Skocz do zawartości

Głośniki do HipHop/Funk/Jazz do 1000 pln


BizonURS

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif

Mam do Was ogromną prośbę, chodzi mi o pomoc w doborze sprzętu grającego do domu .....
Słucham głównie Hip hop'u ... do tego Funk/Soul i Jazz ( hip Hop 70% reszta 30% ) Słucham takiej muzyki już dobre 25 lat .... głównie na słuchawkach gdyż poziom jaki prezentuje moja wysłużona wieża Technics EH-600 delikatnie mówiąc nie powala .... kupiłem ją za hajs z 18 urodzin to i tak cud że jeszcze działa ;P
Obecnie podpięty mam pod ten sprzęt gramofon Dual 604 - który jest moim podstawowym narzędziem do odtwarzania muzyki .... oprócz czarnych placków czasem oczywiście jakieś mp3/flac ... no i mam 1400 płyt CD które powoli wyprzedaję ... kupując w zamian vinyle.

Uwielbiam muzykę na słuchawkach ale jak wiadomo nie zawsze ta opcja wchodzi w grę .... dla tego chciałbym w koncu zmontować coś w miarę sensownego co ładnie zagrałoby w mieszkaniu ...... do nagłośnienia pokój ok 45m kwadratowych ... ale czasem robię większe imprezki więc fajnie żeby sprzęt dawał radę naprawde solidnie zagrać icon_smile.gif
Do mojego mieszkania w sumie najbardziej pasowałby sprzęt "vintage" ale w kwestii głośników nie upieram się ... mogą być jakieś nowsze

Mam w planie zakup Amplitunera Marantz .... coś w ten deseń :
http://allegro.pl/marantz-2226-i5933615324.html

będę potrzebował do tego jakichś fajnych głośników ..... mam na nie ok 800-1000 PLN .... szukam w używkach

W oko wpadły mi takie Pioneer'y
http://allegro.pl/pioneer-cs-790-swietne-b...5898517479.html

PLusem jest to że sprzedawca jest z Warszawy więc mógłbym je sprawdzić na żywo .....

Pozdrawiam serdecznie i z góry sorki jeśli mój post zawiera jakieś błędy .... ale jestem tu nowy .... uszy już mnie bolą od tej mojej wieży .. ratujcie ! icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postem jest ok, zwyczajnie forum jest forum dla miłośników, którzy piszą sobie w czasie wolnym, a nie na akord icon_wink.gif
Moja rada będzie taka i mam nadzieję że odczytasz ją, jako poradę, a nie co innego .

- Weź bardzo dużą poprawkę na to jak gra Technics EH-600, a wiem jak gra, bardzo efekciarsko i atrakcyjnie jeśli chodzi o imprezy dając mocny, podkoloryzowany, soczysty przekaz, w sumie w niektórych gatunkach muzycznych atrakcyjny.
- Weź potem pod uwagę że sporo sprzętów bardziej cywilizowanych i z mniejsza ilością diodek gra dużo bardziej liniowo, bywają potem czasem komentarze typu " moja 20 letnia mini wieża aiwa, technics, sony " miała bas, dynamikę i kopa, a te niektóre nowe drogie mini wieże i sprzęt po kila tys gra inaczej. Owszem niektóry sprzęt gra neutralnie i liniowo, co nie znaczy że każdy tak gra i że musi, wybór jest ogromny.
- Weź też pod uwagę, że sprzęt (wzmacniacze amplitunery) vintage zwykle nie jest elektrownią mocy i dynamiki (nie każdy)
- Co do kolumn to świetnie że planujesz odsłuchać, bo to podstawa przyszłego sukcesu. Czy te Pioneery są dobre, nie wiem, jednak do kolumn producentów elektroniki należy podchodzić ostrożnie. To także, z tego co widać na jpg, konstrukcja zamknięta, jeśli tego oczekujesz to moze być dobry wybór, posłuchaj.
- Piszesz, że do wystroju pasują Ci modele vintage i że te, czy tamte propozycje fajne, weź jednak bardziej pod uwagę jak ma to grać, a nie tylko wyglądać, bo masz bardzo duży salon, gramofon jako docelowe źródło i wymagania co do brzmienia chyba też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek 75 ..... dzięki bardzo za odpowiedź icon_smile.gif Nie jestem zbytnio oblatany na forach więc wolałem się upewnić icon_wink.gif

Co do EH-600 zgodzę się w 100% .... gra tak jak napisałeś .... mam jednak problem z dobrym ustawieniem basu próbowałem już tylu opcji że moim zdaniem pomoże tu tylko zmiana głośników .... wcześniej miałem pod ten system podłączone głośniki Tannoy i z tego co pamiętam (było to dobre 6-7 lat temu) grało to znacznie lepiej ... niestety tych Tannoy już nie mam i jadę na oryginalnych głośnikach od EH-600 .. po włączeniu sub'a na poziom Mid bass łupie tak że ciężko to znieść w innych pokojach ;/ z Tannoy nie było tego problemu .....

Sprawa zakupu amplitunera Marantz jest u mnie praktyzcnie przesądzona..... miałem takie cudeńko w domu przez 2 lata i byłem baaaardzo zadowolony - konkretnie model 2235b .... miał przyjemne "ciepłe" głębokie brzmienie ... super wspominam .....
Z tego co czytałem modele takie jak np. 2216 czy 2226 brzmią jeszcze lepiej icon_smile.gif ... Moc zdecydowanie jak dla mnie wystarczająca icon_smile.gif

Największy problem mam własnie z głośnikami ..... zdecydowanie maja głównie grać icon_wink.gif sporo poczytałem o starych konstrukcjach i w sumie dałem się przekonać że starsze głośniki dobrych firm to dobra opcja....
Kumpel który ma studio muzyczne namawia mnie żebym jednak odpuścił starocie i kupił sobie Tannoy 502 - z tego co poczytałem są to dobrze ocenianane monitory studyjne .... decyzja ciężka .... Uwielbiam kiedy muzyka brzmi jak trzeba icon_smile.gif niestety nie jestem rekinem finansjery .. z tego powodu zdecydowałem iż zasiegnę tu opinii icon_smile.gif

Może te nowe Tannoy 502 to dobra opcja ? a racej ich połączenie z Eh-600 lub starym dobrym Marantz'em ?

Pozdrawiam serdecznie



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...