Skocz do zawartości

Czy powinno się dobierać tej samej firmy głośnik centralny co kolumn frontowych?


ignatius

Recommended Posts

Cytat

Nic się nie zmieniło - możesz brać te Quadrale.Jeszcze zyskałeś 15zł bo wystawił za mniejszą cenę...

PozdrawiamPS. Jak już musisz po 3 razy się upewniać...



Może źle to ująłem.
Po prostu za wersalką muszę je zmieścić, bo tak jak pisałem że zdaje się na Was, bo się znacie.
Trochę mnie po prostu martwi, że ta osoba zupełnie nie odpisuje już nic po raz drugi na moje maile.
Może stąd też była moja niepewność.

Udało mi się znaleźć ich wymiary na niemieckim ebayu.
Może się to komuś kiedyś tez przyda, to napiszę. Jest napisane tak:
B/H/T 230x350x235mm
Czyli już wiem wszystko. Jakoś je wcisnę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłą centralna kolumna. Nieporównywalnie cięższa.
Podłączona na razie została tym samym zwykłym kablem dwu milimetrowym. Mam bardzo małe przekonanie do drogiego kabla, ale kupię tą Melodikę, wezmę 1,5 metra i zobaczę czy coś się zmieni w tej centralnej. Jak nie, to przestaję się już doktoryzować i wszystko spinam na zwykłym przewodzie. Może pod tym względem mam tak tępy słuch, że nie zauważam różnic. No trudno.
Hm.... Nie jestem z tych ludzi którym "słoń na ucho nadepnął", ale nie widzę specjalnej różnicy. Wręcz dopóki nie zmieniłem ustawień EQ, to było źle.
Płytko, bez głębi i basu i tyle. Po "zabawie" ustawieniami equalizera dramatu nie ma, ale cudów też. Może tak ma być, a może jeszcze jakichś innych niż tryby pracy (standart, hall, SF, mono, itd) ustawień amplitunera nie ma w odpowiednim trybie. No jedno jest pewne, że z tyłu nie ma przełącznika impedancji kolumn. Drugie też jest pewne że gorzej nie gra niż VK i mam wrażenie że najlepiej to oddaje swoje walory na zwykłym teledysku.
Korzystając z okazji zapytam czy może ktoś wie jakie wartości wprowadzić z ustawieniach equalizera dla kolumn, tak optymalnie żeby było dobrze?
Co do kolumn efektowych, to czekam na przesyłkę i coś marnie to idzie od tamtej strony, ale może w końcu dojdą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj cudów w zakresie niskich tonów od kolumny centralnej-ona jest głównie od dialogów...
Głównie grają kolumny frontowe (i subwoofer-jak jest w zestawie, oczywiście tylko w zakresie najniższych tonów).
Poczekaj jeszcze aż przyjdą kolumny efektowe
Sprzęt nie musi grać efekciarsko -ma grać naturalnie. Być może dlatego nie gra tak jak oczekujesz...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema jednego idealnego ustawienia equalizera dla wszystkich kolumn we wszystkich pomieszczeniach które będą zgodne z wszystkimi gustami. Jeśli sprzęt jest dobrze do siebie dobrany i odpowiada naszemu gustowi , oraz kolumny są idealnie dopasowane do naszego pomieszczenia , najlepiej sprawdza się ustawienie wszystkich pasm na neutrum. Jeśli chcemy coś poprawić , to trzeba operować EQ bardzo ostrożnie i z rozmysłem.
Zbyt duże zmiany w rozkładzie częstotliwości harmonicznych prowadza do pogorszenia naturalności brzmienia. Do konkretnych sytuacji dźwiękowych są szablony przygotowane przez producenta. Stosuje się je w tych konkretnych zadaniach dla których są przeznaczone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jestem ponownie.
Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu na swoje zainteresowania i stąd brak mojego odzewu w sprawie kolumn.
Jakiś czas temu przyszły efektowe Quadrale i w końcu mogłem je "przetestować" z całą resztą, wiadomo jak na razie już tylko brakuje subwoofera.
Hm... Eq ustawiłem na "0" wszystkie parametry zgodnie ze wskazówkami. Jak na razie kable pozostały te same.
Jak mam być szczery to dźwięk nie zwalił mnie z nóg, ale nie ukrywam że źródło z którego puszczałem filmy to dekoder kablowy, więc jeszcze będę
wszystko testować jakimś Terminatorem z płyty Blu-ray icon_smile.gif
No i postaram się w końcu dotrzeć do sklepu, aby kupić na test kabel Melodika do centralnego i posłucham czy zauważę różnicę.

Pozdrowienia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...