Skocz do zawartości

Bezprzewodowe słuchawki + mikrofon


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem słuchawek Superlux HD681EVO i mikrofonu Samson Go!.

W związku z plątaniną kabli zacząłem się rozglądać za jakimiś bezprzewodowymi słuchawkami.

To, czego oczekuje to możliwość łączenia się po Bluetooth - mam 2 komputery oraz iPhone z których chciałbym się (oczywiście na zmianę) łączyć ze słuchawkami.

Używam ich do słuchania Spotify, gier, rozmów na Skype/TS dlatego nie potrzebuję też mega jakości.

Co do mikrofonu to chciałbym zamienić Samsona na coś, co będzie mi potrzebne tylko i wyłącznie do Skype i TS.

Co byście polecili?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabra Revo Wireless http://www.ceneo.pl/23195682#tab=click
Myślę że powinny dać rade bez dodatkowego mikrofonu.
Pierwotnie miały kosztować 300$ a teraz można je kupić poniżej 400 zł. ( Wildze ze na allegro można kupić trochę taniej wersję białą )
Dlatego są zbudowane i wyglądają tak jak powinny być zrobione słuchawki BT za taką kasę.
Dostały nagrode za wzornictwo Red Dot Design ( dlatego są ładne icon_smile.gif i to chyba nie dziwi )
Bardzo dobre materiały, nawet pudełko jest zrobione znacznie lepiej niż można by się spodziewać.
Grają nieźle. Są dość mocno zdominowane przez mocny bas z wykopem. Nie są lepsze jeśli o to chodzi od HD681EVO.
Jednak reszta pasma jest zupełnie niezła. Do tego są bardzo głośne i mało wymagające od tego do czego się je podłączy.
W komplecie dostajesz kabel analogowy z obu stron jack 3,5mm 4-ro polowy z mikrofonem i przyciskiem do obsługi telefonu. Jak go wetkniesz w gniazdo w lewej słuchawce masz normalne słuchawki analogowe do smartfona.
Drugi kabel w zestawie to USB jak do telefonu. Jeśli jego wetkniesz w prawą słuchawkę można nim naładować akumulator słuchawek , ale i dostajesz dostęp do wbudowanej wewnątrz karty dźwiękowej ( z mikrofonem wbudowanym w same słuchawki ) z sterowaniem głośnością w systemie operacyjnym i sterowaniem dźwiękiem w odtwarzaczu. z panelu na prawej słuchawce. Regulacja głośności jest dotykowa na jego powierzchni. Fajne jest też to że możesz wtedy być połączony przez bluetooth np. z telefonem. Kiedy kable są odłączone masz słuchawki bluetooth z mikrofonem którymi możesz być połączony równocześnie z dwoma źródłami. Np słuchasz muzyki z komputera i kiedy zadzwoni telefon możesz odebrać połączenie.
Naprawdę zajebista zabawka.Do tego świetnie zrobiona. Jest jednak najlepsza do zastosowań poza domem i z sprzętem przenośnym. Do muzyki typu rock , metal , pop, do skypa tez będzie bardzo doba. Jednak jeśli chcemy posłuchać muzyki w spokoju w domu lepiej sprawdza się duże wokółuszne, przewodowe słuchawki podłączone do wzmacniacza słuchawkowego. Wbudowana dźwiękówka USB jest niezła lecz bez przesady. Do tego ze słuchawkami dostajesz kod odblokowujący program pod androida lub iosa do odtwarzania muzyki i youtuba z funkcją dolby która ma poprawiać dźwięk ( lecz różnie jej z tym wychodzi ). Sama apka jest dość średnia.
Zapomniał bym wspomnieć że mają zupełnie niezły zasięg jak na słuchawki bt ( jednak sporo zależy również od recivera po drugiej stronie ) i mają dość długi czas pracy z jednego naładowania. Czas trybu czuwania również jest długi.

Mam pytanie. W mikrofonie Samson Go! jest gniazdo jack obok portu USB, opisane jako słuchawkowe. Czy ten pikrofon ma również wbudowaną kartę dźwiękowoą ? Czy może służy ono do podłączenia go jako mikrofon na drodze analogowej ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem o ZORO Wireless to bardziej eksponują środek pasma i mają mniejsza skuteczność od Jabry Revo Wireless. Trochę dziwi mnie brak możliwości regulacji położenia głośników w ZORO względem pałąka który je łączy. Chyba trzeba się wstrzelić rozmiarem głowy. Jednak dźwiękowo mogą być dobre.Revo na pewno są lepiej wykonane i z lepszych materiałów. Jednak użycie sporej ilości metalu ( aluminium ) sprawia że są wyraźnie cięższe 226g kontra 170g. Waga ta nie jest jednak zbyt odczuwalna i nie widzę dużej różnicy pomiędzy nimi i słuchawkami które ważą 170g.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego potrzebujesz dodatkowy mikrofon?
Ten który jest wbudowany w Revo do rozmów nadaje się bardzo dobrze. To jest mikrofon wspomagany przez DSP. Może wydawać się że go nie widać to go niema. widać tylko dziurkę w prawej słuchawce przed portem USB. Jednak wiem że dźwięk jest z niego dobry.
Napisz jakie są Twoje wrażenia jak już ich trochę posłuchasz.

Właściwie to w wersji Wirless mikrofony są 2 jeśli liczyć jeszcze ten na kablu do podłączenia jackiem.

Ten Twój Samson Go o ile może być umieszczany na górnej części ekranu laptopa lub monitora to nie jest to jedyna pozycja jaka może zajmować. Na pewno wiesz że można go stawiać bezpośrednio na biurku. Można umieścić go na statywie.
Podejrzewam że taki statyw elastyczny pozwolił by umieścić ten mikrofon na monitorze :
http://allegro.pl/mobius-actioncam-mini-st...5305326623.html
Nie miałem w rękach ani Samsona Go , ani tego statywu. Jednak domyślam się że otwór w jego podstawce jest wyposażony w gwint jaki można spotkać np. w aparatach fotograficznych lub kamerach. Zwykle uchwyty do mikrofonów mają taką kompatybilność. Jedną nogą można oprzeć go o tył monitora a dwie pozostałe rozgiąć , zagiąć na końcach i umieścić na jego górnej krawędzi. Również wydaje się że można go umieścić przy słuchawkach HD681EVO jako podwieszony do wtyku wystającego ze słuchawki przy wykorzystaniu go jako karta dźwiękowa USB do komunikatora. Sprawę komplikuje nieco to że wyjście USB będzie u góry. Do tego ponoć mikrofon ten wymaga większej odległości od ust ( ponoć 10 cm ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revo Wireless są z założenia zestawem słuchawkowym z mikrofonem również do rozmów telefonicznych lub na komunikatorach. Działa to na telefonach i w połączeniu z komputerem. Nawet ich wersja bez bluetooth jest z założenia do tego przewidziana. Tu jak wspomniałem wbudowana elektronika działa przewodowo po USB i bluetooth. Nawet podczas ładowania kablem masz dalej wybór czy chcesz korzystać z połączenia audio bezprzewodowego lub poprzez USB. Jeśli podłączysz je kablem analogowym wtedy same stają się słuchawkami analogowymi z mikrofonem i z przyciskiem do obsługi telefonu. Kablem USB mogą być wtedy nadal ładowane.Jednak połączenia bluetooth i funkcjonowanie jako karta dźwiękowa USB są nieaktywne.
O tym podwieszeniu Samsona do Superluxów pomyślałem właśnie dla ograniczenia ilości przewodów. Wtedy słuchawki są połączone bezpośrednio z mikrofonem na wystającym wtyku ze słuchawek. Kiedy Samson działa jako karta dźwiękowa USB, przewód do podłączenia którym byłby podłączony do komputera staje się jedynym kablem w tej sytuacji. Problemem może być tylko to że wtyk USB z Samsona będzie wtedy wychodził do góry.
Z tych Superluxów można też łatwo zrobić słuchawki bluetooth jeśli połączy się je w ten sposób z zestawem słuchawkowym takim jak np. Jabra BT3030.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć słuchawki do tego Samsona. Ustaw go jako >> Urządzenie domyślne do odtwarzania dźwięku. Tak abyś słyszał w słuchawkach dźwięki z komputera. Następnie wejdź w>> Urządzenia do nagrywania ( jego właściwości ) i sprawdź jak będzie działało włączanie i wyłączanie nasłuchiwania. Jestem przekonany ze będzie z tym jak w każdej karcie dźwiękowej. W ten sposób możemy mieć podłączone kilka kart dźwiękowych i wybrać z której mikrofon będziemy używali i która służy nam do słyszenia dźwięków.
Trochę ciekaw jestem tego jak spisuje się Samson jako karta dźwiękowa.
Trochę mnie zainteresował ten mikrofon USB. Wydaje się w dobry i ciekawy sposób łączyć możliwości z dobrą funkcjonalnością przy korzystnej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ze masz włączony podsłuch z mikrofonu. Słyszysz w słuchawkach to co mówisz przez mikrofon ?
W trybie zestawu słuchawkowego z mikrofonem normą jest gorsza jakość dźwięku przez bluetooth . Problem ten nie powinien występować w trybie USB ilub jeśli podłączymy kablem jack. Wtedy do komputera potrzebna byłą by specjalna przejściówka rozdzielająca 4-ropolowy jack na 2 osobne dla mikrofonu i słuchawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...