Skocz do zawartości

Podłączenie kolumn


KaaC

Recommended Posts

Witam. Posiadam Wzmacniacz Sansui AU-X301i i 2 głośniki ATL HD 306S. Mam je podłączone do wzmacniacz do wejsc gdzie jest od 4-16 ohm, jest też wejście pod tymi gdzie jest od 8-16 ohm. Kolumny są 8 ohm'owe i moje pytanie, czy jeśli są podłączone(przez tate) do wejscia 4-18 ohm, to czy można coś uszkodzić lub jakość dźwięku może być gorsza ? Gdy są tak podłączone to lewy gra ciszej od prawego oraz troche "charczą".

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że nie zrozumiałes opisu pod gniazdami kabli głośnikowych na tym wzmacniaczu. Nie widac tego na tym zdjęciu ale chyba górny rzad to zestaw A a dolny to zestaw kolumn B. Opis mówi że jeśli podłączasz kolumny do zestawu A lub B to ich impedancja znamionowa powinna zawierać się w granicach 4-16 ohm , a jeśli chcesz podłączyć oba zestawy równocześnie to ich impedancja ( każdego z nich ) powinna być w granicach 8-16 ohm. Wzmacniacz ma 2 końcówki mocy z których każda może być obciążona impedancją kolumn nie niższa niż 4 ohmy. Kolumny na tych wyjściach są łączone równolegle. Jeśli połączysz równolegle 2 kolumny po 8 ohm to ich impedancja po połączeniu równoległym wyniesie 4 ohmy Fizyka na poziomie szkoły podstawowej.
Jeśli kolumny podłączone do zestawu wyjść ( nie wejść, bo wejścia mają tu same kolumny ) charczą, oznacza to że coś jest nie tak z elementami łączącymi te terminale kabli głośnikowych z końcówką mocy. nie wiem czy są one na przekaźnikach czy na jakimś mechanicznym selektorze. Jeśli potrzebujesz tylko tej jednej sekcji głośnikowej której używasz, to niema się czym specjalnie przejmować. Do podłączenia drugiej pary kolumn trzeba naprawić usterkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...