Skocz do zawartości

amplituner i kolumny


Kacper Prus

Recommended Posts

Rozstaw kolumn ma być metr albo półtora? icon_eek.gif . No, chyba, że w takiej odległości będziesz siedział od linii kolumn.
Pamiętaj o zasadzie trójkąta równoramiennego.
Ale to generalnie za mało. Będziesz miał bardzo ściśniętą scenę stereo.

Kable głośnikowe kup Alphard Da Vinci (jeśli gdzieś dostaniesz) albo jakieś inne z dobrej miedzi (najlepiej 5N, 6N). QED Classic 79, Melodika, Bridge, Excellent, Adam Hall.

Interkonekty? NA razie kup parę i możesz porównać jak gra z różnymi urządzeniami. Gdyby czegoś było z a dużo albo za mało, można kupić inny, bardziej odpowiedni.
Na początek możesz kupić Prolink z serii Futura. Raczej 1 metrowy, bo będziesz miał więcej swobody w podłączeniu.
Gdybyś mógł dołożyć parę złotych, to zrób taki myk, że kup dwie sztuki (bo jak widzisz są sprzedawane pojedynczo - 1xRCA)
Alphard DaVinci. Bardzo dobry kabel jak za te pieniądze, dużo lepszy niż Prolink. Warto się skusić http://allegro.pl/kabel-alphard-1rca-1rca-...5361562743.html
Jest jeszcze taka opcja, że kupisz metr QED'a Performance czy SW Musicable II ze szpuli i założysz wtyki.
http://allegro.pl/qed-performance-audio-in...5294370057.html
http://allegro.pl/straight-wire-musicable-...5098590229.html

http://allegro.pl/amphenol-wtyk-rca-chinch...4965229321.html
http://allegro.pl/rean-by-neutrik-nys352bg...5915125130.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak najbardziej wiem o co chodzi i że to dosyć mały rozstaw ale nie jestem w stanie nic zrobić ewentualnie je rozstawić pod katem, scena będzie bardzo zaweżona ale odsłuch będzie ówniez dosyć bliski, niestety to są mankamenty mieszkani o powierzchni 32 mkw.
mam jeden interkonekt ( 2xRCA ) nie pamiętam marki jednakże nie był najtańszy.

Sam wtyków raczej nie założę ale możliwe że znajomy mógłby się tym zająć przemyślę sprawę i zobaczę co dam rade zrobić.

Bardzo dziękuje za pomoc i cierpliwość icon_smile.gif

A i jak to jest z wtykami do kabli głośnikowych trzeba założyć np. "banany" czy nie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście daj znać co i jak. Czekam też na zdjęcia jak to wszystko wygląda. Jest specjalny wątek "Wasze systemy..." i tam go możesz zaprezentować. Albo tu, w tym wątku.
No i ciekaw jestem jak Ci to zagra. Czy będziesz zadowolony?

Jeśli masz parę interkonektów, to może na razie wstrzymaj się z zakupem innych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak raczej na razie zostawię ten kabel gdyż wydaje mi się że nie będzie zły, tylko właśnie jeszcze pytanie o te kable głośnikowe czy trzeba je specjalnie "obrobić" dodać wtyki "banany" czy cos w tym rodzaju czy można je bez tego podłączyć ? i na jaki przekrój kabli postawić gdyż głównie widziałem od 1,5 mm do 5mm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki służą do wygodnego podłączanie kabli. Nie poprawią dźwięku. Jeśli się da, lepiej odizolować centymetr, półtora i skręcić (ja to robię w bawełnianych rękawiczkach albo poprzez ręcznik papierowy, bo gołe paluchy zostawiają warstewkę tłuszczu itp.)
Można delikatnie pobielić cyną (najlepiej taką z 4% dodatkiem srebra), albo po prostu trzeba co kilka miesięcy przetrzeć gołe końcówki kabli drobnym papierem ściernym, by odzyskały dobrą przewodność.
Dobre końcówki bananowe czy widełki itp. powinny być zaciskane mechanicznie.hydraulicznie a nie zakręcane śrubkami.
Tu tylko pytanie, czy grubszy, goły kabel wejdzie Ci w zaciski sprężynowe kolumn?

Kup kabel o grubości 2,5 mm. Będzie optymalny.

Tak z ciekawości zobacz co to za interkonekty masz (marka, model - powinno być napisane na koszulce kabla).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
F1angel muszę Ci serdecznie podziękować, gdyż jestem niezmiernie zadowolony z efektu jaki uzyskałem dzięki twojej pomocy. Po ponad pół roku, przeprowadzce do docelowego miejsca przeznaczenia konfigurowanego sprzętu jestem zachwycony jest bardzo dynamicznie głęboko ale i i jasno wyraźnie. Nie jest przytlaczajaco, chyba idealnie jak na włożony wkład finansowy rzecz jasna. Jednakże mamy pytanie gdyż ostatnio pojawiło się seqgo rodzaju broczenie ( tak bym to nazwał )i zastanawiam się skąd owa przeszkadzajka się wywodzi. Po odlaczeniu gramofonu w dalszym ciagu występuje broczenie na danym kanale ale tylko na nim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podoba jak gra Twój zestaw.
To o czym piszesz, to może raczej brumienie a nie broczenie. Sprzęt audio to nie żywa istota, choć nieraz takie można mieć wrażenie icon_wink.gif
Naprawdę nagle się to zaczęło? To może coś się zwiera w środku np. wzmacniacza. Może jakiś drucik dotyka tego, co nie trzeba?
Może być także, że sprzęt masz nie uziemiony, albo źle podłączony, w odwrotnej fazie.
Czy jakieś zakłócenia przedostają się do zestawu. Może potrzeba kupić jakiś filtr sieciowy (na zasilaniu)?
Na początek sprawdź jednak czy jakieś kable z tyłu urządzenia się nie dotykają. Na przykład kabel zasilający i głośnikowy.
Nie mogą też zbyt blisko siebie biec, równolegle na dłuższym odcinku. Odseparuj je w miarę możliwości, by się nie stykały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście chodziło mi o brumienie icon_smile.gif mam nadzieję że nie doczekam broczenie ze sprzętu elektronicznego czegokolwiek.
Niemniej jednak poodłączałem, odseparowalem wszelkie interkonekty i inne przewody oraz preamper i dyskomfort w znacznym stopniu udało się zniwelować do delikatnego dźwięku który rzeczywiście musiał występować od początku.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może lepsze interkonekty czy kabel zasilający mógłby wyeliminować ten przydźwięk?
Może masz słabe uziemienie albo nie masz?
Może też transformator buczy (nieraz wystarczy go mocniej dokręcić do obudowy)? Ale pewnie, to coś z kablami jeśli trochę pomogło, co zrobiłeś.
Może trzeba by też sprawdzić zaciski i podłączenie ich (wewnętrzne) do przewodów. Może coś nie łączy tak jak potrzeba?
Poruszaj kablami przy terminalach tego kanału. Posłuchaj czy brumienie się zmniejszy albo wzmoże?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...