Skocz do zawartości

Kino Domowe, ok. 15 mk., 8000 pln


daniel123

Recommended Posts

Witam, zdecydowałem się na zakup Kina domowego, niestety mam o tym blade pojęcie, więc przybiegłem po pomoc.
Założenia są takie jak temacie, Kino bedzie grało w pomieszczeniu około 15 mk., w kształcie prostokąta, budżet ok. 8000 pln, za te pieniądze chciałbym kupić amplituner plus zestaw kolumn 5.1.
Jeśli chodzi o przeznaczenie, to myślę że 50/50, lecz zauważam że słucham coraz więcej muzyki, (stąd pre-out), film bez efektów dźwiękowych też lipa (jestem szczęśliwym posiadaczem plastikowego zestawu LG, które coś tam imituje, ale zawsze)
Budżet można napiąć trochę, choć wolałbym nie, lecz jak mus to mus.
Muzyki słucham praktycznie każdej, aktualnie najwięcej Gin Wigimore, lubię MUSE, Fun Lovin', Beastie Boys, Lindsay Stirling, ale zdarza się jazz, jakieś sety łubu dubu czasem, ogólnie rozpiętość spora.
O brzmieniu muzyki ciężko coś mi napisać, na pewno lubię czuć bas i "moc"
Aha,. jestem też estetą, więc kolumny muszą "wyglądać", nie powinno być to ważne przy zakupie sprzętu grającego, lecz są różne "zboczenia" niestety.
Rozglądałem sie trochę, i jakieś typy mam, lecz nie chciał bym niczego sugerować, bo co forum , a nawet post to inna opinia, więc wolałbym poczytać wasze propozycje za które będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od elektroniki, jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie namawiam na amplituner Anthem MRX-310 (http://q21.pl/anthem-mrx-310.html). To urządzenie, które pod względem jakości dźwięku może być porównywane z dobrym wzmacniaczem stereo w budżecie około 3 tys. zł., bez problemu można je porównywać nawet z dwukrotnie droższymi amplitunerami japońskimi. Jako alternatywa natomiast można zwrócić uwagę na ofertę amplitunerów marki Denon, dobrym rozwiązaniem będzie model AVR-X3200W, który oferuje bardzo przyzwoitą jakość dźwięku oraz wyjście prze-lut do zastosowania zewnętrznej koncówki mocy (http://q21.pl/denon-avr-x3200w.html).

W kwestii kolumn sugerowałbym Ci na pewno konfigurację, opartą na najnowszej serii Tannoy Mercury 7 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c-ts2-8.html). Bardzo dobrą alternatywą jest Monitor Audio serii Bronze. Jeśli jednak musimy zmieścić się w budżecie, spójrz na brytyjski zestaw Q Acoustics serii 3000, w którym aktualnie subwoofer dostajesz gratis (http://q21.pl/q-acoustics-qa-3050-qa-3010-qa-3090c-qa-3070s.html). Oprócz tego, że kolumny oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej na zakup zestawu przez forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam brał pan pod uwagę produkt wykonany na indywidualne zamówienie?



Nie i nie zamierzam, jednak dziękuję za zainteresowanie

Cytat

Witam, pomyślałem że odpisze bo słucham podobnej muzyki. Dużego doświadczenia niemam ale ostatnio w podobnym budżecie kupiłem
HECO music style 900, center 2 oraz na tył 200 a napędza to Yamaha A850. W stereo gra naprawdę dobrze a i w kinie bezproblemowo daje radę.



Dzięki za opinię, wydaje się że ta Yamaha to dobry sprzęt.

Cytat

Witaj,
zacznę od elektroniki, jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie namawiam na amplituner Anthem MRX-310 (http://q21.pl/anthem-mrx-310.html). To urządzenie, które pod względem jakości dźwięku może być porównywane z dobrym wzmacniaczem stereo w budżecie około 3 tys. zł., bez problemu można je porównywać nawet z dwukrotnie droższymi amplitunerami japońskimi. Jako alternatywa natomiast można zwrócić uwagę na ofertę amplitunerów marki Denon, dobrym rozwiązaniem będzie model AVR-X3200W, który oferuje bardzo przyzwoitą jakość dźwięku oraz wyjście prze-lut do zastosowania zewnętrznej koncówki mocy (http://q21.pl/denon-avr-x3200w.html).

W kwestii kolumn sugerowałbym Ci na pewno konfigurację, opartą na najnowszej serii Tannoy Mercury 7 (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c-ts2-8.html). Bardzo dobrą alternatywą jest Monitor Audio serii Bronze. Jeśli jednak musimy zmieścić się w budżecie, spójrz na brytyjski zestaw Q Acoustics serii 3000, w którym aktualnie subwoofer dostajesz gratis (http://q21.pl/q-acoustics-qa-3050-qa-3010-qa-3090c-qa-3070s.html). Oprócz tego, że kolumny oferują bardzo dobrą jakość dźwięku, wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej na zakup zestawu przez forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.



Widzę, że ostro jedziemy po budżecie, jeśli już, oby warto było, ale to już chyba trzeba posłuchać.
Cóż te Tannoye - czytałem w necie podobno bajka, zresztą wszystko fajne, chyba nie ma szans abym w necie to wybrał, podobają mi się też Dali Zensor 7 , opinie też mają dobre, widze że cena podobna, Tannoye lepsze według Ciebie?
Pytam o Twoją opinię, zdaję sobie sprawę, że moja może się różnić diametralnie, kwestia gustu, ale
na teraz jeśli miałbym wybrać, to Anthem chyba by odpadł, wydaje mi się że dla mnie lepiej coś "prostszego", wydaje mi się że japońce takie będą, boję sie że tego Anthema będzie mi ciężko ogarnąć, po za tym ta Yamaha i Denon mają Atmosa, kto wie może kiedyś się przyda.
Ta Yamaha ma pre out? Będąc w temacie, ile taki przedwzmacniacz kosztuje, klasy podobnej co wyżej wymienione? Bo wymyśliłem sobie pre out, a okaże się ze kosmos.
Z tego co widzę 8000, będzie za mało na Ampli + kolumny, tak czy tak trzeba będzie trochę dołożyć chyba, ale chyba nie 50% tak myślę?
Nie mam pojęcia jak to ugryźć, z tego co czytam, to pasuje do tego, to do tego.
Może tak, gdybym brał denona to jakie kolumny wg. was do niego, i jeśli można to ocenić, jaka to charakterystyka(tzn. kupa basu, bardziej środek) i czy bardziej muzyka, czy kino, analogicznie Yamaha, ew. jeszcze jakieś inne ampli czy też kolumny.

Przepraszam, że trochę truję, ale nie chciałbym wybrać czegoś z czego za miesiąc dwa, nie będę zadowolony, bo uznam że mogłem wybrać lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę Twój budżet oraz oczekiwania skierował bym wybór na wspomniany wyżej sprzęt to jest Heco Music Style 900 + centralny i tyły.
Musisz także pamiętać że nie odzownym wyborem do kina jest subwoofer

Do tego wspomniana Yamah A 850 lub Marantz SR5010

Jako alternatywę polecił bym Dali Zensor 7, choć do wspomnianej muzyki dużo lepiej sprawdzą się Heco.
Uważam że obecnie cena w jakiej są Mercury 7 jest za wysoka do budowania kina w 15 metrach.


Jeśli jesteś zainteresowany lub masz więcej pytań zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię.
Co do marantaza, nie wiem ile w w tym prawdy, gdzieś wyczytałem, że bas jest bardzo łagodny, więc raczej by mi nie pasował, o ile to prawda bo nie wiem, nie słuchałem - primo , kwestia kolumn - secundo, tertio - gust.
Jak policzyłem to heco wyjdzie jakieś 700 zł taniej niż Tannoy, nie wiem jak z jakością kolumn, brzmieniem i tak dalej, 700 zł mógłbym przeboleć, nie jet to problem, Zensory również są w podobnej cenie, jeśli wziąść z subem 12F.
Heco muzycznie są lepsze od Zensorów? Bo szczerze napiszę spodobały mi się opinie o nich, wygląd też fajny, nie wiem która z tych firm robi najsolidniejsze kolumny.
Jaki Ampli do tych Heco, ta Yamaha A-850 będzie najlepsza według was? Czy jednak Denon? Marantz?
No i jak z ceną przedwzmaka do tego sprzętu, żebym wiedział ile trzeba uzbierać.
Już w trakcie pisania doczytałem, że te Heco mają konstrukcję trójdrożną, a pozostałe dwu jeśli się się nie mylę, rozumiem że w Heco każdy głośnik odpowiada za swoje tony, w dwudrożnych zostało to rozwiązane jakoś inaczej. W każdy bądź razie - to lepiej?

edit.
jeszcze teraz przeglądałem oferty i znalazłem Marantz SR6009 w cenie 2999pln, natomiast 6010 za 4500, nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli tak to chyba dobre ceny. Klasowo to chyba lepsze amplitunery od Denona 3200 i Yamahy 850?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Heco muzycznie są lepsze od Zensorów? , nie wiem która z tych firm robi najsolidniejsze kolumny.


Która marka robi najsolidniejsze kolumny, niema tu znaczenia bo i tak nie kupujesz i tak tego topowego modelu. Chcę powiedzieć przez to, że jeśli jakaś firma robi mega solidne i ciężkie topowe modele, nie znaczy że modele z początku cennika są równie ciekawe i solidne, często jest inaczej.
Lubię brzmienie niektórych Heco tak jak Dali, ale to inny styl i charakter. Które są bardziej muzykalne, na to też ma wpływ odpowiedni wzmacniacz i gust.
No i jeszcze kolejna kwestia, drożność kolumn- czyli podział zwrotnicy, lub też kolejna rzecz czyli większa ilość głośników nie zawsze przekładają się na lepszą jakość.
Co delikatności basu w marantz to też nieco mało precyzyjne pojęcie, można wiele rzeczy, błędnie czasem, przez to rozumieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co delikatności basu w marantz to też nieco mało precyzyjne pojęcie, można wiele rzeczy, błędnie czasem, przez to rozumieć.



Dzięki za próbę przybliżenia tematu. Właśnie dlatego to napisałem, bo nie wiem co to znaczy, i nie wiem nadal niestety. Zdaję sobie sprawę że każda firma, robi kolumny lepsze i gorsze, mi chodziło o porównanie tych trzech modeli, inne raczej nie wchodzą w grę.

A co co kolumn, głównie mi chodzi o to, żeby ktoś mający pojęcie, je scharakteryzował w miarę w możliwości, uszeregował we włąsnej, opinii oczywiście, chciałbym mieć jakieś pojęcie jakie gusta mają inni, wątpię abym był kimś o szczególnych gustach.
Amplitunerów dotyczy to samo, wtedy wybiorę dwie konfiguracje, posłucham, kupię, i oczywiście bardzo podziękuję za pomoc.
tą do tej pory również doceniam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Tak 900 są lepsze od Zensor 7. Do Zensorów trzeba by porównać bardziej niższe modele Music Style,

Jeśli lubisz bas, Marantz ma go mniej ale dobrze kontrolowany. Gra równo. Pamiętaj że basem nadrobi subwoofer.
Choć faktycznie jeśli chcesz być pewny to Yamaha lub Onkyo. Choć Denon też gra dość dobrze basowo. Głeboko.
A850 czy Denon X 3200 to dobre wybory.


Daj nam znać czy jesteś zainteresowany. Postaramy się zorganizować odsłuch u Ciebie. Będziesz na własne uszy mógł doświadczyć na prawdę dobrego grania.

W razie pytań pozostaje do Twojej dyspozycj


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sprzęt został wybrany i jest w drodze, nie omieszkam po kilku dniach użytkowania napisać swojej opinii.
Co prawda jestem laikiem w tych sprawach, ale może i taka opinia komuś w czymś pomoże wiec postaram się coś nabazgrać, choćby w podzięce za pomoc.
Wybór padł na Yamahę A-850, plus głośniki heco 900, satelity 200, sub i centralny 2, więc będę pisał w samych superlatywach pewnie icon_biggrin.gif

Jeśli chodzi o sprzęt, mam wybór za sobą, z rzeczy o których teraz trzeba szybko pomyśleć, to przede wszystkim standy.
Może ktoś coś polecić? Cena bez szaleństw najlepiej.

Nie wiem czy powinienem pytać o to w tym temacie, ale uznałem że to chyba część składowa kina więc..

Rzecz następna to przewody, mam położone do wszystkich kolumn jakiegoś prolinka, z tych tańszych 4mm, i tu pytanie, czy wystarczy takiej jakośći?
I czy dobrze że do frontu i satelit ta sama grubość?

Z góry dziękuję za pomoc



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...