Skocz do zawartości

Wzmacniacz i głośniki, dobrej średniej półki


Simson

Recommended Posts

@appleman
Dzisiaj udało mi się dowiedzieć, że firma wycofuje się z najtańszej serii AUDIOVECTOR X3, która jako jedyna nie była produkowana w Danii. Dostępne będą wyższe serie.
Odsłuchy widzę, że przeprowadziłeś z konstrukcjami tańszymi niż ja mam wydać, więc myślę że źle nie powinno być.

Problem zaczyna się pojawiać z powodu, że f1angel już mi namieszał w głowie, no wypowiedzi jakie zamieszcza są dość logiczne muszę przyznać, więc może i warto wziąć tą opcję pod uwagę.

@f1angel
...guma powiadasz icon_wink.gif , a co byś brał pod uwagę w cenie do około 5 tyś z używek do połączenia np z nowym Atoll'em 100 ????? No na temat tego segmentu wiedzę mam bardzo nikłą. Obawiam się trochę, że takie np 2-3 letnie kolumny głośnikowe ( icon_razz.gif) znacznie z ceny chyba nie zejdą w stosunku do nowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i nie chodzi o 2 - 3 letnie. Jakość niewiele wzrasta, cena niewiele spada. Dobre i to, ale sens niewielki.

Na pewno trzeba by poszukać. Trochę mam mało na to czasu. Na pewno nie dziś.
Spójrz tymczasem także tu. http://www.hifi.pl/gielda/audio.php
Może znajdziesz coś interesującego? Podyskutujemy.

A co z Canton Digital? Nie podobają Ci się. Jakościowo, to super kolumny. I masz możliwość odsłuchać. Grzech nie skorzystać icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wczoraj dzwoniłem do wrocławskiego serwisu i naprawy głośników. Bardzo sympatyczny człowiek, słychać było, że doświadczony powiedział, że głośniki posiadają elementy, które najzwyczajniej wypracowują się (resory, zawieszenie, membrany) i bardzo istotnym parametrem jest przebieg godzinowy. Nawet świetne kolumny z dużym przebiegiem niestety wyrobią się. No trudno się z tym nie zgodzić.



Facet musiał Ci niezłą breję z mózgu zrobić, skoro tak się boisz. Ja również słuchałem u ludzi bardziej wiekowych kolumn niż moje 20 letnie Digitalki, jakoś nikt nie narzekał na jakoby "wypłowiałe" przepracowane brzmienie. Jeśli nawet jakieś subtelne zmiany zachodzą, jak je stwierdzisz? Na słuch? Oczywiście mając wiedzę, jak grały jako nowe icon_rolleyes.gif ? Czy po prostu całą ideologię dołożysz w wyobraźni?
A wiesz, że nówki kolumny zazwyczaj są niewygrzane i potrzebują jakiegoś okresu grania, żeby osiągnęły optimum brzmienia? I podczas "docierania" ich charakterystyka brzmieniowa ulega zmianie?

Masz rację co do ewentualnych wad ukrytych głośników, bo z zewnątrz nie widać magnesów, resorów itp czy stanu zwrotnicy. Tutaj z pomocą przychodzi sygnał testowy o roboczej nazwie sweep (przykład), "prześwietla" podzespoły kolumn niczym rentgen. Zdarzało mi się zdemaskować niejedne trefne kolumny, których właściciele nawet nie byli świadomi, że ich własność nie do końca jest sprawna. Można kupić płyty testowe z takim sygnałem.

Jeszcze co do zakupów w sklepie, możesz co prawda porównać kilka modeli kolumn i wzmacniaczy, ale to i tak jeszcze nie da Ci poglądu, jak te same klocki zagrają u Ciebie. Twój metraż jest niejako na pograniczu predestynującym podłogówki bądź podstawkowce. Nie każdy salon wypożycza sprzęt na odsłuch icon_confused.gif

Cantony Digital oferują bogaty wachlarz możliwości korekcji cyfrowej, co niesamowicie ułatwia adaptację kolumn pod kątem akustyki wnętrza. Zapytaj MobyDicka, konstuktora kolumn. Dzięki temu rozwiązaniu Digitalki osiągnęły pułap jakościowy 2-3 krotnie droższych kolumn konkurencji, a dziś z powodu znikomej znajomości tej serii kosztują psie pieniądze. Kosztowały kiedyś 10 tys. DM.
Już z tego powodu warto ich przynajmniej posłuchać, tym bardziej, że nie masz daleko.

Do Malborka też masz rzut beretem, bo zdaje się wspominałeś coś o hybrydach Vincenta, no a ASC Pentoda to przecież hybrydy.
Dobrze brzmiące hybrydy icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Starzejące się gumy i inne elementy głośników to już sprawa skomplikowana i często naprawa głośnika z zachowaniem jego charakterystyki, barwy jest raczej niemożliwa.


Jeżeli chcesz nowe...
Padła propozycja Chario Cygnus - w niższej cenie kupisz Chario Delphinus wraz z dedykowanymi standami i to będzie lepsze rozwiązanie (Cygnus ma 13cm głośnik, Delphinus ma 17cm).
W tym momencie wyrabiasz się zarówno ze wzmacniaczem ATOLL IN100, jak i z mocniejszym i lepszym ATOLL IN200.

Kwoty dotyczą nowych sprzętów z polskiej dystrybucji...

Pozdrawiam
PS. A przy okazji - popraw nazwę swojego miasta, bo powinno być Gdańsk!
"Skąd: Gdsńsk, Olsztyn"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f1angel

Canton Digital wyglądają średnio, nawet bardzo średnio, nie ukrywam, że wygląd też ma znaczenie z uwagi na fakt, że moja druga połówka jest perfekcjonistą odnośnie wyglądu i wnętrz. No może tego nie przetrawić icon_smile.gif

Ogłoszenia na wspomnianym portalu ciągle przeglądam, czasu też niestety brakuje

@RoRo

z nowych Delphinus'y na pewno biorę pod uwagę, dzięki za podpowiedź, poczytałem już trochę o nich. Z treści, które i tak traktuję tylko jako jakiś kierunek brzmią one bardzo przyzwoicie.

@appleman

tak, widziałem to ogłoszenie, jednakże najwcześniej kwiecień, maj będzie uzbierane to co trzeba. Do tego czasu może i dwukrotnie zmienią właściciela.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przyszedł czas na finalizowanie postanowienia o kupnie sprzętu.


Poszukuję zestawu stereo za kwotę około 8000 zł - 8500 zł (wzmacniacz + kolumny)

Muzyka różna (rock, pop, jazz, instrumentalna, a także w przyszłości tv i komputer oczywiście poprzez dac)
Brzmienie lubię detaliczne, szeroką sceną, lekko ocieplone. Nienawidzę dudniącego basu, lubię szczegółową górę, szeroką scenę.
Pomieszczenie ostatnio mierzyłem i wyszło mi tak:

Szerokość 4,9 m, długość 3,35 m daje to około 16,5 m2 , więc raczej decyduję się na kolumny podstawkowe. Czy mam tu rację ??

Wcześniej miałem kolumny podłogowe (dali) i muszę przyznać, że u kolegi na powierzchni ok 25m2 zagrały zdecydowanie lepiej (głębiej), ale dopiero po odsunięciu od ściany około 60 cm.
Z uwagi na szerokość pomieszczenia za bardzo do pokoju z nimi nie wejdę.
Sprzęt definitywnie nowy (jeden z wymogów płci pięknej).

Chcę dokonać zakupu przy jednym wyjeździe i mam do wyboru ze wzmacniaczy:

- ADVANCE ACOUSTIC X-I105
- ATOLL IN 100SE
- INDIANA LINE PURO 800
- ADVANCE ACOUSTIC X-I75 (tańsze)
- EXPOSURE 1010 (tańsze)

z kolumn:

- DEFINITIVE TECHNOLOGY - STUDIO MONITOR 65
- AUDIOSOLUTIONS - OVERTURE O202B
- KEF LS50
- KEF R300

Od dość dawna atoll, ( trochę ostatnio podrożał) jest moim faworytem, ale może ktoś z tych dostępnych opcji ma jakieś doświadczenie co z czym najlepiej sparować ?

Serdecznie proszę o sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po to, że gdyby ktoś poszukiwał podobnego zestawu (nowego) to kilka subiektywnych podpowiedzi:

Odsłuchów dokonałem następujących kolumn podstawkowych:

Kef LS50 oraz R300 - ciężko powiedzieć które ciekawsze. Moim zdaniem LS50 grają na pierwsze wrażenie wow, aczkolwiek R300 nie ustępują i jak dla mnie niskie tony troszkę ciekawsze. Generalnie trzeba długo słuchać obydwu aby coś wybrać, lekko skłaniam się ku R300

Definityve Technology studio monitor 65 (mimo wielu pozytywnych opinii) poległy przy R300, zaś poległy totalnie przy Audiosolutions overture 0202B. Podobnie jak i KEFY.

pod każdym względem Audiosolutions wygrały. Analityczność, kontrola basu, szczegółowość, czystość dźwięku, głębia, rewelacyjna scena i świetna muzykalność. Audiosolutions overture jak dla mnie zagrały przynajmniej o klasę lepiej jak kolumny innych marek w podobnej cenie (słuchałem jeszcze jakiś focali i jakieś takie, że nazwy nie warto pamietać). Usłyszałem, że Overtury są ciężkie do napędzenia, jednakże z Atoll in100se zgrały się świetnie.

Reasumując, litewskie paczki z pewnością w cenie do 5000 zł są godne polecenia (przynajmniej odsłuchu). Jak dla mnie strzał w 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie od wczoraj jestem posiadaczem Atolla 100 i Audiosolutions overture 0202B. Powyzszy duet zgral sie niesamowicie. Nie jestem wielkim znawcą opisu wrażeń odsluchowych, ale po trzech utworach na odsłuchu wiedzialem ze nic tego nie przebije. W mieszkaniu 16,5m2 czuja sie swietnie, jestem przekonany ze pomieszczenie 25 metrowe tez nasyca dzwiekiem wystarczajaco. Do tego ze względu na budżet dobrałem kabelki Kimber ( w przyszłości wymienie z pewnoscia na cos lepszego.) jako zrodlo chodzi komp z tanim DAC, jednakze ten radzi sobie nad wyraz dobrze.

W swoich utworach które dobrze znam ukazały się nie tylko "nowe" dzwieki, ale całe linie melodyczne.

Dźwięk jest pełny, analityczny, z bardzo ladna górą. niskie tony bardzo ładnie kontrolowane i z bardzo duzym zakresem. Z nich generalnie słychać więcej i tego szukalem.

nieprawdopodobne zjawisko. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo, wielka zasługa forumowiczów. Dziesiatki godzin spędziłem czytajac porady.
Fakt, duzo osób pisze o wygrzaniu, wiec mysle że będzie tylko lepiej. Wzmacniacz kupilem nowy, niestety ostatnio podrożał, jednakże jest to bestia.

Kabelki wymienie, jednakze trochę nadszarpnalem budżet, wiec troche poczekam. Na pewno sie o porady zwroce.
z pozdrowieniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mogłeś trochę przekroczyć budżet -bo warto było!
No i z zakupem lepszych kabli-zawsze zdążysz,a lepiej było kupić od razu docelowych wzmacniacz i kolumny (swoją drogą-zrobiłeś tow jednym miejscu?).

A jakie masz teraz okablowanie?

Pozdrawiam
PS. Nawet nie wiedziałem, że Atoll IN100 podrożał...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo, masz w 100% rację, warto, tym bardziej jak posłuchałem to wiedziałem, że kasa na to znaleźć się musi.

Mój zestaw obecnie to tylko Atoll i Audiosolutions można powiedzieć.
Oklablowanie to raczej prowizorka, ale ok. Napiszę jak to wygląda, tylko proszę bez śmiechu.

Interkonekt to Prolink Futura, coaxial także Prolink Futura (tym kabelkiem podpiąłem tv kablową za pośrednictwem DAC Fiio
Komputer podpiąłem konwerterem USB-Optyczny i tak poszedłem także do Fiio i dopiero do wzmaka
Kable głośnikowe to jakiś model Kimber w cenie ok 50 zł za metr

Planuję zakup DAC'a od ASUS (ale to 2500zł) lub coś w rodzaju Dr DAC 3 (1600 zł).

Obecne połączenie to prowizorka, żeby coś tam zaczęło grać, aczkolwiek naprawdę źle to nie brzmi. Ponoć Atoll bardzo dobrze reaguje na nawet tanie przetworniki i tu skłaniam się ku temu. W porównaniu z moim wcześniejszym zestawem (Denon+ Dali) jest mega przepaść.

Całość kupiłem w jednym salonie - gdańskim Premiumsound, nawiasem rewelacyjne podejście do klienta i profesjonalizm.
Były tam też Kef'y, jednakże słyszałem je wcześniej i nie widziałem sensu podpinać ich jak usłyszałem Audiosolutions Overture. Kusiły mnie trochę Audiovector podstawki, jednakże 7000 zł trzeba dać, to trochę za dużo jak dla mnie.
Tam sparowałem je jedynie ze Studio Monitor 65 od Definitive Technology. No głuchy by zauważył przepaść.

Tak, Atoll o 400 zł poszedł w górę

belfer54
Wątek Atoll na pewno będę śledził
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oklablowanie to raczej prowizorka, ale ok. Napiszę jak to wygląda, tylko proszę bez śmiechu.


Jak już wcześniej pisałem - okablowaniem na razie nie ma co się przejmować. Skończysz wygrzewać ATOLLa i kolumny i wtedy będziesz wiedział co potrzebujesz doszlifować kablami.

Cytat

Planuję zakup DAC'a od ASUS (ale to 2500zł) lub coś w rodzaju Dr DAC 3 (1600 zł).

Możesz się rozejrzeć za DACem ATOLLa (jak już będziesz miał pieniądze na ten cel), albo poszukać używanych. Kwota już jest taka, że jest fajny wybór icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...