowałbym póki co zostawić. Korzystam w ok. 70% - filmy lub koncerty, 30%- muzyka słuchana pół na pół na kolumnach i na słuchawkach ( potrzebne dobre wyjście słuchawkowe!). Cena do ok. 3000zł. W necie zwróciłem uwagę na rx-v799 i SR6009 (teraz do złapania za niewiele ponad 3000), ale jestem otwarty na inne propozycje. Wskazane dwa wyjścia hdmi: tv i projektor. Czy obsługa tych dwóch urządzeń jest możliwa na marantzie? Bo zdaje się że jedno z wyjść hdmi obsługuje 2 strefę- jakie są tego konsekwencje? Zdaje sobie sprawę, że przede wszystkim powinienem posłuchać osobiście i postaram się tak zrobić, lecz prosiłbym o Waszą pomoc, przemyślenia i podzieleniem się doświadczeniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Jeśli odpowiada Ci brzmienie Yamahy to bym pozostał przy Yamahah. 779 myślę że byłby dobrym wyborem. Wyjście słuchawkowe w tych amplitunerach jest na dobrym poziomie. Marantz wydaję się być stworzony dla wielbicieli jego wyglądu i delikatnie to ujmując, bardzo stonowanego brzmienia. Przy chęci poprawy dźwięku stereo warto jest podłączyć lepszy wzmacniacz stereo pod kanały przednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z japońskich urządzeń także namawiałbym Cię na amplituner Yamaha, model RX-V779 będzie mocnym, wydajnym urządzeniem, które dodatkowo jest w pełni wyposażone. Brzmieniowo będzie duży skok w stosunku do Twojego aktualnego zestawu.
Jeśli natomiast chcesz zakupić amplituner, który starczy na wiele lat i przede wszystkim pod względem jakości dźwięku zaoferuje zupełnie inną, znacznie wyższa klasę, proponowałbym spojrzeć na dwa urządzenia, które co prawda trochę przekraczają budżet, jednak to co oferują, na pewno warte jest zainteresowania. Mam na myśli amplituner Anthem MRX-310 oraz Cambridge Audio 751R.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Dziękuje bardzo za tak szybki odzew. Przed wieloma laty można było liczyć na grupę dyskusyjną dot. kina domowego, a obecnie to forum jest pięknie aktywne.
Q21- dziękuję za alternatywy- wyższe ceny niestety zniechęcają. Wiem, że zabrzmi to głupio, ale Cambridge Audio Azur 751R po prostu mi się nie podoba icon_smile.gif,a maksymalny pobór mocy 1800W- piecyka nie potrzeba icon_smile.gif.
Anthem MRX-310- kompletnie nie znam produktów tej firmy... ale urządzenie robi na mnie b. dobre wrażenie, choć tu z kolei moc wydaje się niezbyt duża. Poza tym zaczyna się rozważanie- jeśli taka kwota, to jak Anthem MRX-310 ma się np. do Yamahy RX-A850 Aventage?
Większość wypowiedzi skłania ku wyborze yamahy 779, mam możliwość posłuchania jej u znajomego, co niewątpliwie uczynię. A jak wypada w porównaniu do Denona AVR-X2200W?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w kwestii wyglądu Cambridge Audio nie będę dyskutował, to niezwykle solidna konstrukcja z ogromną rezerwą prądową, natomiast projekt wizualny to kwestia indywiduaknego gustu. Anthem natomiast to sprzęt amerykański, zbudowany przede wszystkim dla uzyskania najwyzszej jakosci dźwięku. Nie jest to oczywiście tak popularna marka w Polsce jak np. Yamaha czy Onkyo, jednak w zaawansowanych systemach wielokanałowych urządzenia Anthem są bardzo często wykorzystywane. Anthem podaje uczciwie moce, tak więc w praktyce model MRX-310 możemy spokojnie porównać w kwestii wydajności do Yamaha RX-A1050 czy Denon AVR-X4200W. Także brzmienie urządzenia to bardziej klasa RX-A2050 czy nawet RX-A3050. Jedynie japońskie urządzenia wygrywają wyposażeniem sieciowym.
Porównując natomiast amplituner Yamaha RX-V779 do Denon AVR-X2200W, Yamaha jest bardziej rockowa, eksponując skraje pasma, ostrzejsza. Denon jest łagodniejszy, cieplejszy.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsluchy, mamy wszystkie urządzenia od ręki, można spokojnie wszystko posłuchać, porównać i wyrobić sobie własna opinię szczególnie na temat brzmienia poszczególnych modeli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...