Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Kolumn Avance Omega 509


Danielwpr

Recommended Posts

Słuchałem tych kolumn swego czasu w kilku salonach audio na różnych wzmacniaczach. Wiele z nich było z wyższej półki, niż taki, który możesz kupić za 1000 zł. Chodzi o używany wzmacniacz. Bo o tym jak grają nowe w granicach Twojego budżetu, nawet nie ma o czym mówić.
Niestety nie udało mi się usłyszeć z tych kolumn czegoś co by mnie ujęło. Było szaro, nijako, beznamiętnie.
Niby nic im nie można było zarzucić, ale ... . No i niskie tony mogłyby być lepsze, mocniejsze.

Naprawdę nie wiem co by mogło dobrze zagrać z tymi kolumnami, bo te kolumny nie grają dobrze.
Jaki wzmacniacz mógłby je ożywić?

A jakiej muzyki słuchasz?
Jaki dźwięk lubisz (rodzaj, barwa, proporcje itp. - jeśli nie wiesz o co chodzi poszukaj w innych wątkach)?

Muszę się zastanowić nad wzmacniaczem. Może koledzy pomogą, podrzucą jakieś propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kilka lat temu słuchałem tych kolumn u mojego kolegi wraz z elektroniką Denon-a (niestety modeli już nie pamiętam) i było bardzo sympatycznie. Zaznaczę od razu że są to kolumny bardzo ciężkie do prawidłowego ustawienia w pomieszczeniu odsłuchowym. Ale jak już sobie z tym poradzisz powinno być ok. Oczywiście wszystko zależy od Twoich preferencji muzycznych. Jeszcze jedno co jest bardzo ważne - trzeba ich słuchać bez maskownic...!!! Wadą konstrukcyjną tych kolumn jest to że przy założonych maskownicach dotykają one głośników co bardzo negatywnie wpływa na ich brzmienie. Tak więc jak wspomniałem wcześniej proponuję Ci posłuchać ich w zestawieniu z Denonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD chyba nie będzie odpowiednim partnerem dla tych kolumn. Sam zresztą MobyDick nie lubisz tych wzmaków i wiesz za co.
Więc, nie pisz, że C372 będzie tu dobry.
Moim zdaniem rzeczywiście wzmacniacz do tych kolumn (nie tuningowanych) powinien być albo bardzo zły (czytaj: przerysowany w brzmieniu) jak Technics, czy wyrazisty jak Rotel. Albo bardzo dobry. Na pewno lepszy niż Densen B-100 i Cambridge Audio CA 840A.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...