Skocz do zawartości

Dali Zensor vs. Magnat Shadow


start2

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. icon_smile.gif Jak pewnie większość osób na tym forum stoję przed dylematem związanym z zakupem sprzętu, który będzie wykorzystywany jako domowe kino oraz do odsłuchiwania muzyki.

A więc zaczynamy Planuję zakup:
Amplituner Marantz 6009 ( kwota: 2600 zł ) <---- planuję zakup dokładnie takiego sprzętu, ponieważ uważam, że za taką cenę nie kupię nic lepszego.
Odtwarzacz BlueRay Marantz UD 5007
Telewizor SONY KD-55X8507C w Media Markt jest za 5499 zł

Jeżeli natomiast chodzi o głośniki to byłem nastawiony od samego początku na Dali zensor 7 (front), zensor 5 (tył), vokal oraz subufer. Natomiast jeżeli chodzi o drugą strefę tj. sypialnia planowałem tam zakup dali zensor 1, idealnie mieszczą mi się we wnękach. Wszystko miałem zakupić w kolorze białym.

Niestety zadzwoniłem dzisiaj do pewnego sprzedawcy z allegro i ten zburzył całkowicie moją koncepcję niczym domek z kart. Powiedział, że to nie zagra! Dokładnie takich słów użył! Powiedział, że to są za słabe głośniki do tego amplitunera oraz to, że mam strasznie duże pomieszczenie tj. około 50 m2.

Zaproponował mi taki zestaw do tego amplitunera:
Front: Magnat Shadow 209
Tył: Magnat Shadow 205 / 203
Sypialnia: Magnat Shadow 203
Centralny: Magnat Shadow 213
Subufer: Klipsch 115

Co wy o tym sądzicie?

Tu są zdjęcia opisywanej sytuacji:

Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Marantz 6009 to sądzę ze ma konkurencje i osobiście bym go nie wybrał.
Nie miałem okazji słuchać Dali Zensor 7 w takim pomieszczeniu , jednak myślę ze powinny sobie dać radę a w szczególności w wielokanałowym systemie kina domowego, do tego jeśli będą wspomagane subwooferem. Dlatego albo się nie znam , albo ten pan ze sklepu wie lepiej lub ma do sprzedania akurat te Magnaty. Co do samych Magnatów Shadow to nie za wiele wiem , ponad to ze są to dość przyzwoicie zbudowane kolumny, zbliżone do serii podstawowej Quantum , lecz zamiast metalowych membran użyto w nich celulozy do wykonania stożkowej ich części. Shadow 209 ma znacznie większy potencjał ilości i przez to powierzchni głośników w stosunku do Zensor 7 . Zapewne będzie im łatwiej w takim dość dużym pomieszczeniu. Czy będzie lepiej lub gorzej ponad to nie wiem . Trochę chyba szkoda ze nie będziesz mógł sprawdzić tego u siebie. Sporo może zależeć od wymagań głośności podczas seansów filmowych. To co dla jednego będzie stanowczo zbyt głośno innemu będzie ciągle za mało bo tylko połowa osiedla razem z nim słyszy co on ma na tapecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twego 1 wpisu to warto samemu posłuchać " jakiś wstępnych typów" niż skreślać coś na podstawie pewnie powierzchownej rozmowy ze sprzedawcą z allegro. Zapropnował te shedowy bo ...? Bo je miał w ofercie? W czym nie dobre, czy nie pasujące będą dla Ciebie Dali, jak to tego doszedł ? Magnat Shedow gra podobnie do ciut tańszych quantum, oceń sam czy to twoja estetyka brzmienia? Nie odmawiaj sobie posłuchania kilku marek czy modeli kolumn, jak dali zensor 7 małe to może lektor 8, lub inne marki, wybór ogromny.
Lepiej by było jakbyś precyzyjniej określił brzmienie jakie lubisz i wtedy napisał do jakiegoś salonu i udał się na sesje odsłuchową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po pierwsze jako amplituner Marantz SR 6009 w tej cenie może być to faktycznie dobry wybór i nie zawiedziesz się na nim.
Widzę że pomieszczenie spore ale miejsce odsłuchowe już nie tak bardzo. Obstawiał bym zatem że Zensor 7 na front były by ok pod warunkiem zastosowania większego suba E-12. Na tył nie ma sensu stosować Zensorów 5. Nic to nie wniesie w porównaniu do Zensor 1 czy 3. Chyba że koniecznie chcesz stojące. Chociaż proponował bym wrzucić tą różnice z kasy w drugi subwoofer.
Co do drugiego pomieszczenia Zensor 1 jest w porządku.

Jakiej muzyki słuchasz? Czego oczekujesz od sprzętu?

Z tymi Magnat Shadow jest trochę racji. Będą one miały więcej basu i lepiej kontrolowany. Zensory grają bardziej średnicą.

Ewentualnie jeśli zależy Ci na dynamice to wybór Onkyo 646 jest faktycznie podyktowany dobrze. Marantz gra nieco płynniej, spokojniej. Onkyo z kolei gra emocjami potrafi zagrać nieco bardziej agresywnie górą i dołem jeśli trzeba.

Według mnie stosowanie 2 subwooferów w takim pomieszczeniu to podstawa. wówczas fronty czy będą to Zensor 7 czy Magnat Shadow 207 czy 209 jest optymalny.

Jeśli potrzebujesz więcej porad lub wycen sprzętu zapraszam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego ja mam Yamahę 779 z magnatami 675 i subem 6725a.Gra to w 20 m2.I powiem ci szczerze,że nie wykorzystuję w pełni potencjału tych kolumn.Nigdy nie zeszłem potencjometrem w skali do zera (a jest do +15-sporo)Poprostu jest za głośno.Ponadto do yamahy możesz podłączyć drugi subwoofer.Co do Dali Zensor faktycznie tego basu jest mniej,grają jakoś inaczej.Jeżeli lubisz mocne łupnięcie to będzie dla ciebie dobra propozycja.Ja jestem mega zadowolony.Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecyduj się w końcu jaką masz powierzchnię: 50 czy 80metrów kwadratowych?

Jeżeli chcesz 2 subwoofery, to możej zejść z parametrami kolumn.

Na co kładziesz główny nacisk: na muzykę w stereo (wtedy powinny być lepsze fronty i niekoniecznie włączane suby) czy na kino (wtedy i tak będziesz wspomagał się subami)?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do takiego pomieszczenia koniecznie 2 suby.
Wybrał bym też Shadowy ze względu na moc znamionową kolumn. Membrany wytrzymują większe wychylenia bez utraty jakości na dźwięku.

Teraz amplitunery tej klasy mają dwa wyjscia na suby ale nawet jak wybierzesz taki ktory nie ma, to nic straconego. Rozdziałka kosztuje pare groszy. Jest to sygnał nisko poziomowy nic tu nie stracisz.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...