Skocz do zawartości

Gramofon do 1200zł


Recommended Posts

Witam,

rozpatruje kupno nowego gramofonu do około 1200 zł. Nie jestem w stanie ocenić stanu używanego sprzętu, stąd raczej taka decyzja.

Chciałbym zestawić go ze sprzętem: Yamaha AS 501 oraz głośnikami: magnat quantum 673.

Modele, które biorę obecnie pod uwagę to: Thorens TD 158, PRO-JECT Debut Carbon.

Czy mógłbym prosić o wsparcie w tej kwestii?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, szkoda, że nie podajesz skąd piszesz. Gdybyś był z Łodzi bez problemu pokierowałbym Cię w miejsca gdzie kupisz gramofon, który ktoś obeznany już sprawdził. Niestety nowe produkty jakoś mnie nie przekonują, na chyba ze 30 posiadanych przeze mnie żaden nie był "nieletni":) i dlatego polecałbym używany ale z pewnego źródła.
Nowy ma też zalety - gwarancja, stan ....tylko ta cena nie koniecznie musi przekładać się na jakość.
To tak by jeszcze bardziej utrudnić ale wybór należy do Ciebie.

P.S. Trochę nie trafione miejsce na tematykę. Powinno być raczej w analogach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w podanym budżecie rozważyłbym dwa modele gramofonów, będzie to na pewno brytyjska Rega RP1 oraz wspomniany przez Ciebie Pro-Ject Debut Carbon DC. Obydwa urządzenia to stosunkowo proste, ale solidne konstrukcje, gwarantujące wysoką jakość dźwięku, dużą niezawodność oraz możliwości w przyszłości upgradu.

Zapraszam serdecznie na prezentacje urządzeń do naszego salonu, w przypadku pytań dotyczących wyboru oraz konfiguracji urzadżen analogowych, jestem do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz nowego gramofonu - to za trochę wyższą kwotę warto zainteresować się modelem TEAC TN-200
http://www.tophifi.pl/teac-tn-200.html
To dość solidna konstrukcja już z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym (oraz złączem USB, jakbyś chciał pobawić się w zgrywania płyt na komputer).

Pozdrawiam
PS. Przenoszę ten wątek do właściwego działu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i warto dołożyć kilkaset złotych do zakładanego budżetu i kupić solidny sprzęt, zamiast brać niewysoki i dość "plastikowy" model.

A nie chcesz kupić używanego? Jest spory wybór udanych modeli, a ludzie i firmy którzy zajmują się używanymi gramofonami dają często kilkumiesięczną gwarancję na sprzedawany (w bdb stanie i prawidłowo wyregulowany) sprzęt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co pisze RoRo. Warto się zastanowić nad gramofonem używanym. W tym przypadku - wielokrotnie o tym pisałem - warto śledzić ogłoszenia na forach dyskusyjnych. Często sprzedają tam gramofony audiofile, którzy wchodzą na wyższa półkę. Ich sprzęt jest z reguły zadbany, w dobrym stanie technicznym.
Gdybyś jednak rozważał nadal zakup nowego gramofonu mimo wszystko jestem za Pro-Jectem. Miałem dwa gramofony tej firmy i byłem z nich zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Są to dwa zupełnie różne gramofony pod względem konstrukcyjnym. Audio - Technica jest typową konstrukcją wzorowaną na Technicsie. Ramię z wymienną główką, plus kupa innych, w mojej ocenie nie potrzebnych bajerów. W mojej ocenie gramofon bardziej dla DJ, co oczywiście nie jest jego wadą.
http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony...ca-at-lp120-usb

Rega to konstrukcja zewnętrznie spójna i ascetyczna. Gramofon konstrukcyjnie podobny do Pro-Ject i współczesnych Thorensów. Ten model to najniższy, podstawowy model produkowany przez firmę, która jest światowym liderem na rynku urządzeń tego typu. Model ten ma zalety modeli wyższych, czyli ramię typu carbon, precyzyjny silnik, talerz z żywicy.
http://audio.com.pl/testy/stereo/gramofony/587-rp1

Wydaje się, że w licznych testach Rega wypada lepiej. Jednak sam musisz wybrać, bo są to dwa różne gramofony i dwie różne filozofie konstrukcji i dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54- dziękuję za opinie. Jeżeli mogę Cię prosić to zobacz mój temat w dziale stereo- tam też zabrałeś głos. Opisałem tam swoje preferencje jak również sprzęt, który ma zagrać z gramofonem. Czy w zestawieniu z tamtym tematem byłbyś skłonny wskazać na któryś z tych dwóch gramofonów?
Nie mam możliwości porównać jak grają te sprzęty dlatego liczę na opinię fachowców w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest doradzać, szczególnie w tak delikatnej kwestii. Każdy gramofon inaczej zagra w zależności od tego jaką wkładkę zastosujesz lub pod jaki przedwzmacniacz gramofonowy podłączysz.
Rega zagra subtelniej co nie oznacza, że basu będzie mało. Na pewno będziesz miał większą rozdzielczość dźwięku, więcej szczegółów niż w Audio – Technice. Natomiast Audio – Technica pokaże więcej „napakowanej” barwy, będzie bas, ale niezbyt wyrazisty.
Trudno coś Ci doradzać. Trzeba też brać pod uwagę, że masz pre gramofonowego w ampli tunerze, które nie grzeszy wysoka jakością.
Ja osobiście brałbym Regę, ale coś mi mówi, że w obecnej konfiguracji i biorąc pod uwagę preferencje lepiej podpasuje Ci Audio – Technica. Moim zdaniem ten gramofon jest bardziej przystosowany dla audiofila początkującego w winylach.
A najlepiej byłoby, abyś posłuchał obu gramofonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za profesjonalne sugestie......już byłem w sklepie...już witałem się z gąską icon_biggrin.gif icon_wink.gif .....już miałem powiedzieć 'biorę A-T'.......i sprzedawca znowu mi namieszał.....ze wybór trochę nielogiczny, że to prawie te same pieniądze, że REGA to lepszy wybór........nie potrafiłem się zdecydować icon_evil.gif i wróciłem do domu bez sprzętu......no coments. Jeszcze jedna noc na podjęcie MĘSKIEJ decyzji !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z kolegą Chili, że Rega to prostota, ale w prostocie siła. icon_smile.gif Rega choć prosta konstrukcyjnie wymaga jednak już pewnego doświadczenia przy kalibracji ramienia i wkładki.
Każda szanująca się firma ma swoją filozofię i asortyment dla konkretnego segmentu rynku. Rega, Pro-Ject mają z reguły proste rozwiązania, co nie oznacza, że gorsze. Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Ja jestem zwolennikiem prostych rozwiązań. Może dlatego, że przerzuciłem trochę gramofonów w życiu, włącznie z technicsopodobnymi.

Na Twoim miejscu posłuchałbym obu gramofonów w tym samym systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wkładki w tych gramofonach - bo to też robi różnicę...

Czy chcesz konkretną pomoc w podjęciu męskiej decyzji???


...

Bardzo proszę - jest w tej chwili promocja w TopHifi (swoją drogą kolejna fajna cena na sprzęt)
http://www.tophifi.pl/teac-tn-200.html
i gramofon TEAC TN-200 w tej chwili kosztuje 1111zl i też się łapie w Twoim zakresie cenowym icon_razz.gif
Obecna niższa cena - to prawie 400zł w dół !

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.
W A-T jest wkładka MM Audio-Technica AT-95E, a w RP1 wkładka gramofonowa Rega Carbon.

Co do męskiej decyzji to rozważam odwiedzenie TopHiFi - piszą na stronie ,że przed zakupem można posłuchać sprzętu. Dodatkowo rozmyślam nad kolumnami Yamaha NS-555 bo też cenę mają niezłą. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo proszę - jest w tej chwili promocja w TopHifi (swoją drogą kolejna fajna cena na sprzęt)
http://www.tophifi.pl/teac-tn-200.html
i gramofon TEAC TN-200 w tej chwili kosztuje 1111zl i też się łapie w Twoim zakresie cenowym icon_razz.gif
Obecna niższa cena - to prawie 400zł w dół !

Pozdrawiam



I po promocji :
http://www.tophifi.pl/teac-tn-200.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...