Skocz do zawartości

Gotowe kino vs zlozone, szybkie pytanie


djk

Recommended Posts

Witam, mam szybkie pytanko, chcialbym kupic kino domowe 5.1 do 2-3tys do salonu ok 22m2 i nie bede ukrywal ze jestem calkowicie zielony w temacie. To co rzucilo mi sie w oczy na Allegro to do wyboru sa gotowe zestawy kina (np Sony, Samsung itp) oraz poskladane (amplituner+kolumny+subwoofer, np Yamaha, Pioneer) i w specyfikacji te gotowe zestawy są dużo mocniejsze, mają np 1000-15000W natomiast te poskładane podejrzanie słabe w porównaniu do ich wyglądu, np kolumny 60W, subwoofer 100W.
Gdzie tu haczyk, czy te gotowe zestawy mają zawyżoną moc czy te drugie są takie słabe (bo jak sie zsumuje to wychodzi np max 200-300W, to chyba dosyć słabo..)? Nie będę ukrywał że najbardziej zależy mi na mocy i basie ponieważ słucham głownie muzyki elektronicznej (i lubie mocne efekty dzwiekowe na filmach) jednak słaba moc troche mnie odstrasza. Co najmocniejszego można kupić w tej cenie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plastikowym zestawie kd muzyki nie posłuchasz, niestety. Moc nie jest tu przeszkodą raczej brak jakości np kolumn, a moc max z 25w na kanał.
W oddzielnych amplitunerach jest lepiej, w trybie stereo gdy słuchasz muzyki jest już realna moc koło 2x80w czasem więcej , a w trybie 5.1 koło 5x50w.* Kolumny odtwarzają pełne pasmo, wzgłedem tych cienkich plastików. Same waty to nie wszystko bo kolumny mają swoją efektywność to określa poniekąd ich głośność. Jednak kinówka gra dużo gorzej i słabiej od nawet tańszego klasycznego wzmacniacza stereo.
Poczytaj jakieś tematy już otwarte, jak ktoś słucha muzyki raczej nie kupuje kina, chyba że ma dużo więcej kasy, lub jest fanem kina. Za 2500 -3000zł złożysz jak się mocno uprzesz przyzwoite stereo z dobrym wykopem , podobne kino to min 2-3 razy tyle.

Ps. Wspomniane moce dotyczą amplitunerów kd w cenie około 1500 zł ograniczeniem jest zwykle ich zasilacz 350-450 wat więc objetnice mocy z reklam sklepowych są wyssane z palca.
Zaś sama moc kolumn o niczym nie mówi, kolumna mocy niema, bo jest biorcą. Np kolumna 200w, nie musi grać głośniej, czy lepiej od 150w:) Głośniej zagra kolumna o efektywności 90dB od takiej 86dB jest to istotny parametr zwłaszcza jak ma się słaby amplituner kinowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zestawy gotowe jak to nazwałeś Sony,Samsung Lg czy inne plastikowe nie nadają się do niczego. Ich funkcyjność jest ograniczona, możliwość wymiany komponentów zablokowana a awaryjność spora. Lepiej nie kupować nic.

Co do sprzętu składanego. Nawet jeśli wybierasz proste rozwiązanie, tanie kolumny i amplituner to i tak zagra to lepiej.

W tym budżecie możesz mieć proste kino:
http://allegro.pl/magnat-monitor-supreme-i...5917418430.html
+ Denon X520 lub Yamaha 479

lub nieco ciekawsze stereo:
http://allegro.pl/magnat-shadow-205-para-b...5914903270.html
+ Yamaha RN 500

Jeśli faktycznie dużo oglądasz filmów i to jest Twój priorytet to opcja 1 jest słuszna. Jeśli natomiast głownie słuchasz muzyki a tylko czasem coś oglądasz przemyśl proszę opcję drugą.

W razie pytań lub wycen pozostaje do Twojej dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...