Skocz do zawartości

Denon 720ae MA BX5 konfiguracja optymalna


DBDar

Recommended Posts

Zapodaję wątek, wcześniej nieco wałkowany tu i tam, ale bez wniosków końcowych, a zależy mi na takowych
Moja propozycja zestawu :
Denon PMA 720ae
Denon DCD 720ae
Monitor Audio Bronze BX5
a dalej kilka propozycji:
kable głośnikowe
1)Chord Carnival Silver screen (ponoć neutralne choć dają pożądny bas a tego ponoć zdaje się brakuje w ww. zestawie, choć niektórzy twierdzą że podbijają wysokie tony, a to z kolei pogłębi podobny,, jak niektórzy zauważają, problem podbicia "góry" w Denon 720
2) QED Silver Aniversary XT - kable, które ponoć "utwardzają" brzmienie a Denon 720 jest "ciepły" brzmieniowo więc połączenie interesujące z efektem wypośrodkowania
3) Supra PLY 3.4/S - dosyć neutralny kabelek, dobra firma ale jest tutaj sporo niejasności
Interkonekty:
1) QED Reference Audio Evolution - detaliczny, barwny
2) Supra EFF-ISL - według wielu dźwięk dość zimny, więc podobnie jak kabel QED dałby efekt wypośrodkowania "ciepło" brzmiącego Denona
Liczę na poważną dyskusję…przy założeniu, że ten budżetowy zestaw Denona i MA zostaje. Kompletowałem kable i interkonekty w sensownych granicach cenowych….kieruję wątek w sposób szczególny do praktyków, którzy zetknęli się bezpośrednio z ww. problemem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższego zestawu słuchałem z dwa razy, zgrywa się bardzo dobrze, raczej niema czego się doczepić... choć każdy ma inne potrzeby. Jednak te dwa elementy dobrze się wzajemnie uzupełniają. Bx5 dodatkowo mają teraz dobrą cenę słuchałem ich jak kosztowały 2400zł.a teraz 1800.
W twój opis wkradł się błąd, a nawet więcej błędów, bo zrobiłeś kolumny 2 in 1 Monitor audio bronze bx5...Bo kolego bx5, a bronze 5 to nie to samo.
Bx5 mają bardziej wypełniony bas, niższą średnice, a bronze są szczuplejsze nieco zimniejsze w tym temacie, nie wiem o którym modelu piszesz, ale denonowi z bx 5 basu nie brakuje ...tu kolejna sprawa czy chord mocno poprawia bas?
I kolejny element, że denon ma podbitą górę, bo w tym duecie to raczej ją nieco studzi, choć oczywiście jej nie brakuje. W każdym razie yamaha as500, cambridge351, pioneera30 ( że tylko zpodobnej półki) z pewnością bardziej podbija.
Co do wymyślnych kabli może warto kupić tańsze klasyczne, posłuchać i potem kombinować. Czasem więcej ugrasz na brzmieniu pracując nad akustyką, ustawieniem kolumn, zwłaszcza mając nieodpowiednio zaadaptowany w tym celu pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powyższego zestawu słuchałem z dwa razy, zgrywa się bardzo dobrze, raczej niema czego się doczepić... choć każdy ma inne potrzeby. Jednak te dwa elementy dobrze się wzajemnie uzupełniają. Bx5 dodatkowo mają teraz dobrą cenę słuchałem ich jak kosztowały 2400zł.a teraz 1800.
W twój opis wkradł się błąd, a nawet więcej błędów, bo zrobiłeś kolumny 2 in 1 Monitor audio bronze bx5...Bo kolego bx5, a bronze 5 to nie to samo.
Bx5 mają bardziej wypełniony bas, niższą średnice, a bronze są szczuplejsze nieco zimniejsze w tym temacie, nie wiem o którym modelu piszesz, ale denonowi z bx 5 basu nie brakuje ...tu kolejna sprawa czy chord mocno poprawia bas?
I kolejny element, że denon ma podbitą górę, bo w tym duecie to raczej ją nieco studzi, choć oczywiście jej nie brakuje. W każdym razie yamaha as500, cambridge351, pioneera30 ( że tylko zpodobnej półki) z pewnością bardziej podbija.
Co do wymyślnych kabli może warto kupić tańsze klasyczne, posłuchać i potem kombinować. Czasem więcej ugrasz na brzmieniu pracując nad akustyką, ustawieniem kolumn, zwłaszcza mając nieodpowiednio zaadaptowany w tym celu pokój.




Oczywiście chodzi o BX5. Te kable głośnikowe, które zapodałem nie są specjalnie drogie, z tańszych to stawiam na neutralny Supra Classic 4.0 (osobiste doświadczenia). Nurtuje mnie właśnie odpowiedź na to pytanie czy ww. Chord poprawia bas, bo kabelek uważany jest za świetny.Interkonekty?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, iż nie przesadziłem z kablami, zwłaszcza sygnałowymi. Liczę że wybrane interkonekty nieco zneutralizują nazbyt ciemne brzmienie tego zestawu, wprowadzą większy detal a zarazem ochłodzą. Wiadomo, że generalnie interkonekty nieco schładzają brzmienie, zwłaszcza Supra EFF-ISL, chyba że są inne sugestie, bo nie jestem przywiązany do jakiejś konkretnej firmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Wniosek zasadniczy chyba jest taki, iż Denona 720+MA BX5 nie należy ocieplać, bo sam w sobie jest "ciepły" czy jak ktoś chce "ciemny", więc dodać mu nieco lodu, więc posrebrzane interkonekty, mam tutaj takie w sensownych jeszcze cenach:
Supra EFF-ISL
QED Reference Audio Evolution
Monitor Thasos
Real Cable CA1801
a z głośnikowych kabli posrebrzanych jedynie chyba nada się:
Chord Company Odyssey 2 - niestety piekielnie drogi
Pozostałe ale bez srebra, które obstawiam to:
Atlas Hyper 2,0 - też drogi
Chord Carnival Silver screen - cena dobra
Supra PLY 3.4/S - cena ok
Supra Classic 4,0 - tani
Zastanawiam się czy jeśli daje interkonekty ze srebrem to głośnikowe kabelki też utrzymać w tej wersji. Za tydzień wybieram się na odsłuch, nie wiem czy wszystko będę mieli. Może jakaś propozycja, co wykasować na wstępie, aby nie tracić czasu...



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powyższego zestawu słuchałem z dwa razy, zgrywa się bardzo dobrze, raczej niema czego się doczepić... choć każdy ma inne potrzeby. Jednak te dwa elementy dobrze się wzajemnie uzupełniają. Bx5 dodatkowo mają teraz dobrą cenę słuchałem ich jak kosztowały 2400zł.a teraz 1800.
W twój opis wkradł się błąd, a nawet więcej błędów, bo zrobiłeś kolumny 2 in 1 Monitor audio bronze bx5...Bo kolego bx5, a bronze 5 to nie to samo.
Bx5 mają bardziej wypełniony bas, niższą średnice, a bronze są szczuplejsze nieco zimniejsze w tym temacie, nie wiem o którym modelu piszesz, ale denonowi z bx 5 basu nie brakuje ...tu kolejna sprawa czy chord mocno poprawia bas?
I kolejny element, że denon ma podbitą górę, bo w tym duecie to raczej ją nieco studzi, choć oczywiście jej nie brakuje. W każdym razie yamaha as500, cambridge351, pioneera30 ( że tylko zpodobnej półki) z pewnością bardziej podbija.
Co do wymyślnych kabli może warto kupić tańsze klasyczne, posłuchać i potem kombinować. Czasem więcej ugrasz na brzmieniu pracując nad akustyką, ustawieniem kolumn, zwłaszcza mając nieodpowiednio zaadaptowany w tym celu pokój.



DBDar - dzisiaj wypakowywałem głośniki MA i na opakowaniu napisane jest: Bronze BX5, więc kolego takie uwagi pouczające kieruj nie do mnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam te kolumny (naprawdę bardzo dobre w swojej cenie) i fakt na opakowaniu i książeczce do nich dołączonej jest napisane-
Monitor Audio Bronze BX5- ALE CO Z TEGO? Każdy z kim rozmawiasz i pytasz (tylko nie laik) powie ci ze to Monitor Audio BX5-bez BRONZE.
Na początku prosisz o poradę i pomoc a jak już ktoś poświęci swój czas i próbuje ci podpowiedzieć i poradzić,Ty się wymądrzasz i bardzo
niegrzecznie odpisujesz.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keith zgadza się, jednak trzeba przywyknąć (choć ja do chamstwa nigdy się nie przyzwyczaję niestety ).
Tak to czasem jest, ciekawe tylko że sam autor niby zasugerował poważną dyskusję...

Cytat

Liczę na poważną dyskusję…….kieruję wątek w sposób szczególny do praktyków, którzy



a dyskusja ze strony DBDar strony ograniczyła się do wpisywania marek, a na koniec wyszła buta, chamstwo i śmierdzący pierd na dobranoc .
Co też ważne, brak czytania ze zrozumieniem tego co napisałem wcześniej icon_wink.gif
Więc jak widać definicja poważnej dyskusji osiągnęła bruk, lub ma różne znaczenia dla niektórych.

Cytat

dzisiaj wypakowywałem głośniki MA i na opakowaniu napisane jest: Bronze BX5, więc kolego takie uwagi pouczające kieruj nie do mnie


Skoro twierdzisz, że seria bx5 i odświeżona bronze5 to ten sam produkt wizualnie i akustycznie to żyj z tym icon_lol.gif . Ja napisałem informację, czym się te dwa produkty różnią, bo niektórzy stawiają zapewne znak równości między nimi i są potem zaskoczeni.
Nie pisałem co jest na pudełku napisane, bo mnie to nie kręci, tak jak ciebie...Producent też je, rozgranicza, co dziwne nie jest, bronze 5: http://www.monitoraudio.pl/produkty/bronze/bronze-5 , bx5 : http://www.monitoraudio.co.uk/products/pas...s/bronze-bx/bx5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...