Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Elementy, którymi obecnie dysponuję to: DAC DragonFly 1.2, Głośniki Logitech z-3e, Słuchawki Audio-Technica ATH-AD300 i Superlux HD668B. Muzyki głównie słucham na głośnikach (ok.70%) i sprzęt ma głównie służyć właśnie do słuchania muzyki. Zestaw ten + pliki w wysokiej jakości spełniają w jakimś stopniu moje potrzeby ale chciałbym wskoczyć przynajmniej stopień wyżej w jakości brzmienia. Jakie elementy powinienem wymienić/dokupić by to osiągnąć? Co do gatunków muzycznych jakie najczęściej słucham sprawa nie jest łatwa i oczywista ponieważ słucham bardzo szerokiego spektrum muzyki, od muzyki klasycznej, poprzez trip-hop, pop, wszelakie podgatunki muzyki rockowej, folk, trochę muzyki elektronicznej, kończąc na metalu. W dużej mierze są to nowe wydawnictwa (myślę, że 70% z nich). Pokój który mam zamiar nagłośnić nie jest duży i nawet zestaw Logitecha sobie z tym radzi. Sprawa budżetu: hmmm, maksimum to 1000zł, a najchętniej to w przedziale 600-800zł. Początkowo myślałem o kupieniu wieży Technicsa, np. SA EH750 (zawsze marzyłem o takim sprzęcie) jednak po przejrzeniu opinii na różnych forach byłbym skory do porzucenia tej opcji na rzecz np. kolumn Microlab Solo7c + jakiegoś sensownego wzmacniacza.. Czy trop ten jest właściwy? Czy te dwa elementy są dla mnie wystarczające? W jaki sposób polepszyć jakość dźwięku w sposób najbardziej zauważalny stosunkowo niewielkim nakładem finansowym?
Będę wdzięczny za wszelakie sugestie. Sam w doborze sprzętu nie mam zbytniego doświadczenia więc bardzo liczę, że ktoś bardziej zaznajomiony w temacie podsunie mi jakieś sugestie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...