Skocz do zawartości

Gramofon Dual 506 CS


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum i na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów. A teraz do tematu icon_smile.gif
Otóż nabyłem gramofon Dual 506 CS, wiem, szału może nie ma, ale od czegoś trzeba zacząć icon_smile.gif Dłuży czas denerwowało mnie to, że jeden z kanałów grał jakby inaczej, jakiś stłumiony, bez wyraźnej góry i średnicy. Wyczytałem, że istnieje takie coś jak "Azymut"
Wkładka jest rzeczywiście przechylona w prawą stronę. Więc wnioskuję, że to jest przyczyna "źle grającego kanału " Teraz pytanie do Was Szanowni Forumowicze, jak w w/w gramofonie ustawić Azymut?? Czy jestem w stanie sam to poprawić?? Prosiłbym ewentualnie o jakieś instrukcje, wtedy będę wiedział, czy moje zdolności manualne pozwolą mi na takie zabiegi. Jeśli nie to trudno, oddam gramofon do jakiegoś specjalisty, chociaż w mojej miejscowości będzie ciężko o taką osobę. Nie wiem jaka wkładka jest zainstalowana, jestem kompletnie zielony w tym temacie, znam natomiast oznaczenia igły, a jest to Dual DN 145 S
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Prawidłowe ustawienie ramienia i kalibracja wkładki ( ustawienie siły nacisku igły itd ) bez odpowiednich przyżądów oraz chociaż małej wiedzy na ten temat jest raczej nie możliwa i więcej można zaszkodzić niż ustawić. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z najbliższym salonem audio i poprosił aby zrobili to za Ciebie. Jak wspomniałeś wkładka jest przesunięta w jedną stronę i nie wiadomo czy nie jest uszkodzona. Musi to zobaczyć osoba znająca się w temacie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam icon_smile.gif Chciałbym tylko napisać, że udało mi się ustawić wkładkę icon_smile.gif Odkręciłem wkładkę i z jednej strony podkleiłem taśmą. Wiem, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, ale gramofon odtwarza dźwięk jak należy icon_smile.gif A mina mojej narzeczonej jak wyciągam płytę zespołu "Turbo - Kawaleria Szatana " bezcenne icon_smile.gif
Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość zakupu lepszej wkładki i igły do tego gramofonu?? Jeśli tak, to czego szukać?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu który posiadasz nie wybiegałbym zbyt daleko z ceną. Najważniejsze aby wkładka była nowa. Po zakupie będziesz musiał ją skalibrować. Na tych dwóch aukcjach sprzedawca oferuje przyrząd do kalibracji gratis

http://allegro.pl/nowa-oryginalna-wkladka-...5907929813.html
http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-audi...5893081591.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Artim, obydwie wkładki grają podobnie, choć Ortofon ma bardziej "kosmiczny" wygląd icon_smile.gif Ja poszedłbym bardziej w AT. Szablony od Wamata to proste wydruki wymagające sporo cierpliwości i dokładności i niestety TRZEBA TO ZROBIĆ DOBRZE icon_smile.gif

To podklejenie nie wróży dobrze. Oby to była tylko igła. Może jednak świadczyć o uszkodzonym ramieniu lub headshella w najlepszym wypadku. Headshell nie powinien mieć możliwości innego zamontowania niż prostopadle do płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej spotykane typy mocowań wkładki to ½” – mocujemy wkładkę dwoma śrubami do główki ramienia i T4P – tu właśnie wkładkę mocujemy wkładkę jedną śrubą do główki ramienia.
W Twoim przypadku mamy do czynienia właśnie z tym drugim typem mocowania.
Nie wiem, czy w tym ramieniu da radę zastosować reduktor z ½ na T4P. Dostępne są w sprzedaży.
Musisz szukać wkładki z mocowaniem T4P. Takie wkładki stosowane były również w gramofonach Technics. Może łatwiej kupić nową igłę do tej wkładki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko mnie przerasta icon_razz.gif Może to nie są skomplikowane sprawy, ale to jednak nie moja dziedzina icon_razz.gif Na marginesie dodam, że igłę mam nową icon_smile.gif
Póki gramofon gra, to niech gra, a ja zaczynam zbierać pieniążki na nowy icon_smile.gif W sprawie zakupu zapewne odezwę się do Was icon_smile.gif Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i wszelkie wskazówki icon_smile.gif Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...