Skocz do zawartości

Jaki zestaw do pokoju 25 m2 za ok 2500 PLN


Hiena

Recommended Posts

Witam,

W końcu nadszedł czas żeby postawić w pokoju sprzęt grający.

tak więc.
pokój: 4,7 x 5.3, podłoga: klepka; kolumny będą stały na krótszej ścianie.
źródło: na razie nie mam żadnego.Ale planuję:podłączenie telewizorem, Odtwarzanie płyt CD + mp3/FLAC najlepiej z USB, (na dzień dzisiejszy nie planuje sieci LAN ale może się skuszę).
rodzaj muzyki: niemal wszystko. problemem jest ze nie wiem jak zakwalifikować pewne rzeczy więc może tak. słucham: lata 80(pop, Michael Jackson, Depeche Mode - "Dangerous" i "World in my eyes" zawsze mnie odprężają i miło sie je podkręca), rock (np Dire Straits) i metal (megadeth, rammstein), rzadziej ale jednak rzeczy typu Avicii, David Guetta (nawet nie wiem jak ten rodzaj muzyki nazwać), Muzyka poważna okazjonalnie, Czasami jakieś ever green'y jazzowe. czyli baaardzo szeroko
Stan sprzętu: wzmacniacz/amplituner i kolumny chciałbym nowe; tuner (jeżeli wymagany)
CD/ CD z USB - chciałbym się poradzić czy warto ryzykować używkę czy raczej nowy
Kwota: wstępnie do 2500

Ponieważ rzadko oglądam filmy w jakiś wypasionych standardach dźwięku więc chyba będę optował za zestawem stereo.
Słuchu absolutnego nie mam ale słoń też mi na ucho nie nadepnął i lubię gdy słyszalne są wszystkie "instrumenty" i można je wyłowić z potoku dzięków. Czasami miło jest usłyszeć tez mocniejsze niskie tony ale nie "pierdzący" czy dominujący pozostałe pasma.

Chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania

Z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję za odpowiedz.
W tych czasach ciężko jakoś icon_smile.gif

Wracając do tematu
Ciekawa pozycja jednak patrząc na ceny które widzę to wychodzi 1800 za Ampli + 1300 za kolumny (taniej nie widziałem) to wychodzi sporo poza budżet.
Rozumiem że nic nie wskóram w pieniądzach jakie sobie wymyśliłem?
to jedno

a drugie.
czy ma kolega jakieś alternatywy?
Yamaha R-N301 lub R-N500
Cena podobna ale marka jaką znam stąd pytanie.

Z góry dziękuje za dalsza pomoc.

P.S. Co kolega miał na myśli poprzez "wycenę"? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Nowe elementy zestawu są dość drogie i ... tak sobie grające.
W porównaniu oczywiście do tego co można kupić w podobnym budżecie z rynku wtórnego.
Niestety trzeba w pewnym stopniu zrezygnować z nowinek. Ale za to ma się nieporównanie lepszy dźwięk.
Kwestia priorytetów.
Audio to niestety dość drogie hobby i jeśli nawet wydaje Ci się, że 2,5 kzł za nowy zestaw jest sporą sumą, tak nie jest.

Nowe kolumny i wzmacniacz a używane CD? Ja na pewno wolałbym używane kolumny i wzmacniacz a CD... także używany icon_biggrin.gif
Dlatego, że zagra nie gorzej a za dużo mniejsze pieniądze.
Mp3 ale lepiej FLAC (bo lepsza jakość) odtwarzałbym z komputera i do tego dokupiłbym DAC, by poprawić jakość dźwięku idącego do wzmacniacza.

Amplituner, to wzmacniacz z tunerem w jednej obudowie. Na ogół oferuje nieco gorszy dźwięk niż wzmacniacz zintegrowany za takie same pieniądze.
I wzmacniaczy jest na ogół większy wybór.
Tuner nie jest obowiązkowy o ile nie słuchasz radia analogowego icon_biggrin.gif .

Na kolumny w takim budżecie powinieneś wydać powiedzmy ok 50 - 60%, na wzmacniacz 25 - 30%. Resztę na odtwarzacz CD albo DAC.
To oczywiście tylko tak orientacyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolegą troszkę pokiereszowal mój mały świat.
Niemniej dziękuje za otwarte podejście do tematu.

Na początek moja motywacją do nowych kolumn. Moja drugą połowa. Kolumny nie ukrywajmy są na tyle dużym obiektem że trzeba je trochę traktować jak meble i tutaj na podniszczone nie zgodzi się moja druga połówka.

Odtwarzanie z komputera.
Niestety nie bardzo mam jak pociągnąć jakiekolwiek kable ponieważ komputer mam stacjonarny i stoi całkowicie po drugiej stronie pokoju.

Co do reszty sprzetu, nie upieram się przy nowości i zintegrowaniu wszystkiego w jednym elemencie.

Przyjmijmy że budżet wzrośnie do 3k.
Czy kolumny zaproponowane wyżej maja sens?

Powiedzmy że do tego dokupie wzmacniacz może być nowy albo używany.
Czy mógłbym poprosić o podpowiedzi czego szukać lub na co polować.

CD.
Czy istnieje sensowne rozwiązanie aby w niezbyt zabojczej cenie powiązać odtwarzanie płyt i FLAC/MP3 z USB w jednym odtwarzaczu?

Telewizor.
Rozumiem że glownie do tego potrzebuje DAC?
Czy mógłbym poprosić o jakąś propozycję.
Ale jeżeli to duży wydatek to może poczekać na lepsze czasy.

Tuner...
Tutaj rozumiem że właściwie mogę dokupić dowolny używany tuner. Czy też powinienem kierować się jakimiś kryteriami wyboru.

Oczyścić zdaje sobie sprawę że w tym budżecie mogę nie mieć wszystkiego od razu ale zebranie wzmacniacza z kolumnami bez jakiegokolwiek źródła sygnału też nie ma najmniejszego sensu a nie chciałbym podlaczać telefonu przez jack słuchawkowy.

Z góry dziękuje za dalszą pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny używane wcale nie muszą być zniszczone. Szukaj w takiej odległości, żebyś mógł osobiście obejrzeć, a najlepiej żeby arbiter elegantiarum przed kupnem zobaczył icon_wink.gif
Odtwarzacz z mp3 można kupić nawet niedrogo (np.YAMAHA CDX 397 MK II - około 200 zł) ale z usb to już chyba marniej.
Podziel kaskę wg tego co Ci f1angel napisał i przeszukaj oferty w dostępnych zakresach cenowych - wklej linki do aukcji to na pewno koleżeństwo się wypowie co warto, a od czego z daleka icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Szanowni mogliby mi podsunąć przynajmniej od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?
Zakładam że od kolumn skoro mają pochłonąć ok 50% budżetu.

ale...
no właśnie ale.
Jakie kolumny będą spełniały się w tak szerokim spectrum muzycznym jakie zasugerowałem.

EDIT: Czy któreś z poniższych spełnią swoje zadanie?
http://allegro.pl/2-kolumny-tonsil-maestro...5916362049.html
http://allegro.pl/uniwersum-qsl250-mocne-b...5938321249.html
http://allegro.pl/kolumny-jbl-e60-i5948338197.html
http://allegro.pl/quadral-quintas-165-s-su...5934379989.html
http://allegro.pl/magnat-quantum-505-kolum...929069376.htmle
http://allegro.pl/magnat-sonobull-mocne-br...5934383277.html

zastanawia mnie coś jeszcze.
Kolumny będą stały niemal przy samej ścianie czy kolumny mogą mieć otwory bass Reflex (tak to zdaje sie nazywa) z tyłu czy w ogóle ich nie powinno być.

P.S. Do mojego imiennika Adamc: "arbiter elegantiarum". Piękne określenie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...