Skocz do zawartości

Sprzęt do muzyki i filmów


Zigzag

Recommended Posts

Dzień dobry, chciałabym dobrać sprzęt stereo i odtwarzacz dvd/cd. Głównie do sluchania muzyki (klasyka, jazz) i do ogladania filmów. Pokój ma 35 m, wysokość 2,80. Preferuję raczej stereo niż kino domowe, średnia klasa cenowa. Będzie to mój pierwszy sprzęt. Oprócz TV (Sony Bravia) niczego z elektroniki RTV na razie nie posiadam. Będę wdzięczna za rady odnośnie do konfiguracji i marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko tego zabrakło. Poczytaj: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Oprócz tego ważna jest akustyka pomieszczenia. Czyli jak będziesz w stanie rozstawić kolumny.
Najlepszy byłby szkic pokoju z wymiarami, uwzględnieniem mebli i odległości:
Kolumn od ściany tylnej i bocznych. Tu podaj maksymalne odległości jakie możesz uzyskać.
Odległość kolumn od siebie nawzajem, czyli ich rozstaw.
Odległość Twojego miejsca odsłuchowego od kolumn a tego miejsca od tylnej ściany.
Podstawy co i jak trzeba ustawić i zorganizować masz tu: http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm

Bardzo ważne w moim odczuciu jest to jaki typ dźwięku lubisz. Jasny, ostry, twardy, konturowy czy bardziej ciemniejszy, łagodny, miękki, wypełniony w średnicy, soczysty, itp... .

Odtwarzacz DVD niejest najlepszym narzędziem do słuchania muzyki w stereo. Lepiej kupić osobno DVD do oglądania filmów a jakieś niedrogie używane CD do słuchania muzyki.

Ogólnie lepszy dźwięk w danym budżecie będzie z urządzeń z drugiej ręki, używanych. Nieraz może być to przeskok o umowną klasę albo więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie lubisz brzmienie, chyba czegoś w życiu już słuchałeś icon_wink.gif? Inaczej to powodzenia w zakupie nie widzę. Czy wybierasz się czegoś posłuchać, czy masz już coś na tak lub na nie ? Jeśli nowy sprzęt to kolumny minimum 1400-1800, wzmaniacz 1-1,5k ( może amplituner jakiś sieciowy z wejściami cyfrowymi)plus bluray 500, tylko musisz wiedzieć co lubisz i czego oczekujesz, bo nawet w tej kwocie można złożyć skrajnie różne brzmieniowo systemy:)
Masz kolekcję płyt, czy raczej pliki, bo to też ważne przy wyborze i zmienia wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mam szkic pokoju z wymiarami w wersji papierowej, postaram się tu wrzucić. Głosników szczerze mówiąc nie chciałabym mieć więcej niż 2, ale nie wiem czy to nie jest głupi pomysł.
Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki i dźwięk to wolę raczej głębsze, soczyste brzmienie a zarazem aksamitne - nie wiem jak to najlepiej wytłumaczyć, ale najlepsze brzmienie to dla mnie np. Armstrong "What the wonderful world" - na dobrym sprzęcie brzmi to fantastycznie, miałam okazję kiedyś posłuchać, i takie klimaty lubię.
Co do używanego sprzętu - trochę się obawiam kupować bo się nie znam, no i gwarancji brak.

Mieszkanie_rzut._2.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wrzucenie pliku jako załącznika jest tu odpowiednie, jeśli nie, proszę mnie poprawić, wrzucę gdzieś z linkiem. Sprzęt miałby być po tej skośnej ścianie, tam jest TV. Rozstaw maksymalny kolumn to po kątach wzdłuż tej ściany, czyli jakieś 4.5 m
Mam kolekcję płyt CD, ale pewnie z netu też będę słuchać. Już wiem, że osobne CD i DVD to dobry pomysł, a jakiej firmy polecacie, ma to znaczenie? Bo chyba ważniejszy o wiele będzie wzmacniacz i kolumny..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstawianie aż tak szaroko kolumn nie jest najlepszym pomysłem, a już wstawianie kolumn w róg pokoju morderstwem dla dobrego brzmienia.
Jeśli siedzisz od kolumn na sofie jakieś 2,5-3,5m( tak to na rys wygląda ) to kolumny powinny stać bliżej siebie.
Z opisu wynika że wolisz raczej ciepłe brzmienie z głębią, niż przesadnie analityczne, czy ostre.
Co do urządzeń typu amplituner stereo sieciowy trzeba by uważać bo popularna yamaha rn 500 może być za ostra i zbyt płasko grająca, prędzej jakiś sieciowy harman kardon3770, lub onkyo 8050,8150, zresztą budżet nie guma.
Raczej namawiałbym na klasyczny wzmacniacz stereo typu Nad 326, denon 720, może pioneer a30 potem do tego cd fajnie jak z odczytem plików z usb zamiast oddzielnego odtwarzacza sieciowego( za mały budżet bo i tak robi się ponad już 2 tys) do tego podłogowe kolumny. Z dużych w dobrej cenie magnat quantum 675,677- dynamiczne brzmienie z wyeksponowanym nieco ciepłym basem, z mniejszych udane monitor audio bx5 . Jak masz sporo miejsca od bocznych ścian ciekawe są kolumny Audio pro avanto, miękkie ciepłe brzmienie, a boczny nisko tonowiec można ustawić na zewnątrz kreując przestrzeń. Grają na tyle miękko, że nawet nieco uspokoją ostrzej grające wzmacniacze typu yamaha, pioneer.
Generalnie lepiej dla jakości byłoby poszukać jakiś kolumn świeżych, ale z drugiej ręki. Gwarancja w przypadku kolumn jest często złudna, bo jak spalisz np głośnik to raczej nikt tego nie uzna i w ramach gwarancji nie naprawi za darmo. Więc jak mieszkasz w pobliżu jakiejś aglomeracji czasem łatwo poszukać i trafić coś na aukcjach w regionie, czy specjalistycznych portalach hifi.
Może poczytaj jakieś testy wzmacniaczy, kolumn ( w zakladce testy) w tzw" budżecie" , bo może coś niecoś się rozjaśni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home, po raz kolejny Ci przypominam, że jak masz radzić komuś tak "od czapy", bo coś akurat chcesz sprzedać, to lepiej nie radź wcale.
Przeczytaj uważnie co założyciel wątku chce, jakiego brzmienia szuka.
Jeśli nadal będziesz stosował podobne praktyki, to poproszę moderację o czasowe wykluczenie Cię z udziału na tym forum. Tak więc zastanów się na przyszłość co piszesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...