Skocz do zawartości

Kolumny


Kuba 102

Recommended Posts

Witam piszę ponownie, gdyż mam problem mógłby ktoś doradzić tak do koło 1800 zł jakieś głośniki (nie muszą być to kolumny stojące) w tej cenie jeszcze jakiś w miare amplituner, biorę pod uwagę używane zestawy. Czy do pokoju 12-15m2 starczyłby jakieś np 4 głośniki JBL Arena 120?
Ktoś ma o tym sprzęcie jakieś opinie? Używałbym w 90% do muzyki gdyż to mnie najbardziej kręci 5% do gier i 5% do filmów. Sprzęt byłby podłączony do kompa w którym mam kartę dźwiękową ASUS Xonar DG.Cenię sobie dobry bass i krystaliczne brzmienie.
Jeżeli zestaw od tej ceny wystawał tam 300 zł też wezmę pod uwagę.
Jakieś propozycje?
I jeżeli to możliwe fajnie by było gdyby ten sprzęt byłby na terenie Wawy lub w woj mazowieckim
Ktoś pomoże?
Pozdrawiam Serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć zestaw kinowy z głównym przeznaczeniem do muzyki , to lepiej zwróci większa uwagę na jakość kolumn przednich. Polecał bym Ci bardziej kolumny takie jak Magnat Quantum 673 na przód a na tył raczej coś takiego jak Medion : http://allegro.pl/kolumna-glosnikowa-25w-r...5686313175.html. Zapewne usłyszysz ze lepiej jest skupić się na stereo. Wtedy można bardziej skupić się na jakości np. wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację ja zaproponuję stereo.
W takim pomieszczeniu kino będzie się gniotło. Głośniki będą bardzo blisko siebie. No i 5 % korzystania z kina to mało aby w niego inwestować.

Kolumny Magnat Quantum 673 lub
http://allegro.pl/magnat-shadow-205-para-b...5914903270.html

I do tego wzmacniacz np z używanych Denon PMA 560, Sony TA F 190 ewentualnie coś produktów Yamahy.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki bardzo podobne do siebie,
Mam wrażenie że seria Shadow jest zapotrzebowaniem na rynku w kolumny w kolorze białym.
675 mają nieco więcej basu(2 wyloty bas reflex), jest lepiej kontrolowany poprzez eliminacje fal stojących w obudowie (zwężenie). Co do wysoko tonowego nie byłem w stanie wskazać który gra lepiej. Przeczuwam że są to te same głośniczki. Tylko w serii Quantum głośnik występuje w takiej mini tubce.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...