Skocz do zawartości

Pomoc w doborze amplitunera do zestawu magnat quantum


PullUp

Recommended Posts

Witam, mam zamiar w niedługim czasie zmienić amplituner do kina domowego i pytanie brzmi "który wybrać?"
Obecnie korzystam z denona avr-x500, zestaw kolumn jakie posiadam to magnat quantum 507, magnat quantum center 613 oraz magnat monitor 220
Doradźcie mi proszę jaki amplituner do kwoty 2000zł będzie lepszy od tego który mam obecnie? który wyciągnie więcej z tych głośników?
Głównie zależy mi na poprawie dźwięku podczas oglądania filmów ale i na lepszym stereo podczas słuchania muzyki. Wiem że albo rybki albo akwarium ale chciałbym to jakoś pogodzić ze sobą (60% film, reszta muzyka i tv).
Źródłem filmów i muzyki w 90% jest pc z aim sc808, połączone razem toslinkiem.
Pod ampli będzie podłączony wspomniany wcześniej pc, dekoder nc+, odtwarzacz blu ray i tv, więc musi mieć przynajmniej 4 x hdmi 1,4
Fajnie by było gdyby był w miarę prosty w obsłudze icon_smile.gif
Jestem otwarty na wszelkie propozycje i porady icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli charakter brzmienia urządzenia Denon odpowiada Ci, to zdecydowanie warto pozostać przy marce i spojrzeć na model Denon AVR-X1200W. To bogato wyposażone urządzenie, które zaoferuje Ci bardzo przyzwoitą jakość dźwięku.
Jako alternatywa są jeszcze dwa trochę droższe urządzenia, jednak klasyfikowane o pół klasy wyżej. Jest to Yamaha RX-V679 oraz Onkyo TX-NR646. Yamaha będzie najbardziej efekciarska, eksponując skraje pasma. Onkyo natomiast jest mocne, dokładne z szybkim, mocnym i krótkim basem oraz świetną analitycznością.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź icon_smile.gif Z proponowanych rozważam między denonem ze względu na jego prostotę w obsłudze a onkyo który jest trochę mocniejszy i wydaje mi się że będzie lepszy w stereo od denona.
Co do brzmienia denona to trudno powiedzieć z tego względu że od początku słucham tylko na nim i nie mam porównania z innymi a na wyjazdy na odsłuchy nie mam zbytnio czasu niestety. Nie jest z nim źle aczkolwiek mam wrażenie że czegoś mi w nim brakuje.
Jakieś rady który z nich lepiej się sprawdzi z posiadanymi magnatami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...