Skocz do zawartości

Wybor kolum do Amplitunera Yamaha RX-A3050 Kolunmy Sonus Faber 2.5 Czy B&W CM8 s2


hetman80

Recommended Posts

Prosze o pomoc w doborze glosnikow do wymienionego Amplitunera Yamahy RX A3050

preferuje ostre mocne brzmienia z konkretnym basem i dobrymi detalami

Slucham muzyki od Klasycznej poprzez roznego rodzaju elektronike (D'n'B, House, electro, dub step) , hip-hop , salsa, Rock , hardrock az po heavy metal

zastanawiam sie nad dwiema opcjami SF Venere 2.5 lub B&W CM8

Caly zestaw wraz z glosnikiem centralnym bedzie stal w Salonie 25m kw plus do tego bede mial 2 glosniki souround montowane w suficie do kina domowego i moze subwoofer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Po Twojej informacji:
"preferuje ostre mocne brzmienia z konkretnym basem i dobrymi detalami

Slucham muzyki od Klasycznej poprzez roznego rodzaju elektronike (D'n'B, House, electro, dub step) , hip-hop , salsa, Rock , hardrock az po heavy metal"

To Venere ale najlepiej model 3.0

Napisz jaki masz na nie budżet postaramy się coś zorganizować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam juz Amplituner Yamah RX A3050 oraz glosniki montazowe B&W CCM65 (plik w zalaczniku ) ktore chce uzyc jako surround w salonie wbudowane w sufit podwieszany

Potrzebuje 2 glsnikow podlogowych + 1centralny + subwoofer + odtwarzacz Blu-ray

Kolumny Venere 3 beda chyba za duze do salonu 25m kw wiec rozwazam venere 2.5 lub B&W CM8

Bede jeszcze potrzebowal 4 glosnikow montazowych do 2 stref (lazienka i sypialnia)

Budzet - chcialbym sie zmiescic w 12 000 pln

Pozdrawiam

ENG_FP10342_CCM65_info_sheet.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pytania są niezbędne niestety:) , sciany w salonie śa że się tak wyrażę gołe czy są jakieś pułki , obrazy itp?
Nie będę zadawał panu pytań typu jakiej muzyki pan słucha bo decydujące znaczenie będzie miała efektywność , częstotliwość głośników na które się pan zdecyduje niestety nieodzownym aspektem w tej kwestii fakt iz wypadałoby zmobilizować się i odsłuchać co najmniej kilka zestawów kina domowego
Zapraszam na stronę www.am-sounddesign.pl służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sounddesign, pisz Pan po polsku, bo nie wiadomo o co chodzi. Tak trudno napisać poprawnie jedno zdanie? icon_rolleyes.gif
Poza tym jaka moc kolumn? icon_eek.gif
Kolumny nie mają żadnej mocy. No, chyba, że są aktywne. Moc ma wzmacniacz a kolumny tę moc mogą przyjąć, przetworzyć, albo z jakichś względów wygenerować większe lub mniejsze zniekształcenia.
Jeśli się o czymś pisze, to trzeba by wiedzieć o czym, "liznąć" choć podstaw... icon_idea.gif

Pisząc pułki masz na myśli formacje wojskowe, czy meble do zawieszenia na ścianie?
Jeśli piszesz jakiś wyraz i zostanie on podkreślony, to prawie pewne, że zrobiłeś błąd. Na tym forum nie tolerujemy takiego niedbalstwa jeśli idzie o pisownię. Przyłóż się i pisz poprawnie.

I co rozumiesz poprzez określenie "częstotliwość głośników"?
Coś mi się wydaje, że albo jesteś bardzo niedouczony w tej materii. W takim wypadku nie szafuj podobnymi określeniami, bo narażasz się na śmieszność. Może coś takiego "łyknie" nieopierzony adept audio, ale nie ktoś, kto się interesuje taką problematyką 20, 30 i więcej lat.
Albo piszesz za bardzo skrótowo i to również nie ma sensu, bo i tak nikt tego nie zrozumie.

Cytat

czyli wnioskuję że amplituda dzwięku bedzie się załamywać kilkukrotnie .

O jaaa pier...dziuuu, jaka amplituda? Chyba ja się zaraz załamię icon_mrgreen.gif

I nie "głośników", tylko kolumn głośnikowych albo po prostu kolumn. Bo głośniki, to tylko składowa kolumn, ich część.
Jak motor, czyli silnik jest częścią motocykla a adapter jest częścią wkładki gramofonowej a ta z kolei częścią gramofonu dopiero.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś tutaj pozjadał wszystkie rozumy icon_smile.gif i strasznie boi się konkurencji
ps. moc ciągła muzyczna i szczytowa
ps.częstotliwość - pasmo i charakterystyka głośnika pytacie doradzacie jakiej muzyki pan słucha itp słucham E 40 hmm,,, tak zadajesz pytanie kto to prawda lub co to icon_smile.gif
jakie głośniki mi proponujesz dla tego rodzaju wykonawcy? nie proponujcie ludziom kolumn z linkiem do ofert na portalach aukcyjnych tylko dobierzcie odpowiednio komponenty kolumn czyli głośnik ,zwrotnica, kolumna,wygłuszenie , zróbcie pomiar akustyczny pomieszczenia po od tego trzeba zacząć .Wszystko w tym temacie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów piszesz tak, że nie sposób zrozumieć o co Ci chodzi. I nikt tutaj nie robi nikomu łaski, że pomoże i z pewnością nikt nie boi się konkurencji.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o konkurencji, bo jedyną osobą która próbuje coś tutaj sprzedać jesteś Ty. W dodatku robisz to nieudolnie.

Pisałem już w poprzednim temacie, że jeżeli chcesz funkcjonować tutaj w takiej postaci, to nie jako użytkownik, tylko branża.
I wypadało by się przedstawić, napisać coś na temat firmy, marki, asortymentu, bo nie wiadomo czy pisze konstruktor sprzętu, czy nieogarnięty przedstawiciel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem jasno i wyraźnie pisałem maila i widzę że profil został zmieniony więc nie wiem o co pańskie pretensje ? Forum jest od tego aby dyskutować, wymieniać poglądy doradzać bez względu na racje prawda? Więc nie wiem dlaczego pan mnie krytykuje i sugeruje nieudolność ? Przeprosiłem zwróciłem honor w kwestio zarzucanej mi reklamy. Każdy wpis z marką modelem jest swego rodzaju reklamą czyż nie? a takie wpisy tutaj mamy prawda ? Więc będę wdzięczny jeżeli zamkniemy ten temat bo nie chcę panu zarzucać nieudolnej konwersacji .

Pozdrawiam i z poważaniem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hetman80, napisz do Q21 (też tutaj działają). Z tego co zauważyłem zawsze podchodzą profesjonalnie do tematu, możesz się sporo dowiedzieć.

Sounddesign, nie miałem zamiaru Cię urazić, bo wydaje mi się że tak mnie odebrałeś.
Co do zmiany statusu Twojego profilu, to sprawą zająłem się osobiście. Po otrzymaniu info od Administracji, pisałem również do ciebie na PW.
I możesz pominąć formę per pan, bo tutaj raczej staramy się utrzymać swobodną atmosferę koleżeńską, więc nikt się nie obrazi jeżeli będziesz pisał na Ty.
Odnośnie tego co napisałem o nieudolności, nie było absolutnie złośliwe. Zachęcam do zapoznania się z wpisami innych Branżowców, a zrozumiesz o co mi chodziło.

Powodzenia na Forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hetman80, przede wszystkim musisz się zastanowić czego chcesz. Piszesz w dziale stereo i pytasz głównie o sprzęt do odtwarzania muzyki.
A chcesz podłączyć nawet dość dobre kolumny stereo do amplitunera kina domowego i reszty kolumn kina domowego.
Rozumiem, że masz taki, ale dlaczego go kupiłeś, z jaką myślą?

Niestety z ampli KD nie będziesz miał dobrego stereo. Ten amplituner nie będzie odpowiednim partnerem dla takich kolumn. Zagra to wszystko oczywiście, ale tak na "pół gwizdka" I nie chodzi wcale o głośność, tylko o jakość dźwięku.

Wspomnę tylko o tym, w budżecie SF czy B&W miałbyś dużo lepiej grające kolumny. Ale jak wspomniałem tym bardziej nie z tym amplitunerem.
Poza tym to nie są chyba do końca kolumny grające jasno, ostro i ofensywnie.
Na pewno potrafią mocno i konkretnie, ale,,, znów wzmacniacz icon_mad.gif
Ja wiem, ze to nie tani amplituner. Ale dużo tańszy dobry wzmacniacz stereo lepiej by sobie poradził z muzyką.

I na koniec. Jeśli już masz ten amplituner, to po jakiego grzyba pytasz nas tu na forum o to, co lepiej zagra? Kolumny A czy B? To tylko dwie pary kolumn.
A weź pod pachę ampli, pojedź do salonu/salonów gdzie mają te kolumny i posłuchaj, które Ci się bardziej spodobają.
Nic Ci tego nie zastąpi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzeki za odpowiedz
Kupilem ten amplituner poniewaz tylko on daje mi mozliwosc uzyskania 4 stref sterowanych z jednego urzadzenia (multiroom) zdaje sobie sprawe ze nie uzyskam jakosci dzwieku jaka mogoge miec ze wzmacniacza.
Odsluchiwalem obydwu kolumn (VENERE 2.5 I B&W CM8) i obydwa zestawy graly rewelacyjnie kiedy sluchalem dobrze nagrane CD.
W tym momecie mam tylko dylemat ktore kolumny sprawdza sie lepiej kiedy bede sluchal muzyki z dysku w mp3 lub z plyt , ktore nie sa zbyt dobrze nagrane...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś wcześniej że posiadasz amplituner i jak dobrze pamiętam centralna kolumnę B&W. Teraz napisałeś że robiłeś odsłuchy dobrze nagranych płyt cd na tych dwóch parach kolumn. Napisz proszę czy odsłuchiwałeś te kolumny w towarzystwie Twojego amplitunera? Co było źródłem w tym odsłuchu? Czy masz w ogóle już jakieś źródło? Pamiętaj że system gra tak jak najsłabsze jego ogniwo...! Pytasz jak będą brzmieć mp3 i źle nagrane płyty. Nie wróżę dobrego brzmienia na oby dwóch zestawach kolumn. Chcesz wydać 12 tysi na to i chcesz słuchać mp3? hmm.... dziwne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że trzeba raczej starać się słuchać z plików jak najlepszej jakości i rozdzielczości. Po co katować się byle czym mając dobry, przejrzysty i wyższej klasy system?
A płyty wybierać takie, dobrze zremasterowane. Na przykład z wytwórni Mobile Fidelity Sound Lab, gdzie zgrywają materiał z taśm matek i na nowo go remasterują. Ogólnie płyty wydane w Japonii są godne polecenia.

Z drugiej strony jeśli jedne z tych kolumn zagrają lepiej z takimi marnymi nagraniami, to w dużej mierze pewnie dlatego, że coś zamaskują.
A to może znaczyć, że są mniej rozdzielcze, albo po prostu trochę łagodniejsze np. w górnych rejestrach.
I tu niestety Ty sobie musisz odpowiedzieć co, jaki dźwięk bardziej do Ciebie przemawia.
Bo jeśli będą lepiej grały ze słabymi jakościowo nagraniami, to prawdopodobniej mogą gorzej z tymi lepszymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę obie konstrukcje polecał bym bardziej Venere 2.5do Twoich preferencji dźwiękowych, ale

Niestety jest pewne ale aby nie było za wesoło. Czy mieszkanie będzie wyglądać tak jak na przedstawionym schemacie?

Otoż Venere 2.5 są pochylone. Pułka na której miały by stać wygląda na płytką. I kolumny tej klasy nie powinny stać na podestach.
Dużo stracisz z dźwięku. Kolumny mogą być za wysoko oraz nie będą miały prawidłowej kontroli basu.

Bowersy CM 8 mają bas refleks z tyłu musiał byś je wysunąć. Dodatkowo głośniki 13 cm mogą nie zapewnić Ci odpowiedniej dynamiki i zejścia na basie.

W razie większej ilości pytań pozostaje do Twojej dyspozycji.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...